fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

مجوز نصب مجسمه در سطح شهر ساماندهی شود/ تایید صلاحیت شورای نظارت استان‌ها

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

در جلسه شورای عالی نظارت بر ساخت و نصب مجسمه‌های شهری مطرح شد؛

نخستین جلسه شورای عالی نظارت بر ساخت و نصب مجسمه‌های شهری، پیرو دستورالعمل ابلاغی به نهادهای مربوطه برگزار شد.

مجوز نصب مجسمه در سطح شهر ساماندهی شود/ تایید صلاحیت شورای نظارت استان‌ها
به گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، نشست جلسه شورای عالی نظارت بر ساخت و نصب مجسمه‌های شهری با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد و رییس شورا هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی، برزین ضرغامی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران، اسماعیل زیارتی نصرآبادی رییس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی به عنوان نماینده وزارت کشور، مسعود فکری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی به عنوان نماینده وزارت علوم و طاهر شیخ‌الحکمایی مجسمه‌ساز به عنوان نماینده فرهنگستان هنر تشکیل شد.

سید مجتبی حسینی در ابتدا با اشاره به معطل ماندن ۲۰ ساله دستورالعمل و اهمیت نظارت بر ساخت و نصب مجسمه‌های شهری گفت: یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساماندهی مجوزهای اعطایی بوده است. مجسمه سازی به قدری که باید مورد توجه قرار نگرفته بود و طبق پیمایش‌های کشوری دریافتیم که خانواده مجسمه‌سازی کشور با توجه به فارغ التحصیلان این رشته بسیار گسترده است و از سوی دیگر گسترش شهرها و شهرداری‌ها هم نیاز به ساخت و نصب مجسمه‌های شهری را ایجاد کرده است.

رییس شورای نظارت بر مجسمه‌های شهری عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین وظایف این شورا تایید صلاحیت اعضای شورای نظارت استان‌ها است که می‌خواهیم با این کار بخشی از کاستی‌ها را در این زمینه جبران کنیم.

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی هم به تاریخچه این مصوبه و دستورالعمل اشاره کرد و توضیح داد: دستورالعمل نظارت بر ساخت و نصب مجسمه‌های شهری، سندی بالادستی و لازم الاجراست. استان‌ها موظف شده‌اند تا در ترکیب شورا که شامل نمایندگانی از دستگاه‌های متناظر است، سه هنرمند متخصص در مجسمه‌سازی و هنرهای تجسمی را در اعضای شورای قرار دهند تا به شکل تخصصی و هنری در تقاضاهای ساخت و نصب مجسمه اظهار نظر کنند.

طاهر شیخ‌الحکمایی هنرمند مجسمه‌‎ساز و نماینده فرهنگستان هنر در شورا نیز خاطرنشان کرد: کار عمل‌گرا نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد و حضور مجسمه‌سازان و متخصصان هنرهای تجسمی برای مشاوره و اظهار نظر لازم است.

این مجسمه‌ساز در پایان بیان کرد: شورای نظارت بر ساخت مجسمه‌های شهری قرار است به استان‌هایی که واجد صلاحیت هستند تفویض اختیار کند تا با همراهی هنرمندان مجسمه‌ساز و متخصصان هنرهای تجسمی درباره مجسمه‌های شهری که قرار است در اماکن عمومی نصب شود، اظهار نظر کنند. این شورا با حضور متخصصان و مجسمه‌سازان درجه یک که هم‌ فکر آفرین هستند و هم شناخته شده‌اند در کنار نهادهای دیگر نتایج خوبی را رقم خواهد زد. ما هنرمندان مجسمه‌ساز خوبی داریم که هم می توانند مجسمه خوبی بسازند و هم سیاستگذاری کنند.

جلسه بعدی این شورا در اوایل اردیبشهت برگزار خواهد شد و دستور جسله آن، بررسی پرونده‌های استانی برای تفویض اختیار در زمینه تصمیم‌گیری بر نحوه ساخت و نصب مجسمه‌های شهری است.

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email