برنامه حضور تماشاخانه‌های سیار کانون در استان‌ها اعلام شد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این تماشاخانه‌های سیار در استان‌های شمال شرقی کشور مهمان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی می‌شوند.

همچنین مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی از استان‌های شمالی و شمال غرب؛ تهران، البرز، قم و قزوین از استان‌های مرکزی و کردستان، کرمانشاه و ایلام از استان‌های غربی میزبان تماشاخانه‌های سیار هستند.

برهمین اساس برنامه حضور گروه اول به این ترتیب است: استان خراسان شمالی ۱۹ تا ۲۱ تیر، استان خراسان رضوی ۲۲ تا ۲۴ تیر و استان خراسان جنوبی ۲۵ تا ۲۷ تیر.

نمایش «آش سنگ» به کارگردانی زهرا مریدی با مضمون حفظ دوستی‌های ارزشمند و ترویج فرهنگ مهربانی، بخشش و صبوری برای گروه اول نمایش داده می‌شود.

در گروه دوم استان مازندران در دو مرحله ابتدا ۱۵ تا ۲۱ تیر و سپس از ۲۸ تیر تا ۵ مرداد، استان اردبیل ۲۲ تا ۲۴ تیر و استان آذربایجان غربی ۲۵ تا ۲۷ تیر میزبان تماشاخانه سیار هستند.

در این گروه نمایش «رینارد روباهه» به کارگردانی احمد تیموری و در نکوهش دروغگویی، معرفی نعمت‌های خداوند و ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار به نمایش درمی‌آید.

در گروه سوم بچه‌های استان آذربایجان شرقی ۱۹ تا ۲۱ تیر، استان البرز ۲۲ تا ۲۴ تیر به تماشای نمایش «بچه‌های ایران» به کارگردانی مهدی قلعه خواهند نشست که به معرفی شهرها و آداب و رسوم و محصولات و مشاغل مختلف هر استان همراه با موسیقی‌های محلی منطقه می‌پردازد.

همچنین در این گروه استان قم ۲۵ تا ۲۷ تیر ویژه‌برنامه «بچه مسلمان» به کارگردانی محمدصادق مقدسیان را که به موضوع‌هایی چون مهربانی، دوستی، امید و شادی می‌پردازد، خواهد داشت.

در گروه چهارم استان کردستان ۲۲ تا ۲۴ تیر، استان کرمانشاه ۲۵ تا ۲۷ تیر و استان زنجان ۲۹ تیر تا اول مرداد نمایش «آش سنگ» به کارگردانی زهرا مریدی اجرا خواهد شد.

گروه پنجم نیز در استان قزوین ۲۵ تا ۲۷ تیر با استفاده از گروه بومی استان و کامیونت سیار استان قزوین نمایش «هیس ما یک نقشه داریم» به کارگردانی مهدی مردانی را به روی صحنه می‌برد. تلاش گروهی برای رسیدن به هدف از محورهای این نمایش است.

علاوه بر اجرای نمایش‌هایی که بیان شد، برپایی نمایشگاهی با عنوان یک فصل فعالیت تماشاخانه سیار در نگارخانه شهید طاها واقع در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خیابان حجاب تهران از برنامه‌های جنبی تماشاخانه‌های سیار است.

فعالیت تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری با اجرای برنامه‌های متنوع در قالب قصه‌گویی، معرفی کتاب، اجرای نمایش، پخش فیلم‌های سینمایی و انیمیشن، مسابقه و سرگرمی برای اجرا بر روی پنج دستگاه تماشاخانه سیار و با همکاری و همراهی نهادهای مختلف در استان‌های کشور که دغدغه‌های مشترکی در حوزه تعلیم و تربیت دارند، انجام خواهد شد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
تخفیف ویژه جهت برگزاری نمایشگاه هنری
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم