روایت ظهوریان از «قاره هفتم» | سرنوشت مهاجرت غیرقانونی

گروه تئاتر هنرآنلاین: نمایش «قاره هفتم» نوشته احسان نگهبان و میلاد ظهوریان با طراحی و کارگردانی احسان نگهبان و تهیه‌کنندگی حسین مومنیان از 3 خرداد ساعت 19 در سالن شماره یک عمارت سیمرغ روی صحنه است و بازیگران این نمایش احسان ‌صاحبدادی، علی ‌فراستی، نیلوفر پناهی، حسام نورمحمدی، نازنین جعفری و محمدپوریا ‌هلالی هستند.

ظهوریان در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره ایده نگارش نمایشنامه «قاره هفتم» گفت: ایده اولیه نگارش از سرنوشت ایرانی‌هایی بود که به منظور مهاجرت غیرقانونی سفر با کشتی را برمی‌گزیدند و دچار سانحه‌هایی می‌شدند. سوالی مطرح بود که چرا باید چنین اتفاقی بیفتد خصوصاً برای کسانی که به صورت غیرقانونی تصمیم به این مهاجرت می‌گرفتند؟ ایده اصلی از این موضوع شکل گرفت که این افراد در حین مسیر دچار چه خطراتی می‌شوند و شاید حتی جان خود را از دست بدهند.

او در ادامه افزود: در این اثر، مستقیماً به این چرایی اشاره نمی‌شود اما تمام تلاشمان بر این است تا این سوال را در ذهن مخاطب ایجاد کنیم که چرا به هر علتی نباید در کشور خودمان جایی برای ماندن وجود داشته باشد و چرا زندگی درچنین کشوری، انسان را با محدودیت‌ها و باید و نبایدها مواجه می‌کند تا به سمتی سوق داده شوند که مجبور به مهاجرت شوند؟

ظهوریان درباره موضوع و مضمون این اثر عنوان کرد: انسان‌هایی هستند که در مسیر مهاجرت جان خود را از دست داده‌اند و موضوع اصلی این نمایش درباره مهاجرت است. هر یک از شخصیت‌های این نمایش داستان اینکه به کجا رسیدند که تصمیم به مهاجرت گرفتند را روایت می‌کنند و به دلایل مهاجرت خود می‌پردازند.

او اضافه کرد: در این نمایش کاراکترها پس از مردن در فضای پس از مرگ قرار می‌گیرند و داستانشان را برای شخصیتی که شبیه یک بازجو است، توضیح می‌دهند. سبک و فضای نمایش، رئال جادویی است. کاراکترها واقعی هستند و یک فضای انتزاعی در این نمایش به وجود آمده است.

ظهوریان درباره ویژگی نمایش اظهار کرد: این نمایش در فرم و محتوا ارتباط مستقیم با تماشاگر برقرار و همه تماشاگران با کاراکترهای نمایش همذات‌پنداری خواهند کرد. در مکانی که ما زندگی می‌کنیم هر فردی حتی یک بار به مهاجرت فکر کرده است.

او در پایان صحبت‌هایش گفت: گروه نمایش «قاره هفتم» گروه جوانی هستند و فکر می‌کنم در آینده اتفاقات بهتری را می‌توانند رقم بزنند.

در خلاصه داستان نمایش «قاره هفتم» آمده است: مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از دریا آرافورا به سمت استرالیا راهی می‌شوند که درست وسط راه کشتی آنها غرق می‌شود، و در کف اقیانوس منتظر شما هستند… کُمَک !!!

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: طـراح تـیـزر:علی ‌فراستی، تـصـویـربـردار: رضا ‌تیموری، مشاور کارگردان: میلاد ظهوریان، دستیار کارگردان: فربد ‌تاجیک و احسان ‌صاحبدادی، منشی صحنه: آذین آزموده، برنامه‌ریز: فربد ‌تاجیک،طراح صحنه و طراح نور:  احسان نگهبان، طراح گریم و طراح لباس: نیلوفر حسن خانی، اجرای دکور: محمدپوریا ‌هلالی، آهنگساز و تنظیم‌کننده: میلاد جسمی، طراح گرافیک: علی ‌فراستی و امیرحسین‌راد،عکاس: رضا ‌تیموری، طراح پوستر: یوسف خسروی، طراح بروشور: معین خطسیاه، تبلیغات مجازی: احسان حیدری، مشاور تبلیغات: امیرحسین‌راد، مدیر اجرایی: حسام نورمحمدی و روابط عمومی: سیدمحمدصادق ‌سیادت.

علاقمندان می‌توانند به منظور تماشای این نمایش بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم