فراخوان پنجمین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری

رئیس جشنواره پنجمین دوره ملی دایره خلاق از هنرمندان، متخصصان حوزه مبلمان شهری و امور طراحی دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت کنند.

فراخوان پنجمین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران از هنرمندان، متخصصان حوزه مبلمان شهری و امور طراحی دعوت می‌کند تا در پنجمین دوره متوالی جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) شرکت کنند.

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: این سازمان به منظور تأمین اهداف کلانشهر تهران بزرگ با رویکرد تعامل و مشارکت شهروندان و همچنین تشویق و ترغیب طراحان، هنرمندان و متخصصان حوزه مبلمان شهری و بکارگیری ایده‌های نو، جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) را برای پنجمین دوره متوالی برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف کلان جشنواره افزود: فراهم آوردن بستری برای مشارکت حداکثری متخصصان امور طراحی و شهری و افزایش تعامل شهروندان با شهر، توجه به شکوفایی، خلاقیت، نوآوری و کشف استعدادهای خلاق، تحقق آرمان‌های شهر انسان مدار، پایدار و سالم و همچنین تأمین نیازهای شهری در عرصه مبلمان شهری از اهداف کلان جشنواره ملی طراحی است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق به موضوع مسابقه این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: طراحی سرویس بهداشتی پیش‌ساخته برای شهر تهران موضوع این دوره جشنواره ملی دایره خلاق است.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه دبیر این جشنواره سمیه فدایی نژاد است، تصریح کرد: مصطفی کاظمی، کیهان محمدخانی و صادق کرمیان نیز اعضای شورای سیاست گذاری این دوره جشنواره خواهند بود.

وی بیان کرد: هیأت داوران را متخصصانی برجسته و با سابقه از چهار زمینه «طراحی صنعتی، معماری، تأسیسات و جامعه‌شناسی شهری» تشکیل می‌دهند. در بخش طراحی صنعتی؛ وحید چوپانکاره عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران، ناصر کلینی ممقانی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران، مریم‌سادات خلیلی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و مهدی اصل فلاح عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر تهران داوری این بخش را بر عهده دارند.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق ادامه داد: در بخش معماری، سعید حقیر عضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران، آرش مظفری (معمار)، سیدجواد میرحسینی (معمار، مدیر عامل سازمان مشاور فنى و مهندسى شهر تهران) داوران این بخش خواهند بود.

ضرغامی اظهار کرد: در بخش تأسیسات، محمدرضا سلطاندوست استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر داور این بخش است و در بخش جامعه‌شناسی شهری نیز حسین ایمانی جاجرمی عضو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران داوری را بر عهده دارد.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، تمامی طراحان، هنرمندان و متخصصان با رعایت الزامات و مقررات مسابقه می‌توانند در این رویداد شرکت کنند. پیشنهاد می‌شود شرکت‌کنندگان به صورت گروهی و با تخصص‌های مرتبط با طراحی صنعتی و رشته‌های وابسته، معماری و رشته‌های مرتبط و با همکاری متخصصینی از حوزه‌های تأسیسات و جامعه‌شناسی شرکت کنند.

ضرغامی با اشاره به نحوه شرکت در مسابقه افزود: هنرمندان می‌توانند با مطالعه کامل فراخوان و مطالب مربوط به نحوه شرکت در مسابقه، مندرج در وب‌سایت جشنواره، ثبت‌نام از طریق وب‌سایت جشنواره به آدرس zibasazievents.tehran.ir، ایده‌پردازی و طراحی آثار بر اساس موارد خواسته شده و ارسال ایده‌ها و طرح‌ها در فرمت اعلام شده در جشنواره، در این مسابقه شرکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: شاخص‌ها و معیارهای داوری آثار شامل کارایی، ایستایی، زیبایی، طراحی پایدار/ فراگیر، خلاقیت و نوآوری است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق توضیح داد: مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار از زمان آغاز فراخوان تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ است و داوری آثار به همراه پالایش و بررسی اصالت آثار از ۲۶ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و نتایج این دوره مسابقه نیز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم