فراخوان پنجمین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
اینستاگرام گالری لیلیت

رئیس جشنواره پنجمین دوره ملی دایره خلاق از هنرمندان، متخصصان حوزه مبلمان شهری و امور طراحی دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت کنند.

فراخوان پنجمین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران از هنرمندان، متخصصان حوزه مبلمان شهری و امور طراحی دعوت می‌کند تا در پنجمین دوره متوالی جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) شرکت کنند.

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: این سازمان به منظور تأمین اهداف کلانشهر تهران بزرگ با رویکرد تعامل و مشارکت شهروندان و همچنین تشویق و ترغیب طراحان، هنرمندان و متخصصان حوزه مبلمان شهری و بکارگیری ایده‌های نو، جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) را برای پنجمین دوره متوالی برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف کلان جشنواره افزود: فراهم آوردن بستری برای مشارکت حداکثری متخصصان امور طراحی و شهری و افزایش تعامل شهروندان با شهر، توجه به شکوفایی، خلاقیت، نوآوری و کشف استعدادهای خلاق، تحقق آرمان‌های شهر انسان مدار، پایدار و سالم و همچنین تأمین نیازهای شهری در عرصه مبلمان شهری از اهداف کلان جشنواره ملی طراحی است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق به موضوع مسابقه این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: طراحی سرویس بهداشتی پیش‌ساخته برای شهر تهران موضوع این دوره جشنواره ملی دایره خلاق است.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه دبیر این جشنواره سمیه فدایی نژاد است، تصریح کرد: مصطفی کاظمی، کیهان محمدخانی و صادق کرمیان نیز اعضای شورای سیاست گذاری این دوره جشنواره خواهند بود.

وی بیان کرد: هیأت داوران را متخصصانی برجسته و با سابقه از چهار زمینه «طراحی صنعتی، معماری، تأسیسات و جامعه‌شناسی شهری» تشکیل می‌دهند. در بخش طراحی صنعتی؛ وحید چوپانکاره عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران، ناصر کلینی ممقانی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران، مریم‌سادات خلیلی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و مهدی اصل فلاح عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر تهران داوری این بخش را بر عهده دارند.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق ادامه داد: در بخش معماری، سعید حقیر عضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران، آرش مظفری (معمار)، سیدجواد میرحسینی (معمار، مدیر عامل سازمان مشاور فنى و مهندسى شهر تهران) داوران این بخش خواهند بود.

ضرغامی اظهار کرد: در بخش تأسیسات، محمدرضا سلطاندوست استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر داور این بخش است و در بخش جامعه‌شناسی شهری نیز حسین ایمانی جاجرمی عضو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران داوری را بر عهده دارد.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، تمامی طراحان، هنرمندان و متخصصان با رعایت الزامات و مقررات مسابقه می‌توانند در این رویداد شرکت کنند. پیشنهاد می‌شود شرکت‌کنندگان به صورت گروهی و با تخصص‌های مرتبط با طراحی صنعتی و رشته‌های وابسته، معماری و رشته‌های مرتبط و با همکاری متخصصینی از حوزه‌های تأسیسات و جامعه‌شناسی شرکت کنند.

ضرغامی با اشاره به نحوه شرکت در مسابقه افزود: هنرمندان می‌توانند با مطالعه کامل فراخوان و مطالب مربوط به نحوه شرکت در مسابقه، مندرج در وب‌سایت جشنواره، ثبت‌نام از طریق وب‌سایت جشنواره به آدرس zibasazievents.tehran.ir، ایده‌پردازی و طراحی آثار بر اساس موارد خواسته شده و ارسال ایده‌ها و طرح‌ها در فرمت اعلام شده در جشنواره، در این مسابقه شرکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: شاخص‌ها و معیارهای داوری آثار شامل کارایی، ایستایی، زیبایی، طراحی پایدار/ فراگیر، خلاقیت و نوآوری است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق توضیح داد: مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار از زمان آغاز فراخوان تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ است و داوری آثار به همراه پالایش و بررسی اصالت آثار از ۲۶ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و نتایج این دوره مسابقه نیز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email