کاظم نظری: آیین‌نامه‌های تئاتر با رویکرد استانی بازنگری می‌شود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نشست مشترک کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان شاخص تئاتر استان همدان در سالن کنفرانس مجتمع بوعلی سینا همدان برگزار شد. او در این نشست با اشاره به تغییر رویکرد اداره کل هنرهای نمایشی به تلاش هنرمندان ساکن شهرستان‌ها گفت: اختصاص تالار سنگلج به اجرای آثار فاخر هنرمندان شهرستان‌ها به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی بروز خلاقیت‌ها و بهره‌مندی نیاز مخاطبان به دیدن همه رنگ‌های زیبای فرهنگ ایران باشد.

او افزود: به همین منظور دنبال اختصاص و راه‌اندازی چند سالن تئاتر ویژه هنرمندان ساکن در شهرستان‌ها هستیم تا گروه‌های شاخص شهرستان‌ها بتوانند آثار خود را با کمترین دغدغه ممکن برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان اجرا کنند.

مدیرکل هنرهای نمایشی در خصوص توجه به کارکرد رسانه در پیشبرد اهداف و تلاش هنرمندان تئاتر گفت: درگاه‌های استانی تئاتر و سایت ایران تئاتر از اهمیت ویژه‌ای برای دیده شدن برخوردار هستند که باید بیش از پیش مورد توجه همه قرار بگیرد.

نظری خاطرنشان کرد: با توجه به آمایش سرزمین و واگذاری امور به هنرمندان استان‌ها و با توجه به پایلوت بودن استان همدان در تئاتر کودک و نوجوان به دنبال این هستیم که در انتخاب دبیر جشنواره به بومی بودن و تخصص اهالی تئاتر استان توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا این رویکرد در سایر جشنواره‌ها نیز اتفاق بیفتد.

مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به تغییر شیوه‌نامه برگزاری جشنواره‌های استانی گفت: بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های ناب و خوب استان‌ها در برگزاری جشنواره تئاتر را نباید نادیده گرفت. وقتی افراد ذی‌نفوذ سیاسی و قانونگذاری در برگزاری جشنواره تئاتر شاهد تلاش و رنج هنرمندان برای به صحنه بردن یک نمایش باشند، این امر می‌تواند در بسیاری فضاها راه را برای هنرمندان هموار سازد.

در ادامه احمد بیگلریان نمایش‌نامه‌نویس و پیشکسوت تئاتر استان، کیانوش بهروزپور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، حسین صفی کارشناس تئاتر استان، سعید باغبانی نیر، محمود غفاری، رضا روان به عنوان سرپرست گروه‌های نمایشی و روح‌الله صالحی مدیر درگاه استانی تئاتر همدان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

بازدید از روند به‌سازی و تجهیز سالن‌های تئاتر همدان

همچنین مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، علاوه بر نشست با هنرمندان شهر همدان، از روند به‌سازی و آماده‌سازی سالن های تئاتر همدان دیدن کرد و بر رفع کاستی‌های سالن های تئاتر شهر همدان، افزایش تبلیغات شهری، مشارکت نهادهای مختلف دولتی و خصوصی در برگزاری جشنواره، حضور و مشارکت هنرمندان تئاتر استان در کمیته‌های اجرایی جشنواره و سایر مسائل مربوطه تاکید کرد.

حضور در جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و بحث و گفت‌وگو و ارائه راهکار برطرف ساختن مشکلات در خصوص وضعیت سیستم‌های نور و صدا، اتاق‌های گریم و ظرفیت هر سالن، صندلی‌ها، تجهیزات و سیستم‌های بهداشتی، فضا‌های موجود برای برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی، دبیرخانه و امکانات مورد نیاز هر یک از کمیته‌های اجرایی، بررسی زیرساخت‌های موجود و جزئیات اسکان مهمانان جشنواره از جمله برنامه‌های این بازدید بود.

جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری امیر مشهدی عباس تیرماه سال جاری به میزبانی شهر همدان برگزار خواهد شد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم