روایت مائده سالار از نمایشگاه «شهردار ژریکو» در گالری هما | روایت‌های طنزآمیز

گروه تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه آثار مائده سالار با عنوان «شهردار ژریکو» در گالری هما برپاست. سالار در گفتگو با هنرآنلاین با بیان این که تکنیک آثارش میکس‌مدیاست گفت: با مداد رنگی، آبرنگ، اکریلیک، مداد شمعی و… کار کرده‌ام و بیش از ۳۰ اثر در این مجموعه به نمایش درآمده که از سال ۹۹ کار روی آن‌ها را آغاز کردم.

سالار افزود: عکس‌هایی که می‌بینم برایم خیلی جالب است و همه کار‌هایم را از روی عکس انجام می‌دهم. اگر عکسی را ببینم و با آن ارتباط برقرار کنم، گویی آن عکس با من حرف می‌زند و بعد شروع به نقاشی می‌کنم. ارتباط آدم‌ها با یکدیگر و همچنین رابطه انسان با حیوان برایم جالب است و از این تصاویر استفاده می‌کنم.

او با بیان اینکه نقاشی‌هایش تفاوت زیادی با عکس دارد افزود: من طنز و شوخی را وارد کار می‌کنم و سعی می‌کنم از نماد‌ها استفاده کنم و غیرمستقیم حرف خود را بزنم. وقتی شروع به کار می‌کنم اول خود عکس برایم جالب است اما به صورت فی البداهه شروع به ایجاد تغیراتی در عکس می‌کنم و خودم هم نمی‌دانم که قرار است چه اتفاقی برای آن بیفتد. خیلی به سمت انتزاع می‌روم و کسی که بعداً عکس اصلی را ببیند متوجه ارتباط آن با کار من نمی‌شود.

سالار درباره انتخاب نام این مجموعه گفت: ژریکو نقاش مورد علاقه من است که در سن کم درگذشت. او خیلی صریح و واضح حرفش را میزد و به نظر من اگر بیشتر زنده می‌ماند می‌توانست شهردار شود. ژریکو درباره مسائل اجتماعی کار می‌کرد و من خودم را خیلی شبیه او می‌بینم، با این تفاوت که در کار او طنز نبود. من خیلی علاقه دارم که شوخ طبعی و طنز را وارد آثارم کنم و سعی می‌کنم در فرم و رنگ نیز آن را به کار ببرم. در نمایشگاه می‌دیدم که این حس طنز روی مخاطبان نیز تأثیر گذاشته و بیننده کاملاً با آن ارتباط گرفته است.

او درباره ابزار کارش گفت: من قبلاً طراحی و نقاشی را به صورت آکادمیک کار کرده و ابزار و متریال گوناگون را تجربه کرده‌ام، اما در نهایت تصمیم گرفتم ابزار ساده و دم دستی را به کار ببرم که هر لحظه بتوانم با آن کار کنم. دفتر و ابزار همیشه همراهم هست تا هر جایی از آن‌ها استفاده کنم و این که خود را محدود نکنم خیلی برایم جذاب است. البته سعی کردم از متریال‌های دیگر نیز استفاده کنم ولی با همین ابزار و متریال توانستم حرفم را بزنم و خود را نشان دهم. بسیاری از مخاطبان می‌گفتند اولین چیزی که در این نمایشگاه برایشان جذاب بوده این ابزار ساده است. متأسفانه بعضی از گالری‌ها آثاری که با ابزار ساده کار شده باشند را نمی‌پذیرند اما گالری هما با من همراهی کرد و مخاطبانی که کار‌هایم را در نمایشگاه دیدند هم انگیزه پیدا کردند تا با ابزار و به شیوه‌ای که مورد علاقه‌شان است کار کنند.

نمایشگاه آثار مائده سالار تا ۳۱ خرداد در گالری هما واقع در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک میزبان هنردوستان است.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
تخفیف ویژه جهت برگزاری نمایشگاه هنری
اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم