تأکید بر استفاده از ظرفیت هنرهای سنتی و صنایع دستی در حوزه مد و لباس

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور اعضای این کارگروه، سه شنبه چهارم خرداد ماه در سالن جلسات معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این جلسه با حضور سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری، مریم پورشهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، غلامرضا منتظری نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کارگروه، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و تنی چند از نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت آموزش و پرورش، انجمن طراحان پارچه و لباس ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

در این جلسه، استفاده از ظرفیت‌های هنرهای سنتی و صنایع دستی و کاربردی سازی آن برای حوزه مد و لباس بررسی و مقرر شد معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس ظرفیت‌های جامع هنرهای سنتی و صنایع دستی مناطق مختلف را برای حوزه مد و لباس ارائه کنند.

حسینی در این زمینه اظهار داشت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از طرح‌های معاونت امور هنری است که امسال اجرایی شد. این طرح بر اساس مطالعه و پژوهش انجام گرفت که بخشی از این پژوهش به سفرنامه‌ها و روایت‌های تاریخی از شهرها پرداخته و بر این اساس هر نقطه‌ای از ایران بافته‌ها و منسوجات خود را داشته است.

او افزود: کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از چهار سال پیش، توجه به ظرفیت‌های بومی و هویتی مناطق مختلف برای طراحی لباس را در اولویت قرار داده که هر دوره جشنواره با موضوعاتی از جمله نقش مکران، فر گلستان و بهشت کاشان برگزار شد.

در این جلسه موضوع پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی جشنواره‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه لباس دانش آموزان و عملکرد اصناف در زمینه تولید و عرضه لباس های مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت