سیده مرضیه شفاپور: امید و شادی را با طراحی لباس‌ به جامعه هدیه دهید / یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آستانه دهمین جشنواره مد و لباس فجر

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در یادداشتی با اشاره به شرایطی که پاندمی کرونا بر جامعه ایران تحمیل شده است، از طراحان و فعالان عرصه مد و لباس کشور درخواست کرد با تکیه بر نبوغ و خلاقیت خود و با الهام از فرهنگ غنی اسلامی ایرانی به طراحی و تولید محصولاتی دست زنند و امید و شادی را برای جامعه به ارمغان آورند.

در مشروح این یادداشت آمده است: “طراحان و دست‌اندکاران عرصه مد و لباس ایران عزیز، در آستانه برگزاری جشنواره مد و لباس فجر و در حالی که به زودی به استقبال بهار و عید نوروز خواهیم رفت، جامعه ایران به امید و شادی که شما با خلاقیت و ایده‌پردازی خود می‌توانید به مردم هدیه کنید، نیازمند است.

مردم ایران در حال پشت سرگذاشتن یک سال سخت به دلیل شیوع کرونا و مشکلات متعاقب آن هستند؛ صنعت پوشاک و دست‌اندرکاران این هنر صنعت نیز به شدت از شرایط موجود آسیب دیده‌اند؛ در چنین شرایطی نقش شما به عنوان افرادی که می‌توانید با خلاقیت و ارائه طرح‌های بدیع و نو شوری در جامعه بیافرینید بسیار زیاد و سنگین است.

با شیوع کرونا ایده‌های بسیار خلاقانه‌ای در جهان مد و لباس ارائه شد؛ حتی انتخاب کنندگان رنگ سال هم تلاش کردند رنگی شادی آفرین و فرح بخش را به عنوان رنگ سال انتخاب کنند. در ایران نیز تعداد قابل توجهی از شما طراحان عزیز با شرکت در جشنواره لباس کودک و نوجوان سهم ارزشمندی در ارائه طرح‌های نو و برخواسته از اصالت ایرانی ارائه کردید و امیدوارم تعداد بسیار بیشتری از شما با ارائه طرح‎‌‌های قابل توجه و ارزنده به جشنواره مد و لباس فجر زمینه تولید پوشاکی شایسته، فاخر و ارزشمند برای روزهای پر از شادی مردم ایران در ایام عید فراهم کنید.

کرونا شرایط سختی را به همه ما تحمیل کرده است؛ با جزء به جزء آسیب‌های وارده به کسب‌وکار شما آشنا هستم اما می‌توانم با اطمینان این نوید را بدهم که در کنار هم در حال مرتفع کردن مشکلات هستیم.

با وجود تمام مشکلاتی که هنر صنعت مد و لباس در سال جاری تجربه کرد، حدود یک سال است که برندهای خارجی کم‌ترین حضور دهه‌های اخیر خود را در بازار ایران تجربه می‌کنند و این یک فرصت تاریخی است که شما اوج توانمندی‌های خود را در جشنواره فجر به نمایش بگذارید و در ادامه محصولاتی به بازار مصرف ایران عرضه کنید که حتی با لغو تحریم‌ها و حضور قوی برندهای خارجی پوشاک به عنوان رقیب شما، باز هم مردم ایران با افتخار بخواهند ایرانی بپوشند. جامعه به شوری که شما می‌توانید خلق کنید، نیاز دارد.”

 

سیده مرضیه شفاپور: امید و شادی را با طراحی لباس‌ به جامعه هدیه دهید / یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آستانه دهمین جشنواره مد و لباس فجر

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم