معرفی شهرهای شاخص هنری همراه با تکریم هنرمندان در «هفت بحر هنر»

مشاور وزير و مديرعامل صندوق اعتباري هنر گفت که سفر «هفت بحر هنر» با هدف پاسداشت و تکریم از هنرمندان برجسته عرصه فرهنگ و هنر کشور برگزار می‌شود.

معرفی شهرهای شاخص هنری همراه با تکریم هنرمندان در «هفت بحر هنر»به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، گفت: سفر «هفت بحر هنر» با هدف پاسداشت و تکریم از مقام شامخ هنرمندان نامدار و برجسته عرصه فرهنگ و هنر کشور برگزار می شود که عمر خودشان را سال‌ها در مسیر اعتلای هنر ایران صرف کردند و حاصل فعالیت‌هایشان، تربیت شاگردان و خلق آثار بدیع و ماندگار برای فرهنگ ایرانی-اسلامی‌مان بوده است.

وی تصریح‌کرد: صندوق اعتباری هنر در رویکرد جدید خود بنا بر توجه ویژه به نامداران و چهره‌های ماندگار، عرصه فرهنگ و هنر دارد و در این زمینه برای تجلیل از این نامداران و بزرگان عرصه‌‌‌های هنر، سلسله برنامه‌هایی در قالب سفرهای فرهنگی- هنری درنظرگرفته‌ که مقصد آن، شهرهایی با ویژگی های خاص در حوزه فرهنگ و هنر است.

پوراحمدی یادآور شد: از جمله ملاک‌های انتخاب ما، شهرهایی هستند که از نظر فرهنگی، هنری، مذهبی و تاریخی در کشور شهرت داشته و شخصیت های فرهنگی و هنری، برجسته‌ای را در دل خودشان پرورش داده باشند. یکی از این شهرها، خوانسار است که مردمی بسیار با فرهنگ و فرهیخته‌ دارد و در عرصه فرهنگ، هنر و مذهب کشور  صاحب نام است. بسیاری از بزرگان جهان تشیع در این خطه به دنیا آمده اند که در تاریخ ماندگار هستند.

وی افزود: در حال حاضر نیز شخصیت‌های برجسته‌ای همچون استاد یدالله کابلی نیز در این خطه رشد کرده‌اند که یکی از فرهیختگان و چهره‌های ماندگار حوزه هنر ایرانی- اسلامی و احیاگر خط شکسته معاصر، هستند.

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، با اشاره به دیگر اهداف این برنامه، گفت: تلاش داریم شهرهایی که هرکدام با یک هنر ویژه شناخته می‌شوند را انتخاب کنیم. شهر خوانسار نیز یکی از پایگاه‌های اصلی کتابت و هنر خوشنویسی است. این شهر به صورت تاریخی در حوزه نشر و کتابت نام آشنا است و یکی از قطب‌های اصلی هنر خوشنویسی کشور، محسوب می‌شود. برهمین اساس بسیاری از خانواده‌های سرشناس این شهر با نام و فامیلی‌های مرتبط با کتابت و خوشنویسی هستند که در این زمینه می‌توان به خانواده اشرف الکتاب، ناشر الاحکام، خامه‌ای ، کاتبی، افسر الشعرا و کتابچی اشاره داشت. همین موضوع، نشان می‌دهد این شهر به لحاظ تاریخی، بستر و خاستگاه کتابت ،خط و خوشنویسی است.

وی اظهار کرد: همچنین خوانسار شهری زیبا با برخوداری از طبیعتی دل‌انگیز بوده و  به عنوان یکی از باغ شهرهای زیبای ایران به شهر چشمه‌ها و درختان سربه فلک کشیده معروف است.

پوراحمدی به حضور شخصیت‌های برجسته‌‌ای از هنر خوشنویسی و دیگر هنرها در سفر «هفت بحر هنر» اشاره‌کرد و افزود: حضور این جمع از هنرمندان که بیشتر از چهره‌های هنر خوشنویسی معاصر هستند، همایش فرهنگی و تاریخی بی‌نظیری را در شهر خوانسار برپا می‌دارد و فرصت مغتنمی برای همه عاشقان خط و خوشنویسی این خطه از ایران است.

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان تصریح‌ کرد: این صندوق، فرصتی فراهم کرده است که علاقه‌مندان هنر و هنرمندان جوان از نزدیک با سرآمدان و نامداران هنر، دیدار داشته باشند و این دیدار زمینه‌ای برای انتقال تجربه و دانش و ایجاد انگیزه، فراهم کند.

سفر «هفت بحر هنر» توسط صندوق اعتباری هنر از ۲۰ تا ۲۲ خرداد با برگزاری مراسم تجلیل از استاد یدالله کابلی در شهر خوانسار، برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
تخفیف ویژه جهت برگزاری نمایشگاه هنری
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «خواب رنگ‌ها» آثار خانم الناز عبدالهی نژاد
برگزاری نمایشگاه «گنجه ی‌ هنر» آثار نقاشی خانم بنفشه اسداله زاده
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم