حراج اشیای دنیای «وینی خرسه» همزمان با نمایش فیلم تازه آن

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

حراج اشیای دنیای «وینی خرسه» همزمان با نمایش فیلم تازه آن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، فیلم تازه‌ای برگرفته از شخصیت کلاسیک کتاب‌های کودکان «وینی دِ پو» (پو خرسه)، از سوی کمپانی دیزنی ساخته شده است.

این فیلم که «کریستوفر رابین» نام دارد و ساخت کمپانی دیزنی است داستان پسرک کتاب وینی‌ دِ پو است که حالا بزرگ شده و پس از چندین سال با قهرمان دوران کودکی‌اش در دنیای واقعی آشنا می‌شود. در این فیلم نقش کریستوفر را اوان مک ‌گرگور بازی کرده و کارگردانی ‌آن را مارک فورستر، کارگردان فیلم «باله اهریمنی» برعهده داشته است.

از سوی دیگر همزمان با شروع تبلیغات نمایش این فیلم، بناست مجموعه‌ای از اشیای تاریخی مرتبط با کتاب مصور و دنیای خیالی «وینی دِ پو» به نمایش درآمده و تعدادی از آنها نیز به حراج گذاشته شود. حراجی ساتبی لندن نیز اعلام کرده تابستان امسال نخستین نقشه زمین بازی وینی پو به طراحی ای‌اچ شپارد را به فروش خواهد گذاشت. این نقشه که در مجموعه اشیای مربوط به ادبیات بریتانیا است با قیمت پایه ۱۷۰ هزار یورو به حراج گذاشته می‌شود.

نقشه زمین بازی وینی‌ پو که در سال‌های پایانی دهه ۱۹۲۰ میلادی ترسیم شده، الهام‌بخش دنیای خیالی وینی‌ پو در تمام آثار بعدی و همچنین فیلم‌های کمپانی دیزنی و همچنین آخرین ساخته این شرکت درباره وینی‌پو بوده است.

موزه ویکتوریا و آلبرت میزبان بزرگترین نمایشگاهی خواهد بود که تاکنون درباره این شخصیت داستانی برپا می‌شود. این مجموعه اشیای بسیاری را در خود جای داده که از جمله آنها تصویرسازی‌های دستی اولین کتاب، به همراه نامه‌ها، عکس‌ها و دستنوشته‌های نویسنده و تصویرساز کتاب و همچنین طراحی‌های دستی ای‌اچ شپارد از شخصیت‌های محبوب این داستان است که بناست پس از ۴۰ سال به نمایش در ‌آیند. همچنین یک سرویس چای‌خوری با طرح وینی پو که به ملکه الیزابت نوجوان هدیه شده بوده نیز در این نمایشگاه دیده خواهد شد.

کتاب وینی د پو نوشته آلن آلکساندر میلن، نویسنده بریتانیایی است. کریستوفر رابین پسر میلن و خرس اسباب‌بازی او که وینی نام داشت الهام‌بخش این نویسنده در خلق داستان وینی پو بوده‌اند.

شخصیت عروسکی این داستان با فلسفه ساده و کاربردی‌اش الهام‌بخش فیلم‌های انیمیشن و حتی کتاب‌ها بوده است. یکی از جملات مشهور وی که به ضرب‌المثل تبدیل شده این است:‌ «وقتی بادکنک به دست سراغ عسل می‌روید، مهمترین نکته این است که نگذارید زنبورها بفهمند دارید می‌آیید.»

منبع:/https://www.mehrnews.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
اینستاگرام گالری لیلیت