نمایش ۲۰۰ اثر و معرفی برگزیدگان سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان در آئین اختتامیه

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: آئین اختتامیه سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان، عصر روز جمعه سوم بهمن ماه به میزبانی سالن اجتماعات گنبد مینا واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و با حضور سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد، غزال بهمنی دبیر جشنواره و جمعی از فعالان عرصه مد و لباس کشور برگزار شد.

حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با اشاره به اینکه لباس و پوشش از چهار جهت می‌تواند مورد توجه و اهمیت قرار گیرد، اظهار داشت: در وهله نخست، لباس یک شناسه و نشانه فرهنگی است و اگر تاریخ کشورمان را مرور کنیم، درخواهیم یافت که هیچ نقطه‌ای از کشورمان نبوده که آراسته به منسوج، بافته و پارچه‌ای برآمده از خصوصیات قومی و اقلیمی و آراسته به نقوشی که آن را به کمال نزدیکتر می‌کرده، نبوده باشد.

او افزود: لباس از منظر دیگر، یکی از ابزار مهم تربیتی است و اگر در متون تربیتی و تاریخی از اخلاق ناصری خواجه‌نصیر تا قابوس نامه و سیاست نامه و کیمیای سعادت و سرچشمه زلال این آموزه‌ها یعنی احادیث نبوی و فرمایشات ائمه تورقی داشته باشیم خواهیم دید که چه نقشی برای تربیت در پوشش پیش‌بینی شده است.

حسینی در ادامه، لباس را یک رسانه برشمرد و تصریح کرد: لباس همواره همراه آدمی است و به عنوان یک رسانه، می‌تواند او را به جهان پیرامون و جهان را به او بشناسد.

نمایش ۲۰۰ اثر و معرفی برگزیدگان سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان در آئین اختتامیه

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان گفت: لباس و پوشش، یک فرصت دقیق و شایسته فرهنگی به شمار می‌رود که اگر مورد توجه خاص باشد، می‌تواند در معرفی یک کشور و اعتماد به نفس ساکنان آن خاک تاثیر ویژه بگذارد.

 حسینی در خاتمه اذعان داشت: خوشحالم که رویدادهای سال‌های اخیر در حوزه مد و لباس انگشت اشاره‌ای است برای آنکه هنرمندان ما به تجربه چند ساحتی و بین‌رشته‌ای طراحی لباس روی آورند که اگر میان دو حوزه فرهنگی هنری و صنعتی تجاری آن ارتباط درستی برقرار شود، ایران جایگاه رفیعی در عرصه جهانی مد و لباس پیدا خواهد کرد.

قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان دوره قبلی این جشنواره و همچنین دوره سوم بیان کرد: سال گذشته شخصاً غصه خوردم که این جشنواره فرصت برگزاری را نیافت و به شدت معتقد هستم عرصه لباس کودک و نوجوان نیازمند توجه هر چه بیشتر به موضوع طراحی بوده و امیدوارم با برنامه‌ریزی، این مسیر به سمت درستی هدایت شود.

افتتاحیه سومین جشنواره ملی مد و لباس کودک و نوجوان

او افزود: لباس‌کودک تاریخ دیرینه در فرهنگ و هنر ما دارد و دستمایه‌های هنر ایرانی در لباس کودک ستودنی بوده است کما اینکه در شرایط فعلی نیز ظرفیت‌های صنعتی کشور در حوزه مواد اولیه، پارچه و موارد دیگر وجود دارد و می‌توان امیدوار بود به مدد آن‌ها، طرح‌های دارای قابلیت، وارد عرصه تولید انبوه شوند.

سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور طی سخنانی کوتاه، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این دوره از جشنواره بر لزوم توجه هرچه بیشتر به حوزه‌های تخصصی در عرصه مد و لباس تأکید کرد.

غزال بهمنی دبیر سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان نیز با اشاره به ارسال ۷۴۲ اثر به دبیرخانه این رویداد، به نمایش ۲۰۰ اثر در بخش‌های مختلف و برپایی کارگاه‌های آموزشی مجازی در حاشیه برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: امیدوار هستم روزی طراحان حوزه مد و لباس به عنوان گالری‌دار و هنرمند شناخته شوند.

افتتاحیه سومین جشنواره ملی مد و لباس کودک و نوجوان

بهمنی همچنین به افزوده شدن دو بخش کیف و کفش و طراحی لباس برای کودکان ناتوان جسمی در این دوره از جشنواره اشاره کرد.

حیدری معاون مدیریت و توسعه منابع وزارت ارشاد نیز در سخنانی، صنعت مد و لباس را مسیری برای انتقال هویت فرهنگی کشورمان دانست و بر لزوم سرمایه‌گذاری و توجه به ابعاد اقتصادی این حوزه تاکید کرد و گفت: تأمین امنیت اقتصادی تولیدکنندگان یک ضرورت است و برگزاری جشنواره‌ها می تواند توجه را به سمت حوزه مغفول مانده مد و لباس جذب کند.

حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به عنوان میزبان آئین اختتامیه جشنواره ضمن توضیحاتی درباره ظرفیت‌های این منطقه گفت: مجموعه‌های ما این آمادگی را دارند تا در کنار فعالان مد و لباس به ویژه به منظور تأمین فضا جهت برگزاری رویدادها قرار گیرند.

افتتاحیه سومین جشنواره ملی مد و لباس کودک و نوجوان

بخش پایانی این مراسم به قرائت بیانیه هیئت داوران اختصاص داشت و برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش طراحی لباس برای کودکان ناتوان جسمی، پریناز دهداری و سحرتلقانی شایسته تقدیر شدند.

اکرم کریمی به عنوان برگزیده بخش مقالات معرفی شد.

در بخش تصویرسازی، زینب کاویانی و هانیه اسحاقیان شایسته تقدیر شدند و فاطمه جابری مطلق، فاطمه رستانه و آذر همراهی به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش کیف و کفش، حسین ستوده‌نیا به مقام دوم رسید و سیدسعید پورسهی رتبه نخست را کسب کرد.

رزا رنجبریان شایسته تقدیر در بخش ملحقات لباس معرفی شد و محمد کامرانی به عنوان برگزیده نخست معرفی شد.

در بخش تک اثر، شیما علیپور و معصومه ظهرابی شایسته تقدیر شدند و فاطمه طهماسبی عمران، واعظ جوادی و مریم یاستی، رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش مجموعه‌سازی نیز زهرا جمالی و سحر عبدالله‌زاده شایسته تقدیر معرفی شده و سپیده نظیفی داریانی، طاهره ایزددوست و سعیده کارآموزیان به مقام اول تا سوم رسیدند.

در بخش پوشاک مدارس نیز مریم کریمی شایسته تقدیر شد.

در خاتمه، گزارش تصویری این مراسم را ببینید:

نمایش ۲۰۰ اثر و معرفی برگزیدگان سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان در آئین اختتامیه

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم