fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

سومین رپرتوار تئاتر مونوگهان در قالب فیلمی هفت اپیزودی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

به گزارش هنرآنلاین، «هفت قصه از هفت پریِ زمینی برای تو»، هفت قصه‌ نمایشی کوتاه است که در قالبی بین سینما و تئاتر ساخته شده و در زمره‌ آثار بیناگونه‌ای به حساب می‌آید. می‌توان گفت این اثر مشخصا به آسیب‌شناسی و روانشناسی خانواده و مسائلی از زنان در حیطه زندگی اجتماعی و خانوادگی در دوران نوجوانی تا میانسالی می‌پردازد و اثری خانوادگی/ اجتماعی است.

«هفت قصه از هفت پریِ زمینی برای تو» در واقع سومین دوره از برگزاری رپرتوار «مونوگهان» است که این‌بار به‌خاطر پاندمی کرونا، به صورت ترکیبی از تئاتر در سینما و باز هم به صورت رقابتی ساخته و این بار به جای صحنه، به نوعی اکران می‌شود و در حکم یک اثر واحد، پخش و به مخاطب ارائه می‌شود.

شکل داوری این دوره از «مونوگهان»، روشی متفاوت از قبل دارد: یکی داوری توسط هیأت داوران به صورت تخصصی هم در شاخه‌ بازیگری و هم نویسندگی؛ دیگری توسط مخاطبین که پس از تماشای این اثر می‌توانند اثر برگزیده‌ خود را انتخاب و با امکانات طراحی شده توسط تیوال، به آن رأی دهند تا از آن قطعه به عنوان منتخب مخاطبین، تقدیر جداگانه‌ای صورت گیرد.

لازم به یادآوری‌ست که «مونوگهان» فقط برای نمایشنامه‌های تازه و اجرا نشده‌ ایرانی، کارگاهی یا مستقل به شکل تک‌گویی و فقط برای «یک بازیگر زن» نوشته شده و به اجرا می‌رسد و این بار همه‌ اپیزودها توسط شش تن از اعضا/ شاگردان کارگاه نویسندگی «وَ ناگهان» و بر اساس وقایعی از زندگی هنرجویانی با تعداد بیشتر نوشته شده و در حالت نهایی برای هفت هنرجوی بازیگری با هفت قصه به قلم سه نویسنده، به نگارش درآمده‌ است. مهرا معین، یاسمن ناسخی و نسترن خدادوست، نویسندگان این هفت اپیزود بوده‌اند.

«هفت قصه از هفت پری زمینی برای تو»، تازه‌ترین اثر گروه فیلم و تئاتر «و ناگهان» است که پیش‌کش به یاد «عباس کیارستمی» شده است. دستیار و مشاور هنری این اثر، «سیما شکری» ا‌ست که همواره تمرینات و کارگاه‌های بدن، صدا، تنفس و … هنرجویان را هم در گروه بر عهده دارد.

هنرجو/ بازیگران به ترتیب اپیزودها: زهرا زمانیان، مهتاب افکار، نگین قاسم‌زاده، زهرا صحبتی، سمانه غدیری، نیره غفاری و الهام مختاری هستند. از دیگر عوامل این کار می‌توان به تصویربردار: سید ضیاالدین صفویان، آهنگساز: آروین سیدان، تدوینگر: کسرا آتشی، مدیر هماهنگی: مریم پابرجا، گروه کارگردانی: نازنین زنگنه، علیرضا محمدی و … اشاره کرد.

تماشای «هفت قصه از هفت پری زمینی برای تو»، در بخش «فیلم‌تئاتر» تیوال به صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیر و پس از خرید بلیت تا یک هفته در سیستمِ کاربریِ خریداری شده امکان بازدید مجدد دارد.

منبع:/http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email