دومین خانواده پولدار بریتانیا، خریدار نقاشی ۱۵ میلیون دلاری ونگوگ

وقتی برنده اول حراج فوق‌العاده ساتبیز در پاریس نتوانست پول لازم را برای خریدن یکی از تابلوهای ونسان ونگوگ فراهم کند، نوبت به یکی از خانواده‌های پولدار بریتانیا رسید تا با دادن ۱۵ میلیون دلار نقاشی «نمایی از خیابان مون‌مارت» را از آن خود کنند.

دومین خانواده پولدار بریتانیا، خریدار نقاشی ۱۵ میلیون دلاری ونگوگ

به گزارش گالری آنلاین به نقل از هنرآنلاین، خانواده روبن که بر اساس آخرین برآوردها با دارایی ۱۶ میلیارد پوندی دومین خاندان ثروتمند بریتانیا هستند، چندان چهره‌هایی شناخته‌شده نیستند اما آنقدر پول دارند که بتوانند فقط ۱۵ میلیون دلارش را برای خریدن یک تابلو از ونگوگ هزینه و آن را بالای مبل سالن پذیرایی از دیوار آویزان کنند.

سایمن و دیوید روبن در خانواده‌ای یهودی با تبار عراقی در بمبئی هند به دنیا آمدند و در دهه ۱۹۵۰ وقتی نوجوان بودند پا به خاک انگلستان گذاشتند. دیوید وارد تجارت آهن و فولاد و سایمن سراغ تجارت فرش رفت. دو برادر بعدها به هم پیوستند و در دهه ۱۹۹۰ در صنعت فولاد روسیه سرمایه‌گذاری کردند. حالا آنها از چهره‌های پیشرو در حوزه ملک و املاک دنیا هستند و دستی هم در کار خیر دارند. خاندان روبن سال گذشته ۸۰ میلیون پوند برای ساختن یک دانشکده جدید در دانشگاه آکسفورد اهدا کردند.

مجموعه آثار هنری خانواده روبن را لیزا روبن مدیریت می‌کند که در موسسه هنری ساثبیز درس خواند و سپس در بخش هنر معاصر این حراج‌خانه کار کرد. او چند سال پیش از ساثبیز بیرون آمد. لیزا در حراجی ساثبیز در روز ۲۵ مارس در پاریس برای خریدن «نمایی از خیابان مون‌مارت» به شکل ناشناس با یک مجموعه‌دار آسیایی رقابت کرد تا قیمت از پنج تا هشت میلیون یورو بسیار فراتر برود. با اینکه به نظر می‌رسید نماینده خانواده روبن با ۱۳ میلیون یورو برنده شده اما در لحظه آخر ورق برگشت.

یک خریدار اینترنتی درست در لحظه پایانی ۱۴ میلیو ن یورو را پیشنهاد داد که پذیرفته شد. گرچه پشت صحنه یک نمایش دیگر در جریان بود و به نظر می‌رسید خریدار مرموز اینترنتی نه میل به خریدن دارد نه توان و پول آن را. او حتی منکر ارائه دادن پیشنهاد ۱۴ میلیون یورویی شد. به همین دلیل، سازمان‌دهندگان حراج تصمیم گرفتند پس از ارائه آخرین اثر بار دیگر نقاشی ونگوگ را چوب حراج بزنند و این بار خریدار لندنی با ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو (۱۳ میلیون یورو با تمام هزینه‌ها) صاحب تابلو شد.

البته در این میان کسی که بیش از همه ضرر کرد، مالک فرانسوی تابلو بود که در کمتر از یک ساعت درآمدش از فروش این تابلو حدود ۲.۷۵ میلیون یورو کاهش یافت. هر چند این را هم باید در نظر گرفت خانواده فرانسوی پیش از سال ۱۹۲۰ با رقمی در حدود ۱۰۰۰ دلار «نمایی از خیابان مون‌مارت» را خریده بودند و پس از یک قرن صاحب ۱۳ میلیون یورو (۱۵ میلیون دلار) شدند.

یک روز پس از پایان حراجی ساثبیز در پاریس، هویت خریدار تابلو ۱۵ میلیون دلاری ونگوگ افشا و مشخص شد خاندان پولدار روبن آن را صاحب شده‌اند. خود این خانواده هم ماجرا را تایید کردند و حالا مساله این است که «نمایی از خیابان مون‌مارت» کجا باید نصب شود. آنها چند عمارت اشرافی در لندن و موناکو و یک کشتی تفریحی ۶۰ میلیون پوندی دارند.

منبع: گالری آنلاین | http://onlineartgallery.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم