پیام دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس به جشنواره طراحی و احیای لباس اقوام خوزستان

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مشروح این پیام به شرح زیر است:

«به نام خالق یکتا

بحث پیرامون بنیان­‌های هویتی جامعه و نحوه ابتناء موجودیت تاریخی انسان­ها بر پایه مؤلفه‌­های تعلق و هویت، موضوعی قدیمی، بحثی مستمر، ضروری و پر اهمیت است و از آن روست که تأمل و اندیشه­ ورزی در مبانی اجتماعی و فرهنگی انسان از دغدغه­‌های دیرباز متفکران و اندیشه ورزان خرداندیش بوده است و لازمه استوار شدن جای پای انسان بر زمین، واقعیت­های پیش­رو، فهم جایگاه خود و تبیین نسبت خویش به جمله پدیده­‌های پیرامونی است.

چنین فهمی است که انسان را شایسته عناوینی چون آگاه، خلاق و تحول­ساز می‌­نماید و او را به مرزهای زایش و تراوش می­برد و بودن او در جهان را معنا می­بخشد.

با برگزاری این­گونه جشنواره‌­ها و نمایشگاه‌­ها مجالی فراهم آمده است تا از منظری متفاوت زوایای هویتی اقوام ایرانی و اسلامی مورد تأمل قرار گیرد.

در واقع حسن برگزاری این­گونه نمایشگاه­‌ها و جشنواره­‌های طراحی مد و لباس و احیای لباس اقوام وزین ایرانی (از جمله خوزستان عزیز) در آن است که با مورد توجه قرار دادن زمینه‌­های مفهومی، نظری، هویت ملی در عرصه‌­هایی نظیر دین و مذهب، رسوم و سنن ملی، زبان و ادب، موسیقی، معماری، هنر و طراحی، نوع پوشش و مد و لباس درصدد بر می‌­آید تا زمینه و بستر فرآیندهای اجتماعی را در تعامل با سایر جوامع و حوزه‌­های دانشگاهی و علمی و تاریخی مورد توجه قرار دهد و مبانی هویت ملی، ایرانی و اسلامی را در گذر زمان نشان دهد که چگونه تحول یافته و موجب طرح چشم اندازهای هویتی متنوع و متفاوتی شده است.

تمرکز فکری طراحان و هنرمندان حوزه مد و لباس و همدلی و همفکری آنان موجب خواهد شد تا با بهره‌­گیری از منابع متعدد و متنوع، سلامت هویت ایرانی ـ اسلامی غنای هر چه بیشتر این عرصه را فراهم آورد.

دبیرخانه ساماندهی مد و لباس کشور امیدوار است در سالی که به نام تولید ـ پشتیبانی­‌ها و مانع­‌زدایی­‌ها زینت یافته است بتواند با همدلی و همفکری همه دلسوزان عرصه مد و لباس در راستای تقویت و اعتلای فرهنگ پوشش مناسب ایرانی اسلامی گام­‌های مؤثری بردارد و بی­تردید اظهار نظرهای مشفقانه و رهنمودهای دقیق دست­اندرکاران حوزه مد و لباس، اعم از طراحان و هنرمندان این عرصه مهم می­تواند تامل در این وادی سخت را سهل سازد.

دبیرخانه ساماندهی مد و لباس کشور ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره طراحی لباس و احیای لباس اقوام خوزستان در راستای تحقق اهداف خود که همانا تحکیم مبانی هویت ملی و اسلامی پوشش مناسب و برازنده ملت پر آوازه ایران می­باشد به گرمی دست همه دلسوزان، هنرمندان، طراحان، محققان و پژوهشگران حوزه مد و لباس را می­فشارد و چشم انتظار همکاری صمیمانه آنان است.

با احترام و آرزوی موفقیت

مریم پورشهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور»

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت