fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

لزوم ورود جدی و تمام‌عیار رویکردهای فناورانه به حوزه آموزش هنر در سال‌های پیش رو

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
اینستاگرام گالری لیلیت

گروه مد و لباس هنرآنلاین: کشور ما به‌عنوان یکی از کشورهای درحال‌توسعه، به عوامل متعدد و بنیادینی جهت نیل به اهداف خود در امر تربیت نیروی انسانی و آموزش مستمر نیازمند است به‌نحوی‌که رخدادهای متنوع در این بخش منجر به شکوفایی نیروی فکری و عقلانی آحاد جامعه در تمامی بخش‌ها شود.

حال‌آنکه امروزه نیل یافتن به سمت‌وسوی این هدف به حمایت هر چه بیشتر از فناوری آموزشی بستگی دارد و از قضا جریان فرهنگی و هنری کشور نیز از این امر مستثنی نیست. شیوع ویروس کرونا و سوق یافتن روند آموزش در بخش‌های گوناگون نظام آموزشی به سمت آموزش مجازی نیز نشان داد فرایند یادگیری در تمامی عرصه‌ها در حال حرکت به سمت و سویی متفاوت با دیگر ادوار است.

به هر روی، این یک واقعیت است که فناوری هیچ‌گاه ساکن نمی‌ماند و هرگز به تعادل نمی‌رسد؛ فناوری چنانچه از روی علم و آگاهی به کار گرفته شود، سبب تسهیل و رفع بسیاری از مشکلات می‌شود و در این میان تکنولوژی آموزشی از تمامی تکنولوژی‌های جدید در راستای آموزش و فرایند یادگیری استفاده می‌کند و بیش از هر زمینه دیگری متأثر از تحولات فناورانه است.

بر این اساس یکی از مهم‌ترین مراکزی که در آن به آموزش افراد جامعه پرداخته می‌شود، دانشگاه به‌عنوان محل جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل آخرین اطلاعات علمی است بنابراین تجهیز دانشگاه‌ها به تکنولوژی‌های نوینی که در ایجاد و انتقال اطلاعات نقش حیاتی دارند، یک ضرورت به شمار می‌رود.

در ارتباط با نیاز به پژوهش در عرصه‌های هنری نیز می‌توان گفت هرچند هنر در معنای کلمه گونه‌ای از علم نیست اما ازآنجاکه برای مشاهده و بررسی دستاوردهای هنری نیاز به فعالیت علمی و پژوهشی است، نمی‌توان بدون علم، هنر را بررسی کرد و از نتایج آن برای امر آموزش بهره برد.

بنابراین با وسعت و غنا بخشیدن به‌ کل فرایند آموزش بر اساس رویکردهای فناورانه و در نتیجه تغییر شیوه آموزش در تمامی ابعاد ساخت، کارکرد، شیوه، اهداف و کمیت و کیفیت تولید محتوای آموزشی می‌توان به حرکت در مسیر توسعه پایدار آموزش هنر در تمامی حوزه‌ها امیدوار بود.

در عین حال کارگاه‌های مربوط به هنر می‌تواند کمک شایانی به عملیاتی ساختن نظریه‌های هنری کرده و برای نیل به مقاصد آموزشی فرهنگی و هنری، محتوای علمی موجود را به اصولی‌ترین شکل ممکن آن هم با بهره‌مندی از روش‌های فناورانه عینیت بخشد.

تمام آنچه در این مطلب به‌عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گرفت، طی سال‌های پیش رو از تمامی ابعاد و جنبه‌ها در عرصه مد و لباس کشور قابل‌تأمل و بازنگری است.

منبع:/http://www.honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email