fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

دستورالعمل صدور مجوز ساخت و نصب مجسمه و یادمان را به رسمیت نمی‌شناسیم

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران نسبت به تدوین و تصویب هرگونه قانون، مصوبه و آیین‌نامه در غیاب و بدون اهتمام به حضور نمایندگان قانونی این حرفه اعتراض کرد.

دستورالعمل صدور مجوز ساخت و نصب مجسمه و یادمان را به رسمیت نمی‌شناسیمبه گزارش صبا، انجمن هنرمدان مجسمه‌ساز در پی اعلام خبر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان‌های شهری منوط به صدور مجوز است، با انتشار بیانیه‌ای به این امر اعتراض کرد.

در متن بیانیه آمده است: «انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران به عنوان عالی‌ترین نهاد و متولی هنر مجسمه‌سازی در ایران ضمن ابراز نارضایتی و اعتراض به تدوین و تصویب هرگونه قانون، مصوبه و آیین‌نامه در غیاب و بدون اهتمام به حضور نمایندگان قانونی این حرفه، دستورالعمل ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی را مغایر با حقوق حرفه‌ای خود می‌داند.

مطابق اصل بیست و هشتم قانون اساسی دولت موظف به ایجاد امکانات برای گسترش یک شغل است و ایجاد محدودیت برای آن مغایر با این اصل است، در عین حال مطابق بند ب ماده ۹۲ قانون ششم توسعه در خصوص کاهش تصدی‌گری فرهنگی و هنری دولت و حذف مجوزها، در موارد ضروری مجوزها به سازمان‌های مردم نهادِ ذی‌ربط، واگذار می‌شوند.

با توجه به فرصت کوتاه تا پایان سال و لزوم اعلام موضع انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، تصریح می‌گردد، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران مطابق با اساسنامه، دفاع از حقوق قانونی اعضای خود را وظیفه اصلی و رسالت خود دانسته و اولویت خود را بر گسترش و حمایت از هنر مجسمه‌سازی می‌داند.

بر حسب این مسئولیت، صدور هرگونه آیین نامه و دستورالعمل، توسط هر نهاد و ارگانی که حقوق مجسمه‌سازان را به عنوان صاحبان اصلی شغل، حرفه‌ و تخصص مجسمه‌سازی نادیده بگیرد، مخل و معارض کار و فعالیت مجسمه‌سازان قلمداد می‌نماید. لذا با تکیه بر حق قانونی و اجتماعی خود جهت طرح شکایت در مراجع قضایی، هرگونه قانون و مصوبه‌ای که در غیاب نمایندگان قانونی مجسمه‌سازان صادر شده به رسمیت نشناخته و «دستورالعمل صدور مجوز ساخت و نصب مجسمه و یادمان» را نشات گرفته از مصوبه‌ای تاریخ‌گذشته و بی‌ارتباط با ضرورت‌ها و نیازهای امروز جامعه و فاقد قابلیت‌های لازم جهت اجرا می‌داند. با این باور، شورای صدور مجوز را فاقد صلاحیت و تخصص در امر مجسمه‌سازی دانسته و از مراجع ذی‌صلاح درخواست تجدید نظر عاجل و قاطع دارد.»

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email