fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

پایان کار دهمین جشنواره مد و لباس فجر | وزیر ارشاد: لباس در وجه اقتصاد مقاومتی امری درون‌زا و در حوزه کشاندن محصول به فراسرزمین برون‌زاست

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر دوشنبه 11 اسفند با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر، حمید قبادی مشاور اجرایی معاون امور هنری، سیده‌مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، صدیقه پاک‌بین دبیر اجرایی جشنواره و تنی چند از فعالان عرصه مد و لباس در تالار وحدت برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با تأکید بر اینکه لباس موضوعی قدیمی در ارتباط با انسان است و می‌توان به این حوزه از وجوه گوناگون نظاره‌گر بود اذعان داشت: یک دیدگاه در سطح تأمین نیازهای اولیه انسان یا حداکثر نیازهای تفننی مطرح بوده اما رویکردی مهم به مقوله مد و لباس معطوف است که آن را به‌عنوان نماد هویت یک جامعه قلمداد می‌کند.

صالحی تصریح کرد: درعین‌حال بخش مهمی از اقتصاد ملی هر کشور در این حوزه رفت‌وآمد می‌کند که اگر این دیدگاه را به نگاه پایه اضافه کنیم مسئله مد و لباس جایگاه و تصویر دیگری را در نقشه راه ایجاد می‌کند و موضوعاتی همچون خلاقیت، طراحی و هنر در این میان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

پایان کار دهمین جشنواره مد و لباس فجر | وزیر ارشاد: لباس در وجه اقتصاد مقاومتی امری درون‌زا و در حوزه کشاندن محصول به فراسرزمین برون‌زاست

صالحی با اشاره به اینکه توجه به سازگاری لباس با زیست‌بوم طبیعی و ویژگی‌های انسانی از جنبه‌های گوناگون حائز اهمیت است اظهار داشت: لباس باید از یک‌سو با محیط‌زیست و اقلیم تناسب داشته باشد و از سویی دیگر باید با آداب، هنجارها و عرف اجتماعی هم‌خوان باشد. از این منظر باید توجه داشت که ظرفیت‌های تاریخی که نماد جمیل و جمال و کمال هستند و همچنین ظرفیت‌های موجود در عرصه لباس اقوام و گروه‌های انسانی همواره مورد توجه قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه لباس در وجه اقتصاد مقاومتی امری درون‌زا و در حوزه کشاندن محصول به فرا سرزمین موضوعی برون‌زا به شمار می‌رود اذعان داشت: مجموعه این زوایا دید و تصویر ما را نسبت به این موضوع کامل‌تر می‌کند و جشنواره مد و لباس حرکتی است برای آنکه این تصاویر را به شکلی نزدیک و نزدیک‌تر در کنار هم قرار دهیم.

صالحی با اشاره به شرایط متأثر از کرونا گفت: البته شرایط کرونایی کار را سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند که البته در این ایام نیز جمعی از فعالان عرصه مد و لباس از همان ابتدا در امر تولید ماسک، گان و دیگر تجهیزت بهداشتی، کشور را همراهی کردند که جای تقدیر دارد.

او افزود: جشنواره امسال نیز در چنین شرایطی برگزار شد  و  این بار بهشت کاشان در سومین سال برگزاری موضوعی جشنواره، منبع الهام طراحان قرار گرفت و در حوزه طراحی آثاری در این زمینه به نمایش درآمد که به سهم خودم از تمامی تلاش‌های به انجام رسیده تقدیر کرده و امیدوارم این جشنواره مقدمه‌ای برای نگاهی عالی و متعالی به عرصه  مد و لباس کشور باشد.

در بخش دیگری از این مراسم، تیزری از سخنرانی سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پخش شد؛ حسینی در سخنانی اظهار داشت: آثار به‌جامانده از نشانه‌ها و نمادها و آنچه از دوران باستان باقی‌مانده است، مؤید توجه به عرصه مد و لباس بوده و کمتر سرزمینی را می‌توان سراغ گرفت که به‌اندازه ایران گونه‌ها و بافته‌ها و پارچه‌های مختلفی ویژه اقلیم و اقوام در آن حیات داشته باشند.

حسینی اذعان داشت: لباس سرمایه انسانی و ارزشمندی است که دستمایه الهام برای آفرینش‌های جدی بوده و خوشحالم جشنواره با انتخاب موضوع ویژه سعی کرد تا انگشت اشارتی باشد برای استفاده از میراث تاریخی قومی و جغرافیایی و در این دوره بهشت کاشان سومین سال مراحلی است که موضوعی برای جشنواره پیش‌بینی‌شده است.

اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

او با اشاره به اینکه کاشان، بهشت زیبایی در زمینه منسوجات و بافته‌ها و یکی از اقطاب کشور در این حوزه‌هاست بیان کرد: امسال هنرمندان ما کوشیدند آثاری را خلق کنند که نماینده زیبایی سرزمین ما ایران باشد و  آثار بدیعی که می‌توانند در مرحله تولید مورداستفاده و اقبال قرار گیرند و چه‌بسا در این دوره حضور جوانان و همراهی آن‌ها از سراسر کشور موجب دلگرمی دست‌اندرکاران شد.

همچنین تیزر سخنرانی سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با تکیه بر معرفی بخش‌های مختلف جشنواره و تلاش‌های به انجام رسیده و همچنین بخش‌هایی از صحبت‌های دبیران و داوران بخش‌های مختلف جشنواره در این مراسم به سمع و نظر حضار رسید.

آیین نکوداشت و یادبود زنده‌یاد مهدی اسماعیلی مسئول دبیرخانه دهمین جشنواره مد و لباس فجر و مسئول بخش علمی دانشگاهی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بخش دیگری از مراسم را به خود اختصاص داد.

اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

در بخش پایانی اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش طراحی پارچه، مجذوبه نوری، زینب صمدیان و فائزه حسن شاهی به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.

در بخش تصویرسازی لباس اجتماع بانوان، نسیم امیدیان و پریسا قهرمانی شایسته تقدیر شدند و زینب کاویانی به مقام سوم رسید.

در بخش تصویرسازی عفاف و حجاب، لیلا گلرخ شایسته تقدیر شد.

در بخش تصویرسازی پوشش مردانه، طاهره عسکری خالدی شایسته تقدیر شد.

در بخش تصویرسازی دیجیتال فروز فریدی شایسته تقدیر شد و زینب کاویانی به مقام سوم رسید.

در بخش کیف، محمد بور بور، رزا هدایی کندوری و طاهره حاجیونی به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.

در بخش کفش، ابراهیم کرمانی، آرش حسامی و مریم رونده جو به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم دست یافتند.

در بخش لباس اجتماع بانوان، پریناز فرحناک و مینا دامن‌کشان به ترتیب مقام‌های اول و دوم ر به دست آوردند.

در بخش پوشش بلند، مینا علی‌نقیان، زهرا سبک‌بار و مرضیه ایوتین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش بالاپوش مردانه، مرضیه ایوتین، فریماه باژوند، محمد کامرانی، مژگان رمضانی علی‌آبادی و محمدجواد آقایی شایسته تقدیر شدند.

در بخش کالکشن، افسانه یزدجردی، فاطمه مهدوی و مؤسسه طراحان سبک پوشش هون به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش کالکشن خانواده اکرم ناتوان و اعظم پارسا برگزیده شدند.

در بخش چادر، سحر تلقانی، راضیه مظاهری و لیلا گلرخ به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش مجلسی بانوان ساناز نجاریان، مریم رونده جو، زهره افشار و هانیه اسحاقیان شایسته تقدیر شدند و فاطمه میرزایی تشنیزی به مقام نخست دست‌یافت.

در بخش کاربردی، سید محمدحسین میر عظیمی و شهره حجری شایسته تقدیر شدند.

در بخش پایان‌نامه کارشناسی فاطمه شریفی، فرناز میر هاشم زاده، زهره محمدی، فاطمه افراسیابی پور و آذین خلقی به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را به دست آوردند.

در بخش کارشناسی ارشد، نگین فرامرزی، آتنا فتحی، افسانه حیدری، شیرین کامرانی دمیرچی و مائده زارعی به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را به دست آوردند.

در بخش مقالات فرزانه کریمی، فرزانه حسین‌آبادی، عسل عصری ملکی و معصومه خلیلی به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند.

در بخش لباس اجتماع بانوان، گروه مهدا از تهران، گروه دریس از تهران و گروه جهان نمای سپهراز اصفهان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش مسابقه زنده بالاپوش مردانه، گروه چهل حصاران از کاشان، گروه پوستین از ایلام و گروه شهد بهشت از اردبیل رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش عفاف و حجاب، گروه ال سی لند از تهران، گروه ضیافت از تهران و گروه المیرا از ایلام رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش‌های مختلف حوزه‌ زیورآلات همچون موضوعی و آزاد، آفاق اکبری یزدان پناه، فاطمه محمدی، زهره سلمان زاده و هلن محمدرضایی رتبه‌های نخست را به دست آوردند.

در بخش طراحی لباس فاطمه اصغری سلیمانی، مریم فلاح زاده و کلثوم سلحشور به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

سونیا داشاب با اثر «ایران دخت» برگزیده بخش مخاطبان شد و از آرش آمرزش کودک هشت‌ساله طراح ماسک تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری آیین اختتامیه دهمین جشنواره مد و لباس فجر را ببینید:

پایان کار دهمین جشنواره مد و لباس فجر | وزیر ارشاد: لباس در وجه اقتصاد مقاومتی امری درون‌زا و در حوزه کشاندن محصول به فراسرزمین برون‌زاست

منبع:/http://www.honaronline.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email