فرامرز فرمانی: باید برای اتصال طراحان و صنعتگران زمان خرید / حس زیبایی‌پسندی جامعه زیر سلطه دغدغه‌های اقتصادی فراموش شده است

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: فرامرز فرمانی طراح مد و لباس که سابقه طراحی لباس برای بسیاری از چهره‌های شناخته‌شده عرصه سینما و موسیقی را دارد، درباره دلایل نبود ارتباط مؤثر میان طراحان و تولیدکنندگان عرصه مد و لباس به خبرنگار هنرآنلاین گفت: زمانی که ذائقه و سلیقه پوششی طیف وسیعی از جامعه ما با الهام از تبلیغات رسانه‌های متعدد داخلی و خارجی تعریف می‌شود، بخش تولید با پی بردن به این موضوع، محصولاتی را تولید و عرضه می‌کند که با کپی‌برداری از همین طرح‌ها به تولید انبوه رسیده‌اند.

او افزود: این در حالی است که طراحان مد و لباس در مقاطع زمانی گوناگون برآنند تا آثاری بدیع و متناسب با ترندهای جهانی و همچنین ملهم از منابع هنری و فرهنگی را خلق کنند اما فرصتی برای رساندن نتیجه ساعت‌ها و شاید روزها تلاش خود که احتمالاً دارای پشتوانه مطالعاتی نیز بوده است را پیدا نمی‌کنند.

فرمانی با تأکید بر اینکه از هم‌اکنون باید برای اتصال طراحان و صنعتگران زمان خرید اذعان داشت: این پروسه و به‌ویژه در ابعاد ایجاد فرهنگ همکاری میان این دو طیف، پروسه‌ای زمان‌بر است که متأسفانه بخش تولید برای از دست ندادن بازار و فرصت فروش محصولات خود در وقت مقتضی و رسیدن به سود اقتصادی موردنظر حاضر به انجام این کار نیست.

این طراح لباس اذعان داشت: عوامل متعددی دست‌به‌دست هم داده‌اند که طراحان مد و لباس به این نتیجه رسند که دیگر نباید برای ورود به بخش صنعت تلاش کرد و آن‌ها نیز وقت را از دست نداده و به کار انفرادی روی آورده‌اند.

او با اشاره به اینکه اغلب مردم ما به دنبال رقم زدن اتفاقاتی هستند که آن‌ها را به‌سرعت به نتیجه و سود دلخواه برساند تصریح کرد: البته که دغدغه‌های اقتصادی نیز مزید بر علت شده که هنر دستان و ذهن خلاق هنرمندان طراح آن‌گونه که باید موردتوجه مخاطبان قرار نگیرد و از سویی دیگر تولیدکنندگان هم که نمی‌خواهند زمان بازگشت مالی را به تأخیر بیاندازند، فرصت آزمون‌وخطا برای آثار جدید طراحان در بازار هدف را از آن‌ها می‌گیرند.

فرمانی در خاتمه گفت: حس زیبایی پسندی جامعه زیر سلطه دغدغه‌های اقتصادی فراموش‌شده است و تولیدکنندگان هم که نیاز بازار را به‌خوبی می‌دادند، حاضر نیستند سرمایه زمانی و اقتصادی خود را صرف ذائقه‌سازی برای جامعه از مسیر هنر طراحان مد و لباس کنند و تداوم این روند به جدایی هر چه بیشتر عرصه طراحی و تولید دامن خواهد زد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم