فروش‌های میلیاردی تا توجه به مضامین اجتماعی در تئاتر شهرزاد | پیشتازی دو نمایش «بک تو بلک» و «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت؟»

به گزارش هنرآنلاین، نمایش‌های «بک تو بلک»به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان، «چه کسی جوجه تیغی را کشت» به نویسندگی و کارگردانی بهرام افشاری، «درهم تنیدگی» به نویسندگی و کارگردانی احسان گودرزی و «آنا کارنینا» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی، در حالی هفته جدید خود را آغاز کردند که طی حدود چهار هفته گذشته میزبان بیش از 40 هزار مخاطب بوده‌اند.

این استقبال‌ها در حالی است که تمامی ظرفیت‌های پیش‌فروش نمایش «چه کسی جوجه تیغی را کشت» تا 27 خرداد و «بک تو بلک» به کارگردانی سجاد افشاریان به اتمام رسیده و سایر نمایش‌ها اجرایشان تا 10 تیر ماه ادامه خواهد داشت.

به تعبیر آمار، تئاتر این روزها با فاصله زیادی از سینما پیشی گرفته، فروش داشته و رشد قابل توجهی کرده است و شرایط استقبال از بسیاری از نمایش‌ها در پردیس تئاتر شهرزاد نشان می‌دهد که بازار تئاتر کم رونق نیست و باتوجه به ویژگی‌های خاص نمایش‌ها، مخاطبان گسترده‌تری پیداکرده است.

میزبانی تئاتر شهرزاد از 40 هزار مخاطب در خرداد ماه

کدام نمایش ها بیش از یک میلیارد فروش داشتند

نوع چیدمان نمایش‌ها در پردیس تئاتر شهرزاد و احترام به سلایق گوناگون مخاطبان (نمایش‌های کودک، کمدی، درام، تاریخی و…) باعث شده تا در دوره‌ای که مردم باسینما قهرکرده‌اند، شاهد استقبال از نمایش‌هایی باشیم که در این مجموعه روی صحنه می‌روند.

پردیس تئاتر شهرزاد اواسط اردیبهشت سال جاری میزبان نمایش «اولدسانگز؛ عشق روزهای کرونا» به نویسندگی و کارگردانی محمدرحمانیان و تهیه‌کنندگی علی اوجی شد و طی 2 هفته بیش از 7500 نفر مخاطب به تماشای این نمایش نشستند این نمایش به فروشی معادل 1 میلیارد تومان دست یافت.

نمایش «چه کسی جوجه تیغی را کشت» به نویسندگی و کارگردانی بهرام افشاری در یک ماه گذشته طی ۵۰ اجرا ۲۰ هزار بلیت فروخته است و دو میلیارد و پانصد میلیون فروش داشته است. 

نمایش «درهم تنیدگی» به نویسندگی و کارگردانی احسان گودرزی طی ۲۶ اجرا، میزبان ۴ هزار و ۱۰۰ تماشاگر و فروشی نزدیک به 500 میلیون تومان بوده و در  روزهای پایانی به دلیل استقبال تماشاگران 2 سانس اجرا دارد.

نمایش «آناکارنینا» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی نیز با مجموع ۲۲ اجرا و دو هزار و پانصد تماشاگر 200 میلیون تومان فروش داشته است و همچنان بعنوان یکی از نمایش‌های موردتوجه مخاطبان و منتقدان به اجراهای خود ادامه می‌دهد.

نمایش «تاکسیدرمی» نوشته رسول حق‌جو به کارگردانی مجتبی رستمی‌فر به عنوان یکی ازنمایش‌های برگزیده تئاتر استان‌ها که در برنامه‌های ماهانه پردیس شهرزاد وسیاست‌های جدید اجرایی این مجموعه، از استان خوزستان است.ا ین نمایش جذاب درگونه دفاع مقدس و با رویکردی طنز، توانسته طی ۱۰ اجرا میزبان ۱۵۰۰ تماشاگر باشد وفروشش ازمرز 100 میلیون تومان گذشته است.

نمایش «بک تو بلک» پرفروشترین نمایش سال به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان فقط در یک‌ماه خرداد میزبان ۱۲ هزار تماشاگر بوده است. این نمایش تاکنون ۵۳ هزار تماشاگر و بالغ بر۶  میلیارد فروش داشته است.

دو کنسرت تئاتر در راه شهرزاد

دو نمایش «عاشقانه‌ها» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی و «کافه لقانطه» به کارگردانی مشترک علی اصغری و ساقی عطایی از تیر ماه در تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌روند. نمایش «عاشقانه‌ها» نمایشی اجتماعی و تعاملی است که با زمینه‌های تحقیقی و مستند به نویسندگی محمد چرمشیر و بهمن عباسپور توسط گروه تئاتر «ب» در سالن شماره ۱ تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

نمایش «کافه لُقانطه» نوشته علی اصغری با حضور بازیگرانی چون امیر غفارمنش، مهدی یغمایی، فرزاد حسنی، حسین پورکریمی، فرنوش نیک‌اندیش و آذین رئوف روی صحنه می‌رود و مهدی یغمایی در این نمایش در نقش خواننده ایفای نقش و به صورت زنده برای مخاطبان اجرا می‌کند.

نمایش «بالاخره این زندگی مال کیه» به نویسندگی برایان کلارک و کارگردانی سعید حشمتی نیز از یکم تیرماه روی صحنه می‌رود. این نمایش درباره کن هَریسن مجسمه‌ساز و استاد دانشگاه است که در پی یک سانحه رانندگی برای همیشه فلج می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های پردیس تئاتر شهرزاد می‌توانند به سایت این مجموعه مراجعه یا برای تهیه بلیت به تیوال مراجعه کنند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
تخفیف ویژه جهت برگزاری نمایشگاه هنری
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم