مبارزه انسان با تغییرات روند زندگی / روایت محمدمهدی رضائیان از نمایش “آقای اشمیت کیه؟”

سرویس تئاتر هنرآنلاین، نمایش “آقای اشمیت کیه؟” اثر سباستین تیری با ترجمه شهلا حائری و کارگردانی محمدمهدی رضائیان از امروز 8 اَمرداد ساعت 19 در تماشاخانه شانو روی صحنه می‌رود و بازیگران این نمایش نازنین خلیلی، شایان قنادزاده، حامد سوری، مهدی اسدی و علی همایونی‌فر هستند.

محمدمهدی رضائیان در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره جذابیت‌های انتخاب و اجرای این نمایشنامه گفت: این اثر برای من دارای جذابیت‌های نمایشی و کمدی است و از این رو مرا ترغیب کرد تا آن را روی صحنه آورم ضمن اینکه این نمایشنامه پیچیدگی‌هایی دارد که بسیار برایم جذاب آمد.

او درباره موضوع و مضمون این نمایش عنوان کرد: طی تحلیل‌هایی که بر این نمایشنامه داشتیم این اثر در نظر دارد تا تغییرات انسانی و آغاز دوره مدرنیته را نشان دهد. شرایط جامعه و اطراف هر انسانی باعث تغییر او در زندگی می‌شود و منجر به آن شده تا فرد انتخاب‌هایی داشته باشد. در تغییر شرایط، انسان مختار است تا انتخاب جدیدی انجام دهد یا زندگی گذشته خود را ادامه دهد. چگونگی  مبارزه انسان طی تغییرات در روند زندگی و دست کشیدن او از علایق از مضامین این اثر است و این انسان است که انتخاب می‌کند طی این تغییرات فاعل باشد یا مفعول.

رضائیان که دانشجوی مقطع کارشناسی رشته کارگردانی است، ضمن بیان اینکه تمرینات این نمایش حدود یک سال به طول انجامید، عنوان کرد: قرار بر این بود تا این نمایش را فروردین‌ماه سال جاری روی صحنه آوریم که به دلیل تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی هنری به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اجرای آن موکول به این زمان شد.

این کارگردان جوان درباره سبک و فضای اجرایی نمایش “آقای اشمیت کیه؟” یادآور شد: سعی کرده‌‌ام تمام عناصر نمایش از جمله طراحی دکور، نور و لباس سمبلیک باشد به این معنی که هر عنصری در این نمایش نشان‌دهنده نمادی است و القاکننده چیزی به مخاطب است.

محمدمهدی رضائیان با بیان اینکه تئاتر بسیار مظلوم واقع شده است، درباره اجرای این نمایش در شرایط کنونی بیان کرد: اجرای نمایش در این شرایط بسیار دشوار است اما به نظرم نباید سالن‌های تئاتر و سینما تعطیل شوند. هنرمندان تئاتر همواره و همیشه با ریسک مواجه هستند و این شرایط ریسک را بیشتر می‌کند.

او در پایان صحبت‌هایش گفت: من، بازیگران و عوامل این نمایش دانشجو هستیم و این نمایش بدون تهیه‌کننده و با هزینه شخصی خودم به صحنه آمده است بر این اساس امیدوارم مورد حمایت مسئولان و مخاطبان تئاتر قرار گیریم.   

در خلاصه داستان نمایش “آقای اشمیت کیه؟” آمده است: زن و مردی در خانه خودشان در حال زندگی روزمره خودشان هستند که متوجه تغییراتی در محیط اطراف خود می‌شوند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مشاور کارگردان : شایان قنادزاده، دستیاران کارگردان : کیانا تصاعدیان و ساینا طلایی، منشی صحنه: فاطمه رضائیان، مدیر صحنه : شانا قنادزاده، طراح صحنه و لباس : مرجان خرمی، طراح نور : شایان قنادزاده، چهره‌پرداز : فاطمه رضائیان، موسیقی : متین شیرازیان، عکاسان : محمد رحیمی و ایمان بازوبندی، دستیاران صحنه : مائده سیدزاده و محمدامین صابر، روابط عمومی : کیانا تصاعدیان و شانا قنادزاده، طراح پوستر و بروشور : کیانا تصاعدیان و تیزر : حسام نبوی.

علاقمندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

 

 

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
تخفیف ویژه جهت برگزاری نمایشگاه هنری
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم