fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

«دلبر» از فرم و زیبایی زنانه الهام گرفته است/ برگزاری نمایشگاه در خارج

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

زهرا شاه چراغ که نمایشگاه نقاشی «دلبر» را برپا دارد برای سال آینده نیز در تدارک نمایشگاهی در خارج از ایران است.

«دلبر» از فرم و زیبایی زنانه الهام گرفته است/ برگزاری نمایشگاه در خارجزهرا شاه چراغی نقاش ایرانی در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا درباره آثار و سبک نقاشی‌های نمایشگاه  «دلبر» که تا ۷ اردیبهشت در گالری اُ برپاست، توضیح داد: تمام آثار این مجموعه که از سال ۹۸ شکل گرفته‌اند در سبک فیگوراتیو آبستره کشیده شده‌اند و الهامی از فیگورهایی هستند که از خاطرات کودکی خود به یاد داشتم.

وی درباره انتخاب گالری اُ برای برپایی نمایشگاهش توضیح داد: گالری اُ با سبک کاری من آشنا است و هرگز مانعی بر سر راه نمایش این آثار قرار ندادند.

این هنرمند درباره علت نام‌گذاری نمایشگاه «دلبر» گفت: در اصل سوژه‌های نقاشی‌های من از فرم بدن زنان الهام می‌گیرد که این کالبد زن به اندازه خود و به تنهایی جذاب و ستودنی‌ست. درواقع می‌توان گفت من از نقاشی دلربایی‌های زنانه به «دلبر» رسیدم.

او درباره برگزاری نمایشگاه با توجه به تعطیلی و محدودیت گالری‌ها عنوان کرد: اینکه نمایشگاه در زمان تعطیلی و قرنطینه تهران برگزار شود، تصمیم گالری اُ بود و من هم با این قضیه مشکلی نداشتم.

شاه چراغی درباره رونق نمایشگاه‌های مجازی از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران تشریح کرد: ما برای نمایش مجازی آثار هنری زیرساخت‌های ضعیفی داریم و حتی هنوز هم سایت بعضی از گالری‌ها برای نمایش مجازی آپدیت نشده است. مطمئنا در حال حاضر طیف گسترده‌تری از مخاطبان با توجه به شرایط موجود و تعطیلی‌ها از برگزاری نمایشگاه آنلاین استقبال می‌کنند اما به هر حال نمی‌تواند جای نمایشگاه حضوری را پُر کند.

او با بیان اینکه در سال ۹۹ با کاهش فروش آثار هنری مواجه نبوده است، اظهار کرد: در سال ۹۹ و حتی این یک ماه از سال ۱۴۰۰ که شروع شده است، بیش‌ترین فروش آثارم را داشته‌ام.

این نقاش درباره احتمال برگزاری یک نمایشگاه در خارج از ایران گفت: در حال حاضر مشغول کار و برنامه‌ریزی روی یک مجموعه جدید هستم که احتمالا سال ۱۴۰۱ خارج از ایران نمایشگاه آن را برگزار می‌کنم.

شاه چراغی در پایان خاطر نشان کرد: باید بگویم سرعت کارهای من از شروع حرفه هنری تا زمان دیده شدن آثار با پیش‌فرض ذهنی‌ای بود که از ابتدا در ذهن خود چیده بودم. به این موضوع اعتقاد دارم که فکر ما بسیار قدرتمند است و فقط کافیست خودمان را لایق خواسته‌هایمان بدانیم تا بدستشان بیاوریم. همچنین از حسین چراغچی نقاش ایرانی بابت راهنمایی‌هایش تشکر می‌کنم.

نمایشگاه نقاشی «دلبر» از ۲۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت در گالری اُ برقرار است و علاقه‌مندان با تعیین وقت قبلی می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

ندا زنگینه

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email