تعامل با بازیگران عرصه مد و لباس را جدی بگیرید | پیام وزیر فرهنگ به کارشناسان دبیرخانه‌های استانی شورای فرهنگ عمومی

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به گردهمایی دبیرخانه‌های استانی شورای فرهنگ عمومی که در شهر مشهد مقدس برگزار شد، راهبری و پیگیری تقویت زیست عفیفانه در زندگی خانوادگی با نگاهی عمیق، راهبردی، مردمی و تخصصی را در رأس اولویت‌های شورا معرفی کرد.

اسماعیلی در این پیامی که خطاب به سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و کارشناسان دبیرخانه‌های استانی شورای فرهنگ عمومی و مدیران کل استانی صادر شده بود، فرصت حضور در مشهدالرضا (ع) را میثاقی مجدد برای ره پویی صبورانه صراط مستقیم قرآن و عترت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی را مهم‌ترین شاخه شجره مبارک شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و افزود: حفظ، احیا و اعتلا و کارآمد سازی شورای فرهنگ عمومی را بدان جهت در صدر برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مثابه میزبان این شورا در دولت مردمی قراردادیم که عمیقاً به زیست‌بوم‌گرایی، زعامت ولایت‌فقیه بر میدان فرهنگ، مردمی‌سازی و تخصص گرایی و راهبری جمعی اهداف فرهنگی باور داشتیم.

در ادامه این پیام مکتوب آمده است: تدوین و تحقق سند تحول فرهنگ و هنر استان که در صدر انتظارات وزارتخانه از مدیران کل است چه در قالب برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی و چه در قالب دیگر برنامه‌های راهبردی، مرهون نقش‌آفرینی جدی شوراها و اعضای گران‌قدر آن، خصوصاً هیئت‌رئیسه آن است.

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: هدایت ستاد حجاب و عفاف وزارتخانه توسط دبیر شورا نشانگر آن است که ما عزم راسخ بر پیشرانی اقدامات فرهنگی هنری و رسانه‌ای در این عرصه مهم فرهنگ عمومی داریم. رابطان استانی این عرصه، در تعامل کامل با دبیران شورا در استان‌ها باید اشراف و ابتکار عمل جدی در برنامه‌ها، منابع و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف،‌ خصوصاً در نسل جوان و نوجوان داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه  کارگروه ساماندهی مد و لباس را یکی از ساختارهای تحقق این مهم دانست و عنوان کرد: کارگروهی که در این دوره دستخوش تحولی انقلابی شده است که توفیق بیشتر در آن، جدیت، مشارکت و سخت‌کوشی همکاران استانی و نیز کارگروه ملی برای تحقق مطالبات و انتظارات متورم بر زمین‌مانده در یک دهه گذشته را می‌طلبد.

اسماعیلی تأکید کرد: طراحان هنرمند، مؤسسات هنری، اصناف، فعالان حوزه حجاب و عفاف، صنعت نساجی مد و پوشاک و بازیگران فرهنگی تحول در سه عرصه طراحی، تولید و توزیع پوشاک هستند که قوانین و اسناد بالادستی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبه کرده‌اند، تعامل با این بازیگران را جدی گرفته و فرآیندهای متنوع آموزشی، نمایشی و نظارتی را با غایت دسترس‌پذیر سازی لباس زیبا، سالم، ارزان و عفیفانه در تراز فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مدنظر قرار دهید.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم