fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

نمایشگاه «نوروز» در یک فضای عمومی شکل گرفت /گذر از راهروهای نقاشی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
اینستاگرام گالری لیلیت
نمایشگاه «نوروز» در یک فضای عمومی شکل گرفت /گذر از راهروهای نقاشیبه گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا، تا همین چند سال پیش با رسیدن به تعطیلات نوروز، بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و هنری تعطیل می‌شد و برای کسانی که سفر نرفته بودند یا وقت زیادی برای دید و بازدید اقوام و دوستان نیاز نداشتند، هیچ فرصتی برای مراجعه به مراکز فرهنگی و استفاده از آن‌ها وجود نداشت اما در سال‌های اخیر با توجه به تغییر سبک زندگی و همچنین علاقه‌مندی قشری از افراد جامعه برای حضور در رویدادهای هنری و فرهنگی، شاهد رویدادهایی هرچند اندک در حوزه موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی بوده‌ایم که در طول عید رخ می‌دهند.

نوروز ۱۴۰۰ پس از یک سال محدودیت‌های اجتماعی ناشی از شیوع بیماری کرونا، در حالی فرا رسید که منع سفر و مهمانی‌ها همچنان وجود دارد و در این شرایط شاید تنها راه رهایی از کسالت و خانه‌نشینی، حضور کوتاه‌مدت در مکان‌های عمومی باشد و چه بهتر که در چنین فضاهایی فرصت مواجهه مخاطبان با هنر نیز فراهم شود.

چنین اتفاقی در یک نمایشگاه گروهی با نام «نوروز» رخ داده است که نه در یک گالری، که در یک فضای عمومی شکل گرفته است تا مراجعان متعدد این فضا بتوانند در کنار مقصود اصلی خود از حضور در آن محیط، از دیدن آثار هنری نیز بهره‌مند شوند. به این ترتیب به جز افراد گالری‌گرد که مخاطبان همیشگی آثار هنری هستند، کسان دیگری نیز با آثار هنری آشنا می‌شوند و ممکن است علاقه‌مندی جدیدی برای آن‌ها ایجاد شود.

نمایشگاه «نوروز» که در نخستین روز سال ۱۴۰۰ در بوتیک هتل حنا آغاز به کار کرد، دارای تفاوت‌هایی با نمایشگاه‌های رایج است. این بار برخلاف گالری‌ها قرار نیست آثار هنری را به شکل منظم در کنار هم روی دیوارهای سفید و تمیز ببینیم، بلکه هر دیوار و راه‌پله‌ای در این هتل کوچک می‌تواند محل قرارگیری یک تابلو باشد تا کسی که از آن نقطه عبور می‌کند، حتی بدون قصدی برای دیدن اثر هنری، با آن مواجه شود.

این خانه قدیمی که تبدیل به بوتیک هتلی همراه با کافه و رستوران شده است، با معماری خود و مرمتی که بدون حذف و پوشاندن خرابی‌ها و کهنگی‌ها انجام شده است، فضای مناسبی به وجود می‌آورد تا آثار هنری به شکلی راحت و صمیمی پیش چشم مخاطب قرار گیرند و بدون اینکه قصدی برای نمایاندن خود داشته باشند، در ذهن او تاثیر بگذارند.

بیشتر آثاری که در این مجموعه به نمایش درآمده است تابلوهای نقاشی هستند و در کنار آن‌ها چند طراحی و اثر حجمی نیز دیده می‌شود. این آثار متعلق به هنرمندانی از سنین مختلف و با رویکردها و شیوه‌هایی متفاوت هستند و توجه به انسان، طبیعت، مسائل اجتماعی یا تصاویر انتزاعی در آن‌ها دیده می‌شود. همین مساله باعث ایجاد تنوع زیاد در این مجموعه است که موجب می‌شود هر شخص با هر سلیقه‌ای بتواند از دیدن تعدادی از این آثار لذت ببرد.

در نمایشگاه «نوروز» آثاری از احمد مرشدلو، پویا آریان پور، سوده داوود، مرتضی زاهدی، ارسیا مقدم، حسین ماهر، شهرام انتخابی، مجتبی طباطبایی، امیر فرهاد، رضا لواسانی، فرشیدو لاریمیان، مصطفی دره باغی، پوریا پرهیزکار، زرتشت رحیمی، لیلا پازوکی و مهرداد محبعلی با کیوریتوری بهنود جواهرپور و محمود عبید به نمایش درآمده است.

علاقه‌مندان برای بازدید این نمایشگاه می‌توانند تا ۱۳ فروردین به بوتیک هتل حنا به نشانی خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان لولاگر، پلاک ۲ مراجعه کنند.

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email