پنج اثر هنرمندان مازندرانی در شانزدهمین حراج تهران چکش می‌خورد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حضور پنج اثر از پنج هنرمند مازندرانی در شانزدهمین حراج هنر معاصر ایران که عصر امروز -جمعه ۱۰ تیر- در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود، رخداد مهمی برای هنر مازندران است که ظرفیت‌های جامعه هنری مازندران را نشان می‌دهد.

عرضه آثار هنرمندان مازندرانی در حراج تهران پیش از این و در دوره‌های گذشته نیز رقم خورده بود. زنده‌یاد بانو مکرمه قنبری، استاد احمد نصراللهی، جلال‌الدین مشمولی، علی اتحاد و مهدی مقیم‌نژاد هنرمندانی هستند که طی ادوار گذشته حراج آثار هنری تهران نام‌شان ثبت شد ، اما امسال برای نخستین بار از هر پنج نفر این هنرمندان مازندرانی در نمایشگاه آثار حراج تهران اثر به نمایش گذاشته شد و به حراج راه یافت.

از زنده‌یاد مکرمه قنبری نقاش خودآموخته اهل روستای دریکنده بابل یک تابلوی نقاشی توسط یکی از مجموعه‌داران ارائه شده که برای فروش در حراج امروز قیمت پایه آن ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان تعیین شده است. این اثر سال ۱۳۷۰ توسط زنده‌یاد قنبری ثبت شد.

اثر دیگری که از هنرمندان مازندرانی در این حراج عرضه می‌شود یک تابلوی نقاشی از استاد احمد نصراللهی نقاش پیشکسوت اهل بابل است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان قیمت گذاشته شد. این تابلو سال ۱۳۹۵ نیز در ششمین حراج تهران عرضه شده بود.

حضور سه هنرمند جوان مازندرانی

نکته قابل توجه حضور هنرمندان مازندرانی در حراج آثار هنری تهران، حضور سه هنرمندی است که از  نسل جوان و میانه هنرمندان این استان محسوب می‌شوند و با سه اثر از سه رشته هنری شاخه هنرهای تجسمی در حراج حضور یافته‌اند.

جلال‌الدین مشمولی کوتنایی هنرمند نقاش، مهدی مقیم‌نژاد هنرمند رشته عکاسی و علی اتحاد هنرمند هنرهای بین رشته‌ای با یک اثر چیدمان در این حراج حضور دارند.

جلال‌الدین مشمولی با یک تابلوی نقاشی از مجموعه گل حسرت برای دومین بار به حراج آثار هنری تهران رسیده است که این تابلو ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان قیمتگذاری شد.

پنج اثر هنرمندان مازندرانی در شانزدهمین حراج تهران چکش می‌خورد

مشمولی دومین بار است که در حراج تهران حضور می‌یابد. سال ۱۳۹۹ یک تابلوی نقاشی مشمولی در سیزدهمین دوره حراج آثار هنری تهران ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان نرخ‌گذاری شده بود که با استقبال خریداران و مجموعه‌داران به پنج برابر قیمت پایه رسید و ۱۲۰ میلیون تومان فروخته شد.

مهدی مقیم‌نژاد هنرمند عکاس مازندرانی هم که پارسال یکی از آثارش برای نخستین بار به حراج تهران راه یافته بود، با یک تابلوعکس به حراج شانزدهم راه یافت که اثرش ۵۰ تا ۷۰ میلیون قیمتگذاری شد.

از علی اتحاد نیز یک اثر با عنوان چشمه خورشید شامل چیدمان سنگ، عکس، مکانیسم الکترونیک و آب در حراج چکش می‌خورد که ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان قیمت اولیه عرضه آن در نظر گرفته شد. اتحاد هم برای دومین بار در حراج تهران حضور دارد.

 این آثار همراه با ۱۱۵ اثر دیگر از هنرمندان معاصر کشور از سه‌شنبه ۷ تیر تا امروز در نمایشگاه آثار شانزدهمین حراج تهران به نمایش گذاشته شد و در معرض دید عموم قرار گرفت. 

شانزدهمین دوره حراج هنر معاصر ایران تحت حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ۱۸ تا ۲۲ امروز -جمعه ۱۰ تیر- در هتل پارسیان آزادی با اجرای حسین پاکدل برگزار می‌شود.

حراج آثار هنری تهران هر سال در دو نوبت اقدام به برگزاری نمایشگاه و حراج آثار هنری می‌کند که یک نوبت نخست به فروش آثار شاخص هنر مدرن و کلاسیک و یک نوبت هم به عرضه آثار هنر معاصر می‌پردازد.

منبع: ایرنا | https://irna.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم