fa
ar tr en fa fr ru tr
لیلیت با بیش از ۴۰ هزار بازدید در هر شبانه روز از سراسر ایران و جهان و حضور در صفحه نخست جستجوی گوگل، توانسته جایگاه ارزشمندی را برای اهالی هنر فراهم نماید.
رزرو نمایشگاه〕 〔ثبت اهالی هنر〕 〔تبلیغات〕 〔فراخوان و رویداد
لیلیت ثبت شده در اداره مالکیت معنوی سازمان اسناد و املاک کشور می‌باشد. 
fa
ar tr en fa fr ru tr

رقص هنر خوشنویسی بر برج آزادی

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
اینستاگرام گالری لیلیت

در حاشیه برگزاری نمایشگاه «قلم مهر» عنوان شد؛

نمایشگاه «قلم مهر» در برج آزادی افتتاح شد و هم‌زمان با این رویداد ویدیو مپینگ آثار حاضر در نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم بر جداره برج آزادی به نمایش درآمد.

رقص هنر خوشنویسی بر برج آزادیبه گزارش صبا، آثار نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم «رقص قلم» در مراسمی با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه از طریق ویدیومپینگ روی برج آزادی به نمایش درآمد. در این جشن نور، آثاری از هنرمندان ۳۰ کشور جهان روی برج آزادی نمایش داده شد و علاقه‌مندان هر شب از ساعت ۱۸ و ۳۰ تا ۲۰ به مدت چهار شب می‌توانند به تماشای این آثار بنشینند.

همچنین پیش از آغاز این جشن نو، نمایشگاه «قلم مهر» با آثار ۳۰ هنرمند پیشکسوت در گالری برج آزادی افتتاح شد.

سید عباس عظیمی رییس برج آزادی در مراسم افتتاحیه این مراسم عنوان کرد: مجموعه‌ای از آثار ۳۰ هنرمند پیشکسوت را به مدت ۶ روز با عنوان «قلم مهر» در برج آزادی میزبانی می‌کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه از اساتید پیشکسوت حاضر در این نمایشگاه تجلیل می‌کنم، توضیح داد: حدود ۸۷ اثر را از اساتید جمع‌آوری کردیم و از همه هنرمندان تجلیل می‌کنم و امیدوارم برج آزادی بتواند میزبان آثار فاخر هنرمندان باشد.

حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران نیز در این مراسم اظهار کرد: چه افتخاری بالاتر از خدمت به اهالی فرهنگ و هنر تا آفرینش‌های هنری این سرزمین را با افتخار بر سر دستان بگیریم و به دنیا نشان دهیم.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شما را دعوت می‌کنم از آثار هنرمندان کشورهای مختلف در گالری مجازی یونسکو بازدید کنید جشن نور «رقص قلم» را خواهیم دید‌‌. این یک آرزو برای من بود. در شهرهایی همچون لیون، چیزی بنام جشن نور وجود دارد، ما بناهای زیادی داریم و می‌توانیم از مردم دعوت کنیم آثار فرهنگی و هنری را در قالب ویدیو مپینگ به تماشا بنشینند.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو با بیان اینکه از اسفندسال گذشته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار دادیم تاکید کرد: مرزهای فضای مجازی و حقیقی از بین رفته و درآمیخته شده است. در اسفندماه سال گذشته فراخوان تیمارگران عشق را برای موسیقی و گرافیک به رسم احترام به کادر درمان منتشر کردیم، همچنین از اساتید برای حضور در برنامه‌های زنده اینستاگرامی دعوت کردیم و امروز بسیاری از این هنرمندان و بزرگان در فضای مجازی حضور دارند.

هنر خوشنویسی زنده، کارآمد و محبوب در دنیاست

ایوبی ادامه داد: نمایشگاه «رقص قلم» هم یکی از این اقدامات در این روزگار سخت بود تا آثار هنرمندان ایران و جهان را ببینیم. زیرا دیگران منتظر ما نمی‌شوند و می‌خواهند جای و جایگاه ما را در جهان بگیرند و گاه نوکیسه‌گانی تلاش می‌کنند گوی سبقت را از ما بربایند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ هنرمند آثار خود را به نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم «رقص قلم» فرستادند، گفت: این اعتماد نشان می‌دهد اینجا خاستگاه هنر خوشنویسی است. همچنین کنفرانس بین‌المللی «رقص قلم» نیز با حضور ۳۰ استاد و ارایه مقالات برگزار شد که این مهم نشان می‌دهد هنر خوشنویسی زنده، کارآمد و محبوب در دنیاست.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران عنوان کرد: در بخش انتخاب آثار ایرانی از انجمن خوشنویسان درخواست کردیم که آثار برتر را برای ما بفرستند، البته این آثار قطره‌ای از دریای مواج هنر این سرزمین است و امیدواریم در موقعیتی دیگر، همه آثار هنرمندان جوان و دیگر اساتید را ببینیم.

ایوبی در پایان تصریح کرد: شب گذشته مخاطبانی از کشورهای چین و ژاپن و کره و آمریکا و استرالیا از گالری مجازی بازدید کردند. ما با زبان فرهنگ و هنر و شعر و ادب می‌توانیم جهان را بدون هیچ خونریزی تصاحب کنیم، اینجا سرزمین خورشید و نور و درخشش فلسفه و حکمت و دانایی است.

همچنین در حاشیه این مراسم، استاد داود لواسانی، هم‌زمان کلامی را از سعدی شیرازی در برج آزادی خوشنویسی کرد و استادان پیشکسوت چون محیط طباطبایی، بیژن بیژنی، خسرو حکیم رابط، بیاض امیر عطایی، عبدالکاظم صادقا، داوود فیاضی، محمد نوح سرشت، احمد فلسفی، الهه خاتمی، داوود رواسانی، صفا آقاجانی، ناصر جواهرپور، محبوب عارفی، قربانعلی اجلی، محمد حسین عطاچیان، احمد پیله‌چی، حجت‌اله اسدی، یداله کابلی، مولانا، فخرزمان فخار منفرد و محمد‌علی جدیدالاسلام در این مراسم حضور داشتند.

این نمایشگاه با حضور حجت اله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، سید عباس عظیمی، رییس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و  نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت افتتاح شد.

انتهای پیام/

منبع:/http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email