fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

جامع‌ترین کتاب از جشنواره تئاتر آوینیون منتشر می‌شود | پژوهش‌ها تا اجرای «تیاتر کمدی» با رحمت امینی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

گروه تئاتر هنرآنلاین: رحمت امینی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت این روزهای خود به هنرآنلاین گفت: این ایام بیشترین زمان را به تدریس مجازی اختصاص می‌دهم که بسیار وقت‌گیر است. غیر از ساعت‌های رسمی هم با دانشجویان در فضای مجازی پرسش و پاسخ دارم و این کار بیشتر از گذشته وقتم را می‌گیرد.

او با بیان اینکه عادتی نسبت به کلاس‌های آنلاین به وجود آمده است، ادامه داد: کلاس آنلاین پدیده‌ای است که در حا عادی شدن است. یک زمانی فضای مجازی برای تدریس نقش کمک آموزشی را داشت اما اکنون خودش تبدیل به یک پدیده رایج شده. من فکر می‌کنم کسانی که الآن دانشجو هستند واقعاً دارند دانشجویی می‌کنند. قبلاً برخی از دانشجوها به خاطر حضور و غیاب سر کلاس حاضر می‌شدند ولی الآن فقط کسانی که علاقه دارند کارشان را انجام دهند توجه می‌کنند. در کلاس مجازی دانشجوها می‌توانند به کلاس توجه نکنند. فایده کلاس مجازی برای دانشجویانی که اهل این کار هستند زیاد است، اما کسانی که علاقه ندارند ممکن است درس‌هایشان را پاس کنند ولی دانشی را به دست نمی‌آورند.

این کارگردان تئاتر که مدیر گروه هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبا است، اظهار داشت: من آخرین روزهای مدیریتم را می‌گذرانم. مدتی پیش انجمن علمی هنرهای نمایشی شکل گرفت و بنده هم عضو این انجمن شدم. یعنی بعد از مدیریت گروه، تمرکزم روی انجمن علمی هنرهای نمایشی ایران است که اولین انجمن تخصصی هنرهای نمایشی زیر نظر وزارت علوم است. اعضای این انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند.

امینی درخصوص هدف از برگزاری این انجمن گفت: انجمن‌های علمی، بازوهای پژوهشی دانشگاه‌ها هستند که معمولاً ترکیب‌شان از چند دانشگاه است. یعنی اعضای هیئت علمی چند دانشگاه در این ترکیب حضور دارند که به صورت مستقل به امور پژوهشی  مانند برگزاری سمینارهای علمی معتبر داخلی و خارجی، انتشار مجلات علمی پژوهشی، برگزاری دوره‌های کاربردی پژوهشی و… بپردازند.

او درباره سایر فعالیت‌ پژوهشی خود عنوان کرد: من یک کتاب درباره فستیوال  آوینیون آماده چاپ کرده‌ام. پس از آن که سال گذشته در دانشگاه آوینیون بودم با همکاری بهروز سروعلیشاهی این کتاب را ترجمه و تألیف کردم. این کتاب که تا یکی، دو هفته دیگر توسط نشر افراز منتشر می‌شود اولین و جامع‌ترین کتاب درباره فستیوال آوینیون در ایران است.

این نویسنده افزود: در خصوص ل‍ِکچر پرفورمنس که نام آن را «اجرا گفتار» گذاشته‌ایم نیز در حال فعالیت‌هایی هستیم چراکه این در جهان مقوله مهمی است و در دنیا دارند روی آن کار می‌کنند. ما اگر دقت کنیم نوعی از پدیده‌های شبیه آن را از دیرباز در ایران داشتیم.

رحمت امینی که قرار بود سال گذشته نمایش «تیاتر کمدی» را در سالن مولوی اجرا کند، در پایان در رابطه با این اجرا گفت: آن نمایش، اثر پر پرسوناژی است. هر دفعه که خیز برداشتم به سمت آن بروم، ترسیدم. البته نه به خاطر خودم، بلکه به خاطر کسانی که در معرض این بیماری قرار می‌گرفتند چون به هر حال نمایش پر پرسوناژ است. فعلاٌ منتظریم ببینیم اوضاع چطور می‌شود.

منبع:/http://honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email