fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

برگزاری نمایشگاهی از آثار هنرمندان آبرنگ‌کار جلفای نو در گالری آرتیبیشن

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

نمایشگاه گروهی «جلفای نو» از سوم تا دوازدهم اردیبهشت ماه در گالری آرتیبیشن برپا خواهد شد.

برگزاری نمایشگاهی از آثار هنرمندان آبرنگ‌کار جلفای نو در گالری آرتیبیشنبه گزارش صبا، نمایشگاه گروهی «جلفای نو» روز جمعه سوم اردیبهشت در گالری آرتیبیشن افتتاح خواهد شد و تا تاریخ دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

هرچند عصر طلایی نقاشی آبرنگ ایران از قرن ۱۶ آغاز می‌شود و نخستین نمونه‌های کاربرد راحت و ساده آبرنگ را در آثار رضا عباسی و شاگردان او می‌توان سراغ گرفت؛ اما نقاشی در جلفای نو در قالب و کارکرد جدید به دنباله کوچ اجباری ارمنیان به حاشیه جنوبی در زمان شاه عباس و در نتیجه تعامل با مینیاتورکاران ایرانی به وجود آمد.

در واقع قرن هفدهم همچون نقطه عطفی برای آبرنگ ایرانی و تحول نقاشی ارمنی بود که با ورود پرده‌ها و نقاشی‌های اروپایی آغاز شد و بعدها با آرایش کاخ‌های شاهی و ثروتمندان ارمنی رواج یافت.

نقاشی جلفای نو در ابتدا بیشتر از هنر هلندی متاثر بود، ولی از میانه سده هجدهم، تحت تاثیر پیکرنگاری درباری قرار گرفت و سپس در مدتی بیش از صد سال در تبادل و تاثیر متقابل با سایر هنرمندان ایرانی چون محمودخان ملک‌الشعرا و آقالطفعلی شیرازی و بعدها مصورالملکی و دیگران… ادامه‌دهندگان راهی شدند که با آبرنگ‌های ایرانیان آغاز شد و پس از جنگ جهانی دوم، تنی چند از نقاشان جلفای نو به منظره‌نگاری با آبرنگ روی آوردند. این حرکت با آمدن نقاشی به نام سرکیس خاچاطوریان از روسیه به ایران ارتباط داشت که با ورود او، تدریس و پرورش شاگردانش دراصفهان ادامه یافت و موضوعات مشترک این آبرنگ‌کاران با دیگر هنرمندان این مکتب وجوه اشتراک بسیار پیدا کرد. آن‌ها چشم‌اندازهای اطراف اصفهان، شیراز، کرمان، کاشان، مساجد، بناهای تاریخی را موضوع کار خود قرار دادند؛ با اسلوب لکه‌رنگ، آسمان آفتابی، زمین گرم و جزییات معماری این نواحی را تصویرسازی کردند. نقاشی از مناظر شهری و همان شیوه سهل و ممتنع ایرانی و نگاه به عناصر معماری و مناظر مردمیِ خاص، عمارت‌های کاشیکاری شده، کارگاه‌های سنتی، کاروان‌ها و مردم عادی ودوره‌گردان و صحنه‌هایی از آداب و سنن قدیمی درآثار این آبرنگ‌کاران به تصویر درآمد که هویت سنتی درحال از میان رفتن را بازسازی کرد.

آرتیبیشن در آخرین نمایشگاه خود نگاهی به برخی از هنرمندان آبرنگ‌کار جلفای نو پرداخته است و آثاری از هنرمندان ارمنی آبرنگ‌کاری چون وازگن آوانسیان، سیمون آیوازیان، گئورک بوغوسیان، سمبات درکیورغیان، میشا شهبازیان، کلنل منوچهر صرام، یرواند نهاپتیان، نهاپت نهاپتیان، آواک هایراپتیان، هاکوپ وارتانیان گردآوری کرده است.

بازدید از این نمایشگاه با هماهنگی قبلی امکان‌پذیر خواهد بود و علاقه‌مندان این آثار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به آدرس خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینه ارشاد، نرسیده به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶، گالری آرتیبیشن مراجعه کنند.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه در آدرس Artibition.net دایر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email