fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

جانمایی اثری با هنر چلنگری در سالانه بهارستان ۱۴۰۰

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

محمدرضا ابراهیم‌زاده آبکوه با استفاده از هنر رو به فراموشی چلنگری اثری را در حال و هوای بهار در سالانه «بهارستان 1400» اجرا کرد.

جانمایی اثری با هنر چلنگری در سالانه بهارستان ۱۴۰۰به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدرضا ابراهیم‌زاده آبکوه هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز درباره اثر اجرایی خود در بخش هنرهای محیطی ششمین سالانه هنرهای شهری تهران –  بهارستان ۱۴۰۰، گفت: در المان چلنگری، ضمن ایجاد توجه به هنر زنگوله‌سازی که توجه بسیار کمی به آن شده است، همانگونه که از اسمش پیداست مخاطب با سازه‌ای از جنس آهن رو به رو است که جدا از جذابیت بصری به گونه‌ای طراحی شده که با صداهایی که زنگوله‌ها ایجاد می‌کنند، کانسپتی متناسب با سال گاو، حال و هوای بهاری و تداعی فضای روستایی در قلب شهر و مخاطب ایجاد کند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه هنر چلنگری، رو به فراموشی است، من سعی کردم که با اجرای این المان، در زنده نگه داشتن این هنر زیبا، تلاش کنم و گامی بردارم.

این هنرمند سالانه بهارستان ۱۴۰۰، درباره سبک اجرای این اثر، بیان کرد: در روش ساخت این اثر، ابتدا طاق‌ها از جنس آهن و با روش جوشکاری ساخته شده است و سپس زنجیرها به زنگوله مزین شدند. در ادامه، با ریتمی مشخص، کناره‌ها، هم به بالای طاق اضافه و المان در محل با رول بولت در محل ورودی باغ فردوس نصب شد.

ابراهیم‌زاده آبکوه درباره جانمایی اثر خود در ششمین سالانه هنرهای شهری تهران، اظهار کرد: با توجه به محیط فرهنگی اطراف باغ فردوس و فضای سبز مناسب که محل عبور و مرور شهروندان است، جانمایی کاملا مناسب بود و عملا فضای خوبی را ایجاد کرده است.

او، بهارستان را نیازمند رویکردی جدی‌تر خواند و افزود: معتقدم سالانه «بهارستان» می‌تواند به صورت جدی‌تر و در زمان بیشتری انجام شود تا کیفیت بهتری را در پروژه‌های این رویداد شاهد باشیم.

این هنرمند در پایان تشریح کرد: متاسفانه زمان شروع بهارستان بسیار دیر است، به همین دلیل فرصت ارایه آثار نیز به شکل قابل توجهی کم‌ می‌شود. در واقع مساله زمان‌بندی از جمله نقاط ضعف رویداد بهارستان است که امیدوارم در سال‌های آتی با برنامه‌ریزی بهتر شاهد تغییرات خوشایندی در این بخش باشیم.

محمدرضا ابراهیم زاده، دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی است که دومین حضور خود را در رویداد بهارستان تجربه می‌کند. شبیه‌سازی صدای پرندگان در باغ پرندگان قم و پروژ‌های مختلف در حوزه المان‌های شهری و فانکشنال و اینستالیشن در مشهد، یزد، زنجان و کرمان از جمله فعالیت‌های اوست.

ششمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ در سطح شهر تهران در بخش‌های مختلفی همچون تخم‌مرغ‌های رنگی، دیوارنگاری و هنرهای محیطی اجرا شده است.

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email