نمایش نقاشی‌های مهدی احمدی در «هور»/ جوجه اردک زشت به هما رسید

نمایش نقاشی‌های مهدی احمدی در «هور»/ جوجه اردک زشت به هما رسید

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین جمعه دی ماه گالری‌های پایتخت، یا برنامه افتتاحیه نمایشگاه‌های خود را برگزار می‌کنند یا نمایشگاه‌هایی که هفته گذشته افتتاح شدند، نمایش آثار را ادامه خواهند داد. در این آدینه، دوازدهمین دوره حراج تهران شامل حراج هنر معاصر ایران، بیش از ۱۱۵ اثر چکش خواهند خورد. همچنین، مراسم معرفی سومین جایزه هنر ویستا در همین روز در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و ایده برتر نمایشگاه این جایزه که با عنوان «خط سوم» در گالری ویستا برگزار شد، جایزه ۳۰ میلیون تومانی را از آن خود خواهد کرد. در ادامه، برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه‌های هنری که جمعه ۲۷ دی ماه افتتاح می شوند، بر می‌شمریم.

گالری فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه ۲۷ دی ماه همزمان در تهران و نیشابور برگزار خواهد شد. افتتاح نمایشگاه آثار این جشنواره همزمان با مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این دوره جشنواره عکس در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

گالری شلمان

نمایشگاه گروهی عکس «قرنیه هشتم» با گردآوری علی مزارعی از جمعه ۲۷ دی ماه در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ افتتاح می‌شود. همچنین جلسه نقد و بررسی آثار این نمایشگاه روز دوشنبه ۳۰ دی ماه با حضور پژمان دادخواه و علی مزارعی برگزار می‌شود.

علی مزارعی در استیتمنت نمایشگاه نوشته است: «ماینور وایت، از عکاسان دهه ۵۰ میلادی آمریکا از آلفرد اِستیگلیتس نقل‌قول می‌کند که «اِستیگلیتس چیزی درباره عکاسی گفته است که نادیدنی را قابل‌دیدن می‌سازد. سخن او فی‌نفسه نوعی قرنیه [equivalent] بود. وایت در اینجا برای رساندن منظورش واژه «قرنیه» را بکار می‌برد که اشاره به اصطلاحی است که آلفرد استیگلیتس برای بیان نظریه خاص خودش به کار می‌برد: بدین مضمون که در هنر، عناصر ناب و عینی مانند خط، شکل یا رنگ می‌توانند تعابیر دقیقی از تفکر انتزاعی و جلوه‌هایی از احساسات را بیان کنند. اعتقاد به وجود رابطه تمام‌عیار میان شکل‌ها در طبیعت ازیک‌طرف و تصورات ذهنی یا حالات عاطفی از طرف دیگر، اندیشه جدید را همواره به خود مشغول داشته است. «من عکس نمی‌گیرم… بلکه بینشی نسبت به زندگی دارم و گاه می‌کوشم قرنیه‌هایی به شکل عکس برای آن بیابم.» آلفرد استیگلیتس

با این ایده، هفت تن از دانشجویان معماری داخلی از بین مسائل همگانی دنیای پیرامونشان، که بیشتر از هرچیز فکر و احساسشان را درگیر خود کرده بود، یکی را برگزیده و با «قدرت دگردیسی دوربین» وصف کرده؛ آن‌گونه که قرنیه‌های دوربینشان درگیر دغدغه‌های روزمره زندگیشان است. این نمایشگاه حاصل کار نهایی درس عکاسی دیجیتال است که به کوشش و انتخاب علی مزارعی به نمایش درآمد.»

گالری هما

نمایشگاه انفرادی نقاشی امیر فرهاد با عنوان «جوجه اردک زشت» جمعه ۲۷ دی ماه در گالری هما به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک افتتاح می شود.

گالری اعتماد نگارستان

نمایشگاه گروهی بین المللی و تبادل فرهنگی بین هنرمندان ایرانی و اروپایی با عنوان «در میان- بی کلام» از جمعه ۲۷ دی تا ۱۵ بهمن ماه در گالری اعتماد نگارستان واقع در میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان برگزار خواهد شد.

در متن استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «ارتباط ما با محیطمان چگونه است؟

آیا زبان تنها شامل کلمات است؟

ما زبانی را کشف می‌کنیم که تنها وابسته به کلمات نیست، بلکه عاری از آن است.

به اطرافمان بنگریم، به محیطمان گوش فرا دهیم. هزاران جمله در میان است، اما بی کلام.»

گالری هور

نقاشی‌های مهدی احمدی نقاش و بازیگر سینما از آخرین جمعه دی ماه در گالری هور به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ به نمایش در می‌آیند.

مهدی احمدی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «من دلتنگ از روزهای غمناک و چشم انداز فردای اندوه بار، هر زمان قلمویم را به دست گرفتم، یکباره کشمکش‌های زندگی و فاجعه‌هایش برایم بی زیان و بی اهمیت شدند.

شاید برای همین است که عمیقاً باور دارم که چیز مهم‌تری هست به جز همین زندگی ای که می‌شناسیم. و من به دنبال بازیافتن و شناساندن واقعیتی که نزدیکمان هست نیستم، من به دنبال نقش آن حسیام که به دور از آن زندگی می‌کنیم؛ چیزی که می‌توانیم نشناخته بمیریم اما من این آخری را نمی‌خواهم.»

گالری دلگشا

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های امیرحسین اکبری علویجه با عنوان «سرکِشی در کَشتی بی گناهان» از جمعه ۲۷ دی در گالری دلگشا واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان سمیه، نبش رامسر، پلاک ۶۳ آغاز به کار می‌کند و تا ۲۹ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

گالری والی

«کندال» عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های صادق ادهم است که از جمعه ۲۷ دی ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ افتتاح می شود.

گالری شکوه

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌خط اسماعیل رضایی با عنوان «روزگار غریب» روز جمعه ۲۷ دی ماه در گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ آغاز به کار می‌کند.

منبع:/https://www.mehrnews.com

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تخفیف ویژه برگزاری نمایشگاه
اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «با هم» آثار نقاشی خانم فیروزه خدیوی
برگزاری نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت» آثار نقاشی خانم حورا خاکدامن
برگزاری نمایشگاه «سنگ نگاره» آثار خانم وفا اکبری
برگزاری نمایشگاه «صدای سکوت» آثار عکاسی آقای احسان کاظمی
برگزاری نمایشگاه «ما» آثار مجسمه‌های آقای نصرالله رادش
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم