fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

تلاش برای رونق و توسعه صادرات منسوجات و پوشاک ایرانی با تکیه بر ثروت‌های بومی استان‌ها در افق ۱۴۰۰

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

گروه مد و لباس هنرآنلاین: در این مطلب دو موضوع مهم در عرصه مد و لباس کشور مورد بررسی قرار می‌گیرند. نخست مسئله جریان کنترل واردات پوشاک به داخل کشور و برخورد با عرضه و توزیع محصولات قاچاق و دوم لزوم توجه به ابعاد و دستاوردهای توسعه صادرات.

اواخر سال گذشته بود که سعید قدیری دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از تشدید برخورد با عوامل توزیع پوشاک وارداتی قاچاق خبر داد و تأکید کرد که بخشی از این مسئله به دلیل خود اظهاری در گمرکات برای ترخیص غیرقانونی پوشاک باز می‌گردد.

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در ادامه با اعلام اینکه همچنان کالاهای قاچاق در بازار موجود است اذعان داشت این درحالی است که به‌دلیل شرایط کرونا وضعیت تولید داخلی نابسامان بوده و آنها نتوانسته‌اند فروش مناسبی داشته باشند. علاوه بر این افزایش نرخ ارز هم درحال‌حاضر اثرات منفی خود را بر بدنه تولید پوشاک گذاشته و اگر فکر اساسی برای بخش تولید پوشاک کشور نشود در سال ۱۴۰۰ موج افزایش بیکاری و تعطیلی در این حوزه اتفاق خواهد افتاد.

این در حالی بود که به گفته او، طرح برخورد با برندهای متخلف پوشاک در دی ماه ۹۹ مجددا آغاز و تا نیمه اول اسفند ماه ادامه داشت. نکه حائز اهمیت در این مطلب آن است که واردات قاچاق به نوعی حاکی از نیاز بازار داخلی به محصول است حال آنکه طی سال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا، اشتغال بسیاری از فعالان هنر صنعت مد و لباس به خطر افتاد و شرایطی حاکم شد که چه بسا بسیاری از انگیزه‌ها برای تداوم حیات در چرخه نساجی و پوشاک کاهش یافت.

با این همه تجربه نشان می‌دهد با وجود ظرفیت‌های داخلی بسیار به ویژه از جنبه‌های فرهنگی و هنری عرصه مد و لباس، اما جریان صادرات به دلیل نبود سیاست‌های کارآمد و سهل‌انگاری در سازمان بخشیدن به ظرفیت‌های داخلی همچنان امری مغفول در عرصه نساجی و پوشاک به شمار می‌رود.

به هر روی اقتصاد جهانی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، در تمامی کشورهای دنیا با چالش‌های متعددی مواجه شده و گردش تجارت و صادرات پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده با این همه کشور ایران به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های گسترده در تمامی بخش‌ها از جمله نساجی و پوشاک با تأکید بر سیاست‌های تمرکززدایی و توجه به ثروت‌های بومی تمامی استان‌ها خواهد توانست در سال جدید بازار هدف صادراتی خود را در حوزه مد و لباس مشخص کرده و در مسیر بازگشت سرمایه‌های از دست رفته به ویژه در زمینه‌های ارزی گام‌های مؤثری را بردارد.

منبع:/http://www.honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email