انتشار شماره‌ ویژه‌ بهار و تابستان «کاج سبز»

دوفصل‌نامه‌ فرهنگی، هنری، ادبی «کاج سبز»، ویژه‌ فصل‌های بهار و تابستان با موضوع «خانه» منتشر و توزیع شد.

انتشار شماره‌ ویژه‌ بهار و تابستان «کاج سبز»به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی نشریه، ششمین شماره از دوفصلنامه‌ «کاج سبز» با موضوع «خانه» چاپ شد. شماره‌ جدید این نشریه‌ فرهنگی، هنری و ادبی، ویژه‌ دو فصل بهار و تابستان، به سردبیری محمود ساطع منتشر شده است. صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول این نشریه عطیه جوادی‌راد و دبیر هنری آن، میثم اسماعیلی است.

در این شماره از «کاج سبز»، مطالبی از جواد مجابی، علی خدایی، آسیه جوادی، سید فرزام حسینی، شهره احدیت، ابوالفضل شاهی، سالار کاشانی، حسن میرعابدینی، نسرین ظهیری، سهراب مهدی‌پور عمرانی، پری صبحی، سالار کاشانی، ابوالفضل شاهی، مصطفا طوقانیان، رویا مرادیان مینا، فرامز طالبی و … منتشر شده است. همچنین گفتگوهایی با سیف‌الله امینیان مدیرکل پیشین اداره‌ میراث فرهنگی کاشان و اصفهان و پژوهشگر تاریخ هنر، حسین محلوجی وزیر صنایع و معادن دولت و علی‌اکبر حلی معمار در این شماره از نشریه گنجانده شده است.

در بخش داستانِ تازه‌ترین شماره‌ «کاج سبز»، آثاری از شمس لنگرودی، کیهان خانجانی، فاطمه فریدن، لیلا تاتاری، جابر تواضعی، محمد فینی‌زاده، محمود ساطع و جواد کبیری آمده و در بخش شعر، اشعاری از میلاد الخمیس، مرضیه انصاری‌زاده، امیر سرافراز، سروش عبداللهی، فرناندو پسوا (با ترجمه‌ مسعود بساطی) ارائه شده است.

محمود ساطع سردبیر نشریه در بخشی از یادداشت سردبیر با عنوان «سلامی و درودی» نوشته است: «خانه در فرهنگ ایرانی، هزار و یک معنای آشکار و نهان دارد. از کالبد و تن آدمی تا سکونتگاهی که آرام و قرارش را می‌سازد تا مام میهن و جهانی که در آن می‌زییم. در زبان فارسی معنازایی واژه‌ خانه در پیوست با کلمات دیگر، بی‌همتاست. از آش‌خانه و آشپزخانه تا بت‌خانه و خدای خانه، از باژخانه و پست‌خانه تا تاریک‌خانه و تماشاخانه، چاپارخانه و چای‌خانه تا خُم‌خانه و حرم‌خانه، حوض‌خانه و خلوت‌خانه تا سفره‌خانه و سقاخانه، عدالت‌خانه و عصارخانه تا غریب‌خانه و قحبه‌خانه، کتابخانه و کارخانه تا مریض‌خانه و می‌خانه، مشورت‌خانه و نگارخانه، هم نهان‌خانه و نوانخانه شماری از این جهان ذهنی گسترش‌یافته در اضلاع کلمه‌ خانه در سده‌های پیشینی ماست. در دهه‌های اخیر نیز ساخت‌های زبانی فراوانی را می‌یابیم که خانه در جزء نخست آن جای گرفته است. از خانه‌ کارگر و خانه‌ معلم تا خانه‌ مطبوعات و خانه‌ هنر، خانه‌ ادبیات و خانه‌ سینما تا خانه‌ تئاتر و خانه‌ موسیقی، نیز ده‌ها ساخت دیگر که جزئی از جهان روزمره و ساعت زیست‌مان شده است. گویی مای ایرانی ما علاوه بر همه‌ خویش و خویش‌کاری‌ها همچنان زیست جمعی و کنشگری عمومی‌اش را در ساخت و معنای خانه باز می‌جوید. این‌همه خانه هست و خانه نیست.»

دوفصلنامه‌  فرهنگی، هنری، ادبی «کاج سبز» که از نشریات تخصصی شهر کاشان است، در ۳۷۰ صفحه و با بهای ۷۰ هزار تومان چاپ شده است. علاقه‌مندان به تهیه و مطالعه‌ این نشریه می‌توانند به شماره‌ ۰۹۱۳۵۶۰۶۲۰۸ در فضای واتساپ یا صفحه‌ اینستاگرام مجله (Kaajmag) و فروشگاه اینترنتی «پاکت» (www.pakatshop.com) پیام بدهند. ارسال مجله برای متقاضیان با پست رایگان خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم