سیده‌ مرضیه شفاپور: حرکت فعالان عرصه مد و لباس به سمت فرهنگ حفاظت از محیط زیست ستودنی است / برگزاری آئین اختتامیه جشنواره مدیافت

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: آئین اختتامیه جشنواره ملی مجازی مدیافت، عصر روز گذشته با حضور سیده‌مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، آفاق امیریان دبیر جشنواره و تنی چند از فعالان عرصه مد و لباس به ویژه علاقه‌مندان به حوزه مدیافت در تالار رودکی برگزار شد.    

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور طی سخنانی اظهار داشت: خوشحالیم که طراحان ما هم در حال حرکت به این سمت هستند. خداوند نعمت‌های زیادی به بشر داده و بشر وظیفه دارد این امانت‌های الاهی را به نسل بعدی برساند، یکی از این نعمت‌ها محیط زیست است که باید به بهترین شکل از آن محافظت کرد و دراین میان حرکت فعالان عرصه مد و لباس به سمت فرهنگ حفاظت از محیط زیست ستودنی است.

شفاپور با اشاره به اینکه کارگروه وظیفه ذاتی خود را حمایت از طراحان می‌داند و من دوست دارم کارهای شما به بهترین نحو ممکن دیده شود و طراحان کارگروه را خانه خود بدانند بیان کرد: در گذشته واژه مد مفهومی غیر فرهنگی محسوب می‌شد اما هم اکنون من با افتخار از حوزه مد و لباس اسلامی ایرانی سخن می‌گویم و گزارش کارهای خوب منطبق با شرع وعرف جامعه را به مراکز سیاستگذاری مثل کمیسیون‌های فرهنگی و اقتصادی مجلس ارائه می‌دهم.

او درباره فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: شهر کاشان به عنوان محور و موضوع جشنواره دهم انتخاب شده است و مد پایدار نیز جایگاه ویژه‌ای در جشنواره خواهد داشت. همچنین در حال حاضر رویداد ملی لباس کودک و نوجوان را در پیش داریم و من از همه طراحان برای حضور در این دو رویداد دعوت می‌کنم. در حال حاضر نوجوانان ما به دنبال پوشیدن لباس‌های غربی هستند اما این مسئله با خلاقیت‌های شما طراحان می‌تواند به بهترین شکل ممکن تغییر کند.

شفاپور همچنین درباره طراحی لباس برای کاروان المپیک ایران گفت: طراحان کشورمان در طراحی لباس المپیک نیز در کنار ما بودند و هزار و 203 طرح به دبیرخانه ارسال شده که از میان آنها سه طرح انتخاب شده و رونمایی خواهدشد.

آفاق امیریان دبیر جشنواره مد یافت نیز در سخنانی با اشاره به اینکه صنعت مد شاخه‌های مختلفی دارد و مد ماندگار یکی از این شاخه‌ها است، گفت: مادران ما در گذشته با ایجاد تغییراتی در لباس‌ها آنها را بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌دادند و چند عضو خانواده از یک لباس تغییر داده شده استفاده می‌کردند اما اکنون همه تابع مد هستند.

امیریان با تأکید بر اهمیت محیط زیست، هوا و زمین پاک را هدف مد یافت دانست و از همراهی حمید قبادی دبیر پیشین کارگروه ساماندهی مد و لباس و سیده مرضیه شفاپور دبیر کنونی این کارگروه تشکر کرد.

او از دریافت هزار و ۲۰۰ اثر در دبیرخانه این جشنواره سخن گفت و اعلام کرد: پارچه سازی، تصویرسازی، اکسسوری، کیف و کفش و ماسک بخش‌های این جشنواره بود که از این تعداد ۱۶۰ اثر مورد تأیید داوران قرار گرفت و در نمایشگاه مجازی برای نمایش عرضه خواهدشد.

برگزیدگان جشنواره مدیافت در پایان این مراسم تجلیل شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

سیده‌ مرضیه شفاپور: حرکت فعالان عرصه مد و لباس به سمت فرهنگ حفاظت از محیط زیست ستودنی است / برگزاری آئین اختتامیه جشنواره مدیافت

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم