عربشاهی: «به من رأی دهید» پذیرش مسئولیت اجتماعی نوجوانان را در نظر دارد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان،سید  رضا عربشاهی، کارگردان نمایش «به من رأی دهید»، درباره محتوای این اثر که در بخش تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان – زیر 18 سال جشنواره بیست و هفتم حضور دارد، گفت: این نمایش حکایت نوجوان‌هایی، با روحیات و شخصیت‌های متفاوت است که باید در انتخابات مدرسه، با یکدیگر رقابت کنند  در روند این انتخاب جو مدرسه نیز شدیداً رقابتی می‌شود و ناظم برای سلامت انتخابات یک ناظر معین می‌کند، که اتفاقات بعدی، را نیز رقم می‌زند.

این کارگردان ادامه داد: در این نمایش نوجوانان می‌آموزند که اساس و پایه یک رقابت سالم را تجربه کنند و مسئولیت اجتماعی بپذیرند. در واقع تلاش ما این است که به نوجوانان بیاموزیم، برای برنده شدن، به وعده‌های دروغین متوسل نشوند و در کنار رقابت، دوستی‌ها را نیز حفظ کنند.

او درباره افزوده شدن بخش تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال، بیان کرد: بازیگران نوجوان و مستعد این نمایش، فرصتی برای دیده شدن و معرفی خود، می‌خواستند، که خوشبختانه به واسطه جشنواره بین‌المللی و تخصصی تئاتر کودک و نوجوان همدان فراهم شد. در واقع این فرصت که برای نمایش استعدادهای نوجوانان زیر 18 سال فراهم شده، یک اتفاق خوب و مثبت است.

عربشاهی، جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را یک رویداد تخصصی در حوزه مسائل تربیتی و اخلاقی دانست و گفت: بدیهی است که هر جشنواره‌ای دارای نقاط مثبت و منفی مختص به خود است، اما به جرئت می‌توان گفت که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، تنها جشنواره‌ای است که در ذهن مخاطبان اصلی خود که همان کودکان و نوجوانان هستند، تأثیرگذار عمل کرده است. در واقع این جشنواره در عرصه مسائل تربیتی و اخلاقی بسیار تخصصی عمل کرده است و توانسته مباحث مختلفی را که در دل نمایش‌ها گنجانده شده، به مخاطب خود انتقال دهد و کودکان و نوجوانان را برای زندگی سالم‌تر آماده کند.

او تأکید کرد: ما شاهد هستیم که هر سال و در بین تماشاگران این جشنواره، کودکان و نوجوانان، به هنر تئاتر علاقه‌مند می‌شوند. در همین روند، برخی از این افراد نیز، در سال‌های بعد به سمت این هنر و کار کردن در این عرصه جذب می‌شوند، که اتفاق بسیار خوبی است.

این کارگردان تصریح کرد: امیدوارم که در سال‌های بعد، نگاه ویژه‌تری به تئاتر کودک و نوجوان، با بازی همین مقطع سنی، شکل گیرد و این گروه‌ها صرفاً به‌عنوان مهمان در جشنواره حضور پیدا نکنند؛ زیرا ارزیابی آثار این گروه سنی و تقدیر از بهترین‌ها، یک انگیزه بسیار مثبت برای نوجوانان فعال در این نمایش‌ها به شمار می‌رود.

عربشاهی، ادامه داد: امیدوارم در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز نظیر جشنواره فیلم، از بین بازیگران کودک و نوجوان حاضر در جشنواره، داورانی انتخاب شوند تا کودکان نیز در انتخاب آثار و داوری این بخش تأثیرگذار باشند.

دیگر عوامل نمایش «به من رأی دهید» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: سید رضا عربشاهی؛ سرپرست : قاسم رفیعا؛ طراح صحنه و لباس: جواد رحیم‌زاده؛ نور و موسیقی: اشکان مرگان؛ طراح بروشور و پوستر: سجاد ثمره؛ بازیگران نوجوان :امیرعلی رفیعا، سینا حلوایی، برسام ناصری، آرمان بحرودی، آرمین مرگان، امیرعلی خوشنویس، اشکان حاجی‌آبادی، امیرحسین تیموری، امیررضا بیضایی، مرتضی موحدی‌نسب، ابوالفضل ایرجی، امیررضا دهقان، سورنا مسلمی، رضا رحمانی، مهدیار حیدری، پدرام قربانی و محمد یوسف احسانی.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، از اول تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم