معرفی شهرهای خاص هنری با تکریم نامداران و چهره‌های ماندگار در «هفت بحر هنر»

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی مشاور وزیر و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در این باره گفت: سفر «هفت بحر هنر» با هدف پاسداشت و تکریم مقام شامخ هنرمندان نامدار و برجسته عرصه فرهنگ و هنر ایران برگزار می‌شود که عمر خودشان را سال‌ها در مسیر اعتلای هنر صرف کردند و حاصل فعالیت‌هایشان تربیت شاگردان و خلق آثار بدیع و ماندگار برای فرهنگ ایرانی اسلامی‌ ما بوده است.

پوراحمدی یادآورشد: از جمله ملاک‌های انتخاب ما شهرهایی هستند که از نظر فرهنگی، هنری، مذهبی و تاریخی در ایران شهرت داشته و شخصیت‌های فرهنگی و هنری برجسته‌ را در دل خود پرورش داده باشند. یکی از این شهرها، خوانسار است که مردمی بسیار بافرهنگ و فرهیخته‌ دارد و در عرصه فرهنگ، هنر و مذهب صاحبنام است. بسیاری از بزرگان جهان تشیع در این خطه به دنیا آمده و در تاریخ ماندگارند.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر افزود: در حال حاضر نیز شخصیت‌های برجسته‌ چون استاد یدالله کابلی در این خطه رشد کرده‌اند که یکی از فرهیختگان و چهره‌های ماندگار حوزه هنر ایرانی اسلامی و احیاگر خط شکسته معاصر هستند. همچنین خوانسار شهری زیبا با برخورداری از طبیعتی دل‌انگیز و به عنوان یکی از باغ‌شهرهای زیبای ایران به شهر چشمه‌ها و درختان سربه‌فلک‌کشیده معروف است.

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به دیگر اهداف این برنامه گفت: تلاش داریم شهرهایی که هر کدام با یک هنر ویژه شناخته می‌شوند انتخاب کنیم. خوانسار از پایگاه‌های اصلی کتابت و هنر خوشنویسی و به صورت تاریخی در حوزه نشر و کتابت نام‌آشنا و از قطب‌های اصلی هنر خوشنویسی ایران است. بر همین اساس بسیاری از خانواده‌های سرشناس این شهر با نام‌های مرتبط با کتابت و خوشنویسی هستند که در این زمینه می‌توان به اشرف‌الکتاب، ناشرالاحکام، خامه‌ای، کاتبی، افسرالشعرا و کتابچی اشاره داشت. همین نشان می‌دهد این شهر به لحاظ تاریخی، بستر و خاستگاه کتابت، خط و خوشنویسی است.

پوراحمدی به حضور شخصیت‌های برجسته‌‌ از هنر خوشنویسی و دیگر هنرها در سفر «هفت بحر هنر» اشاره‌ کرد و افزود: حضور این جمع از هنرمندان که بیشتر از چهره‌های هنر خوشنویسی معاصرند، همایش فرهنگی و تاریخی بی‌نظیری را در شهر خوانسار برپا می‌دارد و فرصت مغتنمی برای همه عاشقان خط و خوشنویسی این خطه از ایران است.

مشاور وزیر و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر گفت: این صندوق فرصتی فراهم کرده تا علاقه‌مندان هنر و هنرمندان جوان از نزدیک با سرآمدان و نامداران هنر دیدار داشته باشند و این دیدار زمینه‌ای برای انتقال تجربه و دانش و ایجاد انگیزه فراهم کند.

سفر «هفت بحر هنر» به همت و برنامه‌ریزی صندوق اعتباری هنر ۲۰ تا ۲۲ خرداد با برگزاری مراسم تجلیل از استاد یدالله کابلی در شهر خوانسار استان اصفهان برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارشهای هنری نوآوریهای هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس فیلمها و سریالها بازیهای ویدیویی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «رقص سماع» آثار عکاسی خانم مهناز جعفری
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم