fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

داوری جشنواره عکس «آیات» تمام شد/ اعلام اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
اینستاگرام گالری لیلیت

مسعود زنده‌روح کرمانی دبیر هنری دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» از پایان داوری این دوره جشنواره خبر داد.

داوری جشنواره عکس «آیات» تمام شد/ اعلام اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاهبه گزارش صبا به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی عکس «آیات»، مسعود زنده‌روح کرمانی دبیر هنری دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» با اعلام اتمام داوری این دوره جشنواره در بخش‌های مختلف، گفت: داوری دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» در بخش‌های «ملی»، «استانی»، «ویژه» و «عکس‌نوشت» توسط حسن غفاری، ابراهیم سیسان و مهدی جعفری انجام شد و بر این اساس، ۱۰۹ اثر از ۶۳ عکاس برای نمایشگاه در این چهار بخش انتخاب شد.

وی در توضیح تفکیک آثار در بخش‌های مختلف، بیان کرد: تعداد کل آثار ارسالی به جشنواره ۱۲۶۶ اثر از ۱۷۷ عکاس بود که پس از داوری، در بخش «ملی» ۵۷ اثر از ۳۸ عکاس، در بخش «ویژه» ۳۰ اثر از ۱۹ عکاس، در بخش «عکس نوشت» ۱۲ اثر از پنج عکاس و در بخش «استانی» ۱۰ اثر از پنج عکاس به نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» راه یافتند.

به گفته زنده‌روح کرمانی، از میان آثار ارسالی حدود نیمی از آثار در سال ۱۳۹۹ خلق شده‌اند و حدود چهل درصد آن در ۲ سال گذشته اگرچه بخش کمی از آثار رسیده هم مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ بودند. این در حالی است که هنرمندانی از ۲۶ استان کشور در این مسابقه شرکت کردند که سهم تهرانی‌ها با ۲۲۴ اثر بیش از همه بوده و پس از آن هنرمندان خراسان رضوی با ۱۶۱ اثر و عکاسان اصفهانی با ۱۱۰ اثر مشارکت بیشتری داشته‌اند. اگرچه از استان‌های خراسان شمالی و هرمزگان هم تنها یک اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

زنده روح کرمانی از مشارکت پررنگ هنرمندان زن تجلیل کرده و خاطرنشان کرد: اگرچه از نظر تعداد آثار رسیده ۱۰۲۲ اثر متعلق به مردان و تنها ۲۴۴ اثر متعلق به زنان است اما حضور خوب هنرمندان زن در این مسابقه جالب توجه بود. ضمن اینکه سطح تحصیلات آکادمیک شرکت‌کنندگان در این مسابقه که می‌تواند به عنوان یک مسابقه نسبتا مفهومی هم مطرح شود جالب توجه است به طوری که از مجموع شرکت‌کنندگان ۱۱ نفر دارای مدرک دکتری، ۲۵۹ نفر کارشناسی ارشد و ۵۸۹ نفر لیسانس دارند.

وی در پایان با تاکید بر برگزاری نماتیشگاه آنلاین این مسابقه اظهار کرد: نمایشگاه آثار دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» از هفت اسفندماه به مدت یک ماه در سایت جشنواره عکس «آیات» به نمایش در خواهد آمد.

بر این اساس، اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه به تفکیک بخش‌ها به شرح زیر است:

۱- بخش «ملی» ۵۷ اثر راه‌یافته از ۳۸ عکاس به نمایشگاه

احمد تاجی از چهارمحال و بختیاری ۲ اثر، احمد فیاض محمدآبادی از خراسان رضوی یک اثر، اسحاق آقایی از کهگیلویه و بویراحمد چهار اثر، امیر عنایتی از خراسان رضوی سه اثر، امیرحسین کمالی از اصفهان سه اثر، امیرحسین نظری از قزوین ۲ اثر، امین رحمانی از قزوین ۲ اثر، بهزاد نعمتی از کردستان ۲ اثر، پوریا ترابی از قزوین ۲ اثر، جمشید فرجوندفردا از کردستان یک اثر، حسین یاراحمدی از قم ۲ اثر، حمید سبحانی از خراسان رضوی یک اثر، حمید عابدی از قم یک اثر، حمید عزیزی خانقاهی از کرمانشاه ۲ اثر، داود کهن ترابی از البرز ۲ اثر، رضا مصطفوی از تهران یک اثر، سعید قاسمی از آذربایجان شرقی یک اثر، سعیدرضا مقصودی از مرکزی یک اثر، سمانه شیرازی از مازندران یک اثر، سید حسن فتاحیان از کهگیلویه و بویراحمد یک اثر، سید صادق هاشمی از اصفهان یک اثر، سید محمد صادق حسینی از فارس یک اثر، سیدرضا مهری از خراسان رضوی  یک اثر، علی ابک از سمنان یک اثر، علی نجات بخش از اصفهان یک اثر، کیوان جعفری از مازندران یک اثر، مازیار نیک خلق از تهران یک اثر، مجتبی محمدی از گیلان یک اثر، محسن رضائی از تهران یک اثر، محسن کابلی از گلستان یک اثر، محمد ابراهیمی از مرکزی سه اثر، محمد آهنگر از خوزستان سه اثر، مهدی سعیدی راد ‪از خراسان رضوی یک اثر، مهرداد واحد یوسف آباد از آذربایجان شرقی یک اثر، مهلا جنابی از کرمان یک اثر، وحید احمدی از تهران یک اثر، هادی دهقان پور از خراسان رضوی یک اثر، یاسر محمد خانی از مرکزی یک اثر.

۲- بخش «ویژه» ۳۰ اثر راه‌یافته از ۱۹ عکاس به نمایشگاه

احمد بلباسی از تهران چهار اثر، احمد صالحی از اصفهان یک اثر، اکبر قاسم پور از مازندران ۲ اثر، امیرحسین نظری از قزوین یک اثر، پردیس مالکی از اصفهان یک اثر، داود کهن ترابی از البرز ۲ اثر، سید جواد میرحسینی از گیلان یک اثر، علی عباسی از فارس یک اثر، مجید حجتی از اصفهان یک اثر، مجید دهقانی زاده از یزد یک اثر، محمد آهنگر از خوزستان ۲ اثر، محمد رضایی از مازندران سه اثر، محمد مهدی ورال از قم یک اثر، محمدحسن باقری از خراسان رضوی یک اثر، محمدرضا بهمرام از آذربایجان شرقی یک اثر، هدی ایمانی از آذربایجان شرقی ۲ اثر، مهدی زابل عباسی از خراسان رضوی ۲ اثر، مهرداد واحد یوسف آباد از آذربایجان شرقی یک اثر.

۳- بخش «عکس نوشت» ۱۲ اثر راه یافته از پنج عکاس به نمایشگاه

حمیدرضا مجیدی از مرکزی سه اثر، سید روح اله هاشمی از تهران چهار اثر، فاخته جلایرنژاد از مرکزی ۲ اثر، محمد مرادی از کرمانشاه ۲ اثر، مهری عزتی مقدم از خراسان رضوی یک اثر.

۴- بخش «استانی» ۱۰ اثر راه‌یافته از ۵ عکاس به نمایشگاه

احمد عابدینی از کرمان یک اثر، حبیبه طاهری از کرمان یک اثر، فاطمه حلمی از کرمان سه اثر، محسن سعادت نصری از کرمان یک اثر، مهلا جنابی از کرمان چهار اثر.

دومین جشنواره ملی عکس و عکس‌نوشت «آیات» با عنوان «قرآن، معنای زندگی» بهمن‌ماه ۹۹ به دبیری محمدرضا علیزاده احمدآبادی و دبیری هنری مسعود زنده‌روح کرمانی برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email