پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان رونمایی شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان رونمایی شد

پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رونمایی شد.

پایگاه خبری تئاتر: آئین رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان روز گذشته 16 اسفندماه با حضور رئیس و عضو شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات شهرداری کاشان برگزار شد.

سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر مهر کاشان در مراسم رونمایی از پوستر این رویداد با بیان اینکه ذات هنر زیبا است و همه فارغ از هر دسته‌بندی، زیبایی را دوست دارند و از آن لذت می‌برند چرا که ایجاد حس تعلق می‌کند، گفت: این باور که تئاتر در انحصار گروهی از جامعه است، درست نیست چرا که تزریق روحیه نشاط و شادی یکی از بزرگترین رسالت‌های اجتماعی شهرداری است که توانسته‌ایم آن را با اجرای جشنواره سراسری تئاتر مهر زنده نگه داریم.

ابریشمی‌راد شرایط کنونی جامعه در وضعیت کرونا و برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در کاشان، شهر رویدادها را در سخنان خود مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در سال جاری با وجود کرونا برای اینکه بتوانیم نشانه‌های پویایی را در شهر شاهد باشیم، رویدادهای مختلفی به ثمر نشست که ما به آن افتخار می‌کنیم.  

در ادامه مراسم رونمایی از پوستر جشنواره، محمدحسین واحدیان رئیس ستاد برگزاری و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از شهردار کاشان به جهت حمایت از برنامه‌های سازمان قدردانی کرد و گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اهتمام در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری توانسته است گام موثری در مسیر نشاط اجتماعی شهروندان بر دارد.

واحدیان با اشاره به اجرای جشنواره امسال در شرایط خاص و اینکه سبک جشنواره در این دوره متفاوت است، بیان کرد: کرونا محدودیت‌های زیادی را ایجاد کرده به گونه‌ای که این محدودیت‌ها باعث شکوفایی نگاه‌ها و تقویت برگزاری جشنواره شده و سعی ما در برگزاری هر چه بهتر این حرکت فرهنگی و هنری است.

وی با تاکید بر اینکه حرکت فرهنگی در کاشان هیچگاه متوقف نخواهد شد، هنر تئاتر را یکی از بهترین هنرها معرفی و تصریح کرد: با توجه به ارتباط مخاطب با این هنر، تئاتر موجب تعالی جامعه و پیشرفت فرهنگی است.

در پایان این جلسه از پوستر این رویداد هنری که با تکیه بر نمادهای تصویری نظیر بز سیلک به عنوان تندیس جشنواره و پرده تئاتر توسط حسین آقامیری طراحی و تایپوگرافی آن توسط حمیدرضا قاسمی‌فرد انجام شده است، رونمایی شد.

نکته قابل توجه دیگر در این پوستر آن است که شرایط کرونایی و فضای سرد این روزهای تئاتر در رنگ بندی و هویت پوستر تاثیر گذار بوده است و تمام فرم‌های لی‌آوت و تایتل بر مبنای فرم‌های صحنه آمده و از قالب خوشنویسی خارج شده تا فضای بهتری را نسبت به این دوره ایجاد کند.

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در۴ بخش مسابقه‌ صحنه‌ای، نمایش‌های کودک و نوجوان، مهمـــان و ویژه و بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی با موضوع آزاد به دبیری خیام وقارکاشانی، از نیمه اسفند ماه با بخش «اتوبوس تئاتر» به عنوان بخش جنبی جشنواره شروع شد که این برنامه تا پایان هفته جاری در نقاط مختلف شهر و چند شهر اطراف کاشان اجرا می‌شود.

برای مشاهده دیگر اخبار سینما اینجا کلیک کنید

برای مشاهده دیگر اخبار تئاتر اینجا کلیک کنید

منبع:/http://www.teater.ir


 

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR