fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

یک ایرانی تنها هنرمند خاورمیانه در حراجی فیلیپس لندن

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حراج فیلیپس لندن در حالی برگزار می شود که تنها یک اثر از خاورمیانه متعلق به افشین پیرهاشمی در آن حضور دارد. این اثر که با تکنیک رنگ روغن روی بوم و در ابعاد ۱۱۹ در ۸۹ سانتیمتر در سال ۲۰۰۷ خلق شده است، ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند برآورد قیمت شده است.

در میان نقاشان به نامی که آثاری از آن‌ها در این حراجی فیلیپس حضور دارد می‌توان به جوزف بویز، گرهارد ریشتر، اندی وارهول، دیمن هرست، ویکتور وازارلی، دیه گو جیاکومتی، آرمان، فرانتز کلاین، لوسی اسمیت، سیدنی شرمن، تریسی امین، سارا لوکاس، الکساندر کالدر و… اشاره کرد.

افشین پیرهاشمی متولد ۱۳۵۳با برنده شدن در پنجاه و ششمین بینال نقاشی تهران و سپس کسب جایزه برتر در دومین بی ینال بین المللی پکن در سال ۲۰۰۴ نگاه ها را به خود جلب کرد. پس از آن موفقیت هایی در حراج های بین المللی از جمله کریستیز خاورمیانه به دست آورد؛ از جمله خلق دو رکورد نیم میلیون دلاری در حالی که زیر ۴۰ سال داشت. اکتبر ۲ سال پیش نشریه هافینگتون‌پست آمریکا، افشین پیرهاشمی را در زمره ۶ هنرمندی انتخاب کرد که در منطقه خاورمیانه الهام بخش هستند. این مجله به سبب سه‌بار حضور پیاپی پیرهاشمی در فهرست ۵۰۰ هنرمند برتر جهان و نیز آمارهای فروش دو مؤسسه «آرت‌پرایس» و «فیاک» مستقر در پاریس چنین عنوانی به او داد.

در حراج فیلیپس پیش رو که آخرین روز ماه ژوئن برگزار می شود برخی برآورد قیمت های آثار هنری عبارتند از: اثر تونی کراگ با قیمت پایه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار پوند، آثار ویکتور وازارلی و گرهارد ریشتر هر یک با قیمت پایه ۱۲۰ تا ۱۸۰ ، دو اثر از دیمن هرست ۱۵۰ تا ۲۰۰ و ۸۰ تا ۱۲۰ هزار پوند، اثر جف الرود با قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار پوند و در میان آثار ارزان تر و البته کوچک تر آثار الکساندر کالدر و آرمان هر یک ۲۵ تا ۳۵ هزار پوند روی میز حراجی می روند.

نزدیک به یک دهه است افشین پیرهاشمی نمایشی انفرادی در تهران نداشته است و تنها گاهی تک آثاری از او مربوط به دهه ۷۰ خورشیدی توسط مجموعه داران در نمایشگاه گروهی به نمایش در آمده است. او چند سالی است با گالری بین المللی« ایام» که در سال ۲۰۰۶ با هدف معرفی مفاخر هنری خاورمیانه تاسیس شد وارد قرارداد شده است، این گالری معتبر در سال ۲۰۱۴ در لندن و در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ در دوبی نمایش های انفرادی از پیرهاشمی ارائه کرد.

57241

 

منبع:/http://khabaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email