پیام استاندار همدان به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، متن پیام علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان به جشنواره بیست و هفتم به این شرح است: «سعی کنید در کار هنری، اوّلین چیزی را که در کودک و نوجوان ایجاد می‌کنید، ‌ایمان باشد» (حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‎‌ای «مدظله العالی» )

بسیار خرسندم که در سال‌های اخیر جشنواره‌های بین‌المللی و بزرگی چون فیلم نوجوان، تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، برنامه‌های متنوع ادبی و تولید پویانمایی‌هایی در حوزۀ کودک و نوجوان در استان همدان «پایتخت تاریخ و تمدن ایران» انجام گرفته است. این بار نیز همدان میزبان «بیست‌و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان» است و هنرمندان و علاقه‌مندانِ به هنر اصیل، با حضور فعال در این رخداد جهانی، فضای استان را پویا و پر تحرک ساخته‌اند.

بی‌شک تداوم و استمرار فعالیت جشنواره به‌عنوان یکی از افتخارات هنریِ کشور، بدون توجه به تغییر و تحولات در راستای توسعه و تعالی میسر نخواهد بود و در این راه، هنرمندانِ کارشناس و خلاق، بهترین افراد برای فراهم کردن تحولات در سطح ملی و بین‌المللی‌اند.

اجرای این برنامه‌ها، فرصتی مغتنم برای بهره‌مندی کودکان و نوجوانان از آثاری با مضمون اخلاق و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، نهاد خانواده، نشاط ‎و‌امید در فضای جامعه و نسل آینده و همچنین زمینه‌ای در راستای تقویت هویتِ فرهنگیِ ایرانی_اسلامی خواهد بود.

آنچه در این جشنوارۀ بین‌المللی حائز اهمیت است توجه به تولید آثار خلاقانه و پرمخاطب در دنیای کودکان و نوجوانان در مضامین موردنیاز برای تربیت آینده‌سازانِ میهن اسلامی است؛ زیرا ساختار فردای کودکان در گرو تربیت‌ها و آموزش‌های امروز شکل می‌گیرد. آموزش مفاهیم دینى و ملّی نیز مانند هر علم دیگرى نیاز به شناسایى و به‌کارگیرى اصول و روش‌هاى صحیح، کارآمد و مؤثر دارد؛ بنابراین، همان‌گونه که ضرورت شناخت خصوصیات و توانایی‌هاى کودکان و نوجوانان در بهینه‌‌سازى آموزشِ مفاهیم دینى و ملّی امرى مسلم است، شناخت هنر اصیلِ تئاتر و اصول و روش‌‌هاى مربوط به آن برای آموزش مفاهیم دینى و ملّی کودکان و نوجوانان نیز مزیتی بزرگ محسوب می‌شود.

شعار جشنواره بیست و هفتم «تئاتر؛ پرواز پروانه‌های خیال» بسیار پرمعنا و بیانگر تأثیر تئاتر در ایجاد روحیه عطوفت و نوع‌دوستی در بین کودکان و نوجوانان است. کودکان و نوجوانان در جهان امروز، نیازمند زندگی سالم، خلاقانه و به‌دور از هرگونه خشونت‌اند و یکی از راه‌های مؤثری که می‌تواند زمینه این نیاز را فراهم کند همانا زبان نافذ هنر، مخصوصاً هنرِ تئاتر با بیانی متأثر از فرهنگ غنی ایرانی_اسلامی است. تأکید بر عدالت، برابری اقوام و نژاد‌ها، احترام به حقوق ملل و مذاهب دیگر، مروت و مدارا، آمادگی برای پذیرش افکار تازه و عناصر فرهنگی دیگران و، مطابقت آن با روح توحیدی اسلام از ممیزات اساسی فرهنگ و تمدنِ ایرانی_اسلامی است که می‌تواند توجه هنرمندان در این عرصه را به‌خود جلب کند.

اینجانب ضمن تشکر ویژه از حمایت‌های جناب آقای دکتر اسماعیلی وزیر فرهیخته و هنردوست فرهنگ و ارشاد اسلامی و تقدیر از کلیه دست‌اندرکاران و شرکت‌کنندگان در این جشنواره، آرزومندم این‌گونه جشنواره‌ها با تولید درون‌مایه‌های تمدن‌ساز و خلاقانه، زمینه‌ای فراهم کند تا همۀ کودکان جهان به‌دور از هرگونه خشونت در کانون خانواده _به‌عنوان مهم‌ترین و مقدس‌ترین نهاد بشری_ زندگی پر از پویایی، نشاط و شادمانی را داشته باشند.

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان یکم تا ششم تیرماه در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود و مشروح اخبار آن را می‌توانید از سایت https://icy.theater.ir/ دنبال کنید.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم