fa
ar en fa fr ru
tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar en fa fr ru
tr

۱۰ هنرستان در سه سال اخیر در استان‌ها راه اندازی شد/ ۲ استان هنرستان ندارند

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

نشست معاونت امور هنری وزارت ارشاد و معاونت آموزشی متوسطه وزارت آموزش و پرورش برای تقویت آموزش هنر و هنرستان‌های هنرهای زیبا برگزار شد.

۱۰ هنرستان در سه سال اخیر در استان‌ها راه اندازی شد/ ۲ استان هنرستان ندارند

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال امضای توافق‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، نشستی با حضور سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، علیرضا کمره‌ای معاون متوسطه آموزش و پرورش، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری، سیدمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش متوسطه فنی، حرفه‌ای و کاردانش دوشنبه ۱۸ اسفند برگزار شد.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست گفت: پیرو توافق‌نامه وزرات‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و با توجه به ضرورت و اهمیت توسعه کمی و کیفی آموزش هنر و هنرستان‌های هنرهای زیبا،‌ همکاری و تعامل دو وزارتخانه در توسعه آموزش هنر مؤثر است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هنرستان‌های هنرهای زیبا به عنوان مراکز آموزشی تخصصی هنر،‌ جایگاه مهمی دارند و در این دوره، توسعه هنرستان‌ها در سراسر کشور مورد توجه است و در حال حاضر، ۵۰ هنرستان هنرهای زیبا در کشور فعالیت دارند که ۱۰ هنرستان در سه سال اخیر راه‌اندازی شده و تنها دو استان در کشور فاقد هنرستان است. افزایش هنرستان‌ها در استان‌های مختلف،‌ فضایی را برای بهره‌مندی نوجوانان به آموزش هنر در سراسر کشور فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به هنر در مدارس بیان کرد: نگاه تخصصی، جامع و بروز در کتاب‌های درسی هنر و آموزش هنر ضرورت دارد که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، این موضوع پیگیری می‌شود.

علیرضا کمره‌ای معاون امور متوسطه آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: وزارت آموزش و پرورش با توجه به قوانین، آمادگی دارد برای توسعه هنرستان‌های هنرهای زیبا و همچنین در زمینه بروزرسانی منابع آموزشی کتب درسی هنر، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری با اشاره به رعایت عدالت آموزشی در زمینه هنرستان‌های هنرهای زیبا بیان کرد: در سه سال اخیر ۱۰ هنرستان جدید در استان‌های مختلف راه‌اندازی شده‌است و سعی شده عدالت آموزشی در زمینه هنرستان‌های هنرهای زیبا و آموزش هنر دنبال شود. امیدواریم در همکاری مشترک با حمایت آموزش و پرورش، تعداد هنرستان‌های هنرهای زیبا افزایش یابد و در دو استان فاقد هنرستان در آینده نزدیک،‌ هنرستان هنرهای زیبا راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: در زمینه برنامه‌‌ریزی برای کتب درسی مورد نیاز هنر در هنرستان‌های هنرهای زیبا، فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز تعامل دو وزارت‌خانه می‌تواند موثر باشد.

صفی‌پور در پایان توضیح داد: کارگروه‌ همکاری و نظارت بر اجرای توافق‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، به منظور پیگیری موراد توافق و اجرایی شدن آن تشکیل شده‌است.

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email