اجرایی مینی‌مال از اثر آلبر کامو / روایت نیما ذاکر از نمایش “سوءتفاهم”

سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش “سوءتفاهم” نوشته آلبر کامو با ترجمه خشایار دیهیمی به کارگردانی نیما ذاکر از ۱۶ شهریورماه ساعت ۲۰:۳۰ در خانه نمایش دا روی صحنه است. بازیگران این نمایش لیلا بروفه، شبنم صادق‌زاده، ملیکا گل محمدی، فرید گلریز، نیما ذاکر، بابک بینش، محمدحسین علیزاده، علیرضا ولی‌پور، عاطفه موسوی، فرزانه سیری، مهدی عباسی، شکیلا تویلی و آتنا داداش‌زاده هستند.

نیما ذاکر در گفت‌وگو با هنرآنلاین گفت: سوءتفاهم از یک دهه قبل انتخاب من بوده و همیشه به شکل اجرایی نمایش فکر می‌کردم، شاید بخاطر شخصیت و نوع نگرش آلبر کامو نویسنده نمایشنامه بود که آنقدر این اثر برایم جذاب بوده و قطعا داشتن یک داستان جذاب در کنار ابعاد فلسفی و روانشناسی اثر، بی‌تاثیر در سماجت من در به صحنه بردن این نمایش نبوده است.

او در ادامه افزود: خانه نمایش دا همواره به نظرم یکی از سالن‌های مهم نمایشی ما در بخش خصوصی است چراکه به دلیل شناسنامه تاریخی که دارد برای یک سری ژانر، کاملا مناسب و در ایران کم‌نظیر است و همین امر باعث می‌شود نگرش من به عنوان کارگردان به نیمه‌های پر لیوان باشد.

ذاکر درباره فضای اجرایی این نمایش عنوان کرد: در مورد سبک اجرایی باید بگویم من این نمایش را مینی‌مال کارگردانی کرده‌ام و به همین دلیل سعی بر این شده  در تنظیم نور، طراحی لباس و طراحی لباس شکل ساده و پرمفهوم حفظ شود و در کنار متن و بازیگران نمایشنامه، از بازیگران فرم جهت ملموس‌تر شدن فضای نمایشنامه استفاده کنم.

این کارگردان همچنین اضافه کرد: ما در طی  ۴ ماه تمرین با توجه به شرایط موجود و ویروس کرونا دوران سخت و فشرده‌ای را سپری کردیم. از اواسط تمرین با ۵ بازیگر نمایشنامه، تمرین‌های گروه بازیگران فرم  زیر نظر طراح حرکت رها حاجی‌زینل به صورت موازی شروع شد و در هفته‌های نزدیک به اجرا دو گروه با هم تلفیق شدند و من از نتیجه کار بسیار راضی هستم و این موضوع در بازخوردهای تماشاگر هم مشهود است. یک تشکر ویژه دارم از مردم عزیز که در این شرایط از گروه ما حمایت کردند. ما هفته ابتدایی اجراهای‌مان را با تکمیل شدن فروش بلیت به پایان رساندیم و امیدوارم این روند در دو هفته باقی مانده نمایش هم پا بر جا بماند.

نیما ذاکر در پایان گفت: از مدیریت تماشاخانه دا بخاطر حمایتی که از گروه انجام داد و مسیر را برای اجرای ما هموار کرد بسیار سپاسگزارم. همچنین از کلیه گروه که عاشقانه و با صبر و شجاعت در این ماه‌های اخیر کنار من بودند تا بتوانیم  یک نمایش شرافتمندانه را با تمام وجود به معرض دید عموم بگذاریم، تشکر می‌کنم.

دیگر عوامل نمایش سوءتفاهم عبارتند از: طراح حرکت: رها حاجی زینل، دستیار کارگردان: محمد رضایی، شکیلا تویلی و رضا شفاعی، منشی صحنه: نسترن مردانی، طراح صحنه: نیما ذاکر، انتخاب لباس: شبنم صادق زاده، مشاور رسانه و تبلیغات: محمدحسین عبداللهی و طراح گرافیک: علی صفری.

علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم