fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

سپیده سخائی: بستر لازم برای فعالیت نخبگان عرصه دوخت‌های سنتی در سایر نقاط جهان فراهم شود

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

گروه مد و لباس هنرآنلاین: سپیده سخائی از هنرمندان حوزه دوخت‌های سنتی و سوزن‌دوزی‌های ایرانی با تأکید بر لزوم گسترش ابعاد فعالیتی هنرمندان این عرصه در سطوح جهانی به خبرنگار هنرآنلاین گفت: بالغ بر 15 سال است که ضمن کسب مهارت در زمینه اغلب دوخت‌های سنتی ایران به عنوان مدرس در این بخش فعالیت دارم و با قاطعیت می‌گویم که در سال‌های اخیر، روند رو به رشدی را شاهد بوده‌ایم.

سخائی با اشاره به اینکه مسیر رشد و توسعه سوزن‌دوزی‌های اصیل ایرانی، رونق فعالیت در ابعاد بین‌المللی و ایجاد بستر لازم برای حضور نخبگان عرصه دوخت‌های سنتی در سایر نقاط جهان است اظهار داشت: اگر بر این مهم قائل باشیم که سایر صنایع ایرانی به ویژه صنایع دستی، این ظرفیت را دارند که در تمامی جهان به منصه ظهور رسند و کاربردی شوند، پر واضح است که باید خواهان افزایش حمایت بخش دولتی و خصوصی از این فعالیت‌ها باشیم.

او گفت: در شرایطی که شیوع ویروس کرونا سبب شده است که دامنه بسیاری از فعالیت‌های هنری محدود شود اما از سوی دیگر تجربه بالغ بر یک سال و اندی ثابت کرده که می‌تواند به مدد توسعه فضای مجازی و فعالیت‌ها در این بخش، هم به پیشرفت‌هایی در بخش آموزش میان هنرجویان داخلی و خارجی نائل آمد هم با ایجاد فرصت‌های نمایشگاهی و جشنواره‌ای، توجه جهانیان را به سمت هنر هنرمندان داخلی جلب کرد.

سخائی در ادامه با نقد جدی از واردات بی‌رویه محصولات دارای سوزن‌دوزی و دوخت‌های سنتی کشورهایی همچون هند و پاکستان به داخل کشور و فروش با قیمت‌های پایین در قیاس با محصول هنرمند ایرانی بیان کرد: در شرایطی که عزم جدی برای شناساندن میراث کهنی همچون سوزن‌دوزی‌های ناب ایرانی در میان هنرمندانمان وجود دارد اما شاهد آنیم که در بازار، فروش محصولات خارجی رونق دارند و به زعم من، یکی از راه‌‌های کسب موفقیت در مسیر به وجود آمده، برداشتن موانع توزیع و عرضه ایندست محصولات هنری در بازارهای ایرانی و در ادامه خارجی است.

این هنرمند عرصه دوخت‌های سنتی همچنین به تغییر ذائقه و نگرش جامعه در پذیرش دوخت‌های سنتی اشاره و تصریح کرد: تجربه نشان داده است تلفیق هنر سنتی و مدرن در شرایط کنونی، می‌تواند درصد موفقیت را در به فروش رساندن این محصولات افزایش دهد.

سخائی در خاتمه به هنرجویان جوان و علاقه‌مند به حوزه دوخت‌های سنتی توصیه کرد مطالعه و تحقیق در این زمینه را به طور جدی در اولویت کار خود قرار دهند و از همان بدو امر، به فکر یادگیری روش‌های قاعده‌مند و اصولی تبلیغات باشند.

منبع:/http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email