برگزاری چهارمین جشنواره دانشگاهی نمایشنامه‌خوانی دفاع مقدس در نیاوران

برگزاری چهارمین جشنواره دانشگاهی نمایشنامه‌خوانی دفاع مقدس در نیاوران

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، نشست خبری چهارمین جشنواره دانشگاهی نمایشنامه خوانی دفاع مقدس با حضور دکتر میرعلی رضا دریابیگی رییس انجمن صنفی هنرمندان تئاترشهر تهران و عبادرضا اسلامی کولایی مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس فرهنگسرای نیاوران، علیرضا حفیظی مدیر حراست معاونت امور هنری و نیز جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر صبح یکشنبه 23 شهریور ماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این برنامه رییس فرهنگسرای نیاوران با ذکر این مطلب که رویکرد فرهنگسرای نیاوران با توجه به سیاست های کلان معاونت هنری برگزاری برنامه های جوان محور و بین المللی است گفت: به واسطه گسترش بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر و حضور جوانان پرشوری که در این حوزه فعالیت می کنند برآن شدیم تا با انعقاد تفاهم نامه همچون تفاهم نامه با انجمن صنفی تئاتر تهران در حد توان بتوانیم پاسخگوی نیاز های نسل جوان باشیم.

وی افزود: از دیگر برنامه های ما در فرهنگسرای نیاوران است که از آن جمله می توان به برگزاری رویداد دو سالانه سرامیک بعد از ده سال  اشاره کرد که سال ها بنا به دلایلی اجرای آن متوقف شده بود.

اسلامی در پایان صحبت هایش با اشاره با تفاهم نامه ای که به تازگی میان فرهنگسرای نیاوران و موسسه فرهنگی اکو منعقد شده است گفت: ایجاد پایگاهی بین المللی برای معرفی هنرمندان جوان ایرانی به دنیا از اهداف بلند مدت این مجموعه است. از این رو در حال رایزنی با کشورهای مختلف هستیم تا بتوانیم برنامه هایی مشترک با آنها برگزار کنیم.

دکتر میرعلی رضا دریا بیگی دبیر جشنواره دانشگاهی نمایشنامه خوانی دفاع مقدس نیز در صحبت هایی با ذکر این مطلب که برگزاری جشنواره دانشگاهی نمایشنامه خوانی دفاع مقدس همزمان با فرارسیدن چهلمین سالروز آغاز هشت سال دفاع مقدس یکی از وظایف اصلی انجمن صنفی تئاتر تهران است گفت: امسال دو بخش به جشنواره اضافه شد بخش داستان کوتاه و بخش مطبوعات ورسانه (مصاحبه، مقاله، یادداشت) که داوری  و تقدیر این بخش را اداره کل ارشاد استان تهران بر عهده گرفته است.

وی افزود: در این دوره و در حوزه نمایشنامه خوانی با همکاری  سازمان بسیج هنرمندان و معاونت فرهنگی سپاه محمد رسول الله امکاناتی در اختیار گروه ها قرار داده می شود تا  فضای جبهه و جنگ برای مخاطب ملموس تر شود.

دریابیگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط گروه ها را از مهمترین دغدغه های  جشنواره عنوان کرد و افزود: با صحبت هایی که با چندین مجموعه فرهنگی و هنری همچون فرهنگسرای نیاوران و تماشاخانه ها خصوصی انجام داده ایم، به گروه های برگزیده در این جشنواره  نوبت اجرا داده خواهد شد.

علی رضا احمدیان مشاور ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه صنف پوشاک تهران نیز در سخنان کوتاهی با آرزوی همکاری هر چه بیشتر این اتحادیه با چنین جشنواره هایی اظهار داشت: با توجه به عقد تفاهم نامه با انجمن صنفی هنرمندان تئاتر تهران حمایت مادی و معنوی از برگزاری جشنواره و گروه های نمایشی را به منظور هر چه بهتر برگزاری شدن این برنامه را در دستور کار قرار داده ایم چرا که این اتفاق را افتخاری برای برای خانواده بزرگ پوشاک کشور می دانیم.

شایان ذکر است چهارمین جشنواره‌ نمایشنامه‌خوانی دانشگاهی دفاع مقدس ازشنبه ۲۹شهریور ماه تا ۳پنجشنبه مهرماه در دو نوبت ساعت 17 و 18 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

در این دوره از چهارمین جشنواره‌ نمایشنامه‌خوانی دانشگاهی دفاع مقدس از میان آثار رسیده به دبیر خانه جشنواره سیزده  اثر برگزیده شد.

نمایشی برای جشنواره یازدهم به کارگردانی گلاره فرشچیان، خرده خاطرات روزهای خونین خارک به کارگردانی رضا بهارلو، بازی به کارگردانی امین اکبری نسب، دریای سرخ آبی به کارگردانی مهدی ملکی، آقا مهدی به کارگردانی مهدی رضوانی، نامه های شرجی به کارگردانی آرش پژمان، در حال کندن پوست پیاز به کارگردانی آرمان طیران، آخرین نامه به کارگردانی علیرضا جعفری مرام، زندگی دیگران به کارگردانی مسعود ملکوتی نیا، تکه های سنگین سرب به کارگردانی سارا مقدم، مونس به کارگردانی دکتر میر علیرضا دریابیگی، درمیان پوستی که در آن نمی گنجیم به کارگردانی ایرج افشاری اصل و شهر سوخته به کارگردانی دکتر فردوس حاجیان از جمله نمایشنامه هایی هستند که در این دوره از جشنواره به روی صحنه اجرا خوانی خواهند شد.

چهارمین جشنواره‌ نمایشنامه‌خوانی دانشگاهی دفاع مقدس در فرهنگ‌سرای نیاوران با تعامل انجمن صنفی هنرمندان تئاتر شهر تهران، اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، موسسه فرهنگی‌هنری خانه‌ی هنر باروک، بنیاد رودکی، فرهنگ‌سرای نیاوران، اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن مرکزی نمایش تهران سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ، سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، بسیج اساتید دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، موسسه فرهنگی ‌هنری پویا و اتحادیه صنف پوشاک تهران با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار خواهد می شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم