جامع‌ترین کتاب از جشنواره تئاتر آوینیون منتشر می‌شود | پژوهش‌ها تا اجرای «تیاتر کمدی» با رحمت امینی

گروه تئاتر هنرآنلاینرحمت امینی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت این روزهای خود به هنرآنلاین گفت: این ایام بیشترین زمان را به تدریس مجازی اختصاص می‌دهم که بسیار وقت‌گیر است. غیر از ساعت‌های رسمی هم با دانشجویان در فضای مجازی پرسش و پاسخ دارم و این کار بیشتر از گذشته وقتم را می‌گیرد.

او با بیان اینکه عادتی نسبت به کلاس‌های آنلاین به وجود آمده است، ادامه داد: کلاس آنلاین پدیده‌ای است که در حا عادی شدن است. یک زمانی فضای مجازی برای تدریس نقش کمک آموزشی را داشت اما اکنون خودش تبدیل به یک پدیده رایج شده. من فکر می‌کنم کسانی که الآن دانشجو هستند واقعاً دارند دانشجویی می‌کنند. قبلاً برخی از دانشجوها به خاطر حضور و غیاب سر کلاس حاضر می‌شدند ولی الآن فقط کسانی که علاقه دارند کارشان را انجام دهند توجه می‌کنند. در کلاس مجازی دانشجوها می‌توانند به کلاس توجه نکنند. فایده کلاس مجازی برای دانشجویانی که اهل این کار هستند زیاد است، اما کسانی که علاقه ندارند ممکن است درس‌هایشان را پاس کنند ولی دانشی را به دست نمی‌آورند.

این کارگردان تئاتر که مدیر گروه هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبا است، اظهار داشت: من آخرین روزهای مدیریتم را می‌گذرانم. مدتی پیش انجمن علمی هنرهای نمایشی شکل گرفت و بنده هم عضو این انجمن شدم. یعنی بعد از مدیریت گروه، تمرکزم روی انجمن علمی هنرهای نمایشی ایران است که اولین انجمن تخصصی هنرهای نمایشی زیر نظر وزارت علوم است. اعضای این انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند.

امینی درخصوص هدف از برگزاری این انجمن گفت: انجمن‌های علمی، بازوهای پژوهشی دانشگاه‌ها هستند که معمولاً ترکیب‌شان از چند دانشگاه است. یعنی اعضای هیئت علمی چند دانشگاه در این ترکیب حضور دارند که به صورت مستقل به امور پژوهشی  مانند برگزاری سمینارهای علمی معتبر داخلی و خارجی، انتشار مجلات علمی پژوهشی، برگزاری دوره‌های کاربردی پژوهشی و… بپردازند.

او درباره سایر فعالیت‌ پژوهشی خود عنوان کرد: من یک کتاب درباره فستیوال  آوینیون آماده چاپ کرده‌ام. پس از آن که سال گذشته در دانشگاه آوینیون بودم با همکاری بهروز سروعلیشاهی این کتاب را ترجمه و تألیف کردم. این کتاب که تا یکی، دو هفته دیگر توسط نشر افراز منتشر می‌شود اولین و جامع‌ترین کتاب درباره فستیوال آوینیون در ایران است.

این نویسنده افزود: در خصوص ل‍ِکچر پرفورمنس که نام آن را «اجرا گفتار» گذاشته‌ایم نیز در حال فعالیت‌هایی هستیم چراکه این در جهان مقوله مهمی است و در دنیا دارند روی آن کار می‌کنند. ما اگر دقت کنیم نوعی از پدیده‌های شبیه آن را از دیرباز در ایران داشتیم.

رحمت امینی که قرار بود سال گذشته نمایش «تیاتر کمدی» را در سالن مولوی اجرا کند، در پایان در رابطه با این اجرا گفت: آن نمایش، اثر پر پرسوناژی است. هر دفعه که خیز برداشتم به سمت آن بروم، ترسیدم. البته نه به خاطر خودم، بلکه به خاطر کسانی که در معرض این بیماری قرار می‌گرفتند چون به هر حال نمایش پر پرسوناژ است. فعلاٌ منتظریم ببینیم اوضاع چطور می‌شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم