فرزندان شهیدان مدافع حرم جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان را افتتاح کردند

گروه تئاتر هنرآنلاین: آیین افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان امروز سه‌شنبه 31 خرداد در پیاده‌راه بوعلی همدان با اجرای گروه عروسک‌های غول‌پیکر و شادپیمایی سایر گروه‌های نمایشی و استقبال گسترده شهروندان همدانی آغاز شد و خردسالان، کودکان و نوجوانان این شهر همراه والدین، این رویداد هنری را جشن گرفتند.

آیین افتتاحیه این جشنواره، پس از شادپیمایی عروسک‌های غول‌پیکر با همراهی مردم همدان از میدان بوعلی تا میدان امام (ره)، در تماشاخانه سیار به صورت رسمی آغاز شد.

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، نماهنگی از بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان پخش شد و سپس در میان پایکوبی و شادی کودکان و نوجوانان، با همراهی مجری، برنامه ادامه یافت. در ادامه مسعود ویژه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، پس از دو دوره وقفه به دلیل شیوع کرونا با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» با هدف حمایت از آثار هنری خلاق از امروز برگزار خواهد شد. 

او سپس متن محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به کودکان و نوجوانان همدان را قرائت کرد. 

در ادامه پس از پخش نماهنگی با عنوان «علی کوچولو» که به فرزندان شهدای مدافع حرم تقدیم شد، امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، ضمن اشاره به اینکه هیجان و اشتیاق این برنامه هر فردی را به شوق می‌آورد، یادآور شد: در این دوره از جشنواره، 76 اثر حضور دارند. همچنین ۳ نمایش از کشورهای یونان ، ارمنستان و ترکیه به صحنه خواهد رفت و تعدادی کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد و کودکان، نوجوانان و هنرمندان می‌توانند در این کارگاه‌ها ثبت‌نام کرده و در آن شرکت کنند.

او افزود: هفتاد درصد آثار از شهرستان‌های مختلف در این جشنواره حضور دارند و قصد داریم در این رویداد پروانه‌های خیال را در دل بچه‌ها به پرواز درآوریم. نمایش‌ها در تمام شهرستان‌ها و حتی مناطق محروم استان همدان اجرا خواهند شد.

 مشهدی‌عباس یادآور شد: تالار شهید مظاهریه و مهدیه به صورت رایگان میزبان مخاطبان جشنواره هستند و به منظور تماشای نمایش‌های این تماشاخانه‌ها نیاز به تهیه بلیت نیست. همچنین مردم و علاقه‌مندان می‌توانند با پیاده‌روی در خیابان‌های شهر، تماشاگر نمایش‌های خیابانی نیز باشند. افرادی که این امکان را ندارند نیز می‌توانند آثار نمایشی را از طریق تلویزیون تئاتر ایران تماشا کنند. 

در ادامه از ابوالفضل هزاره فرزند شهید مهدی هزاره و طاهره قاسمی فرزند شهید مصطفی قاسمی دو فرزند شهید مدافع حرم با اعطای لوح و هدیه تقدیر شد و آن‌ها به نمایندگی از بچه‌های استان همدان، بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را به صورت رسمی افتتاح کردند. 

«ململ» عروسک معروف برنامه‌های کودک و نوجوان، حمید گلی و محمد فروتن مهمان‌های بعدی این مراسم بودند و به اجرای برنامه برای کودکان حاضر در این برنامه پرداختند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم