تکریم مهدی افضلی در بنیاد رودکی | مسیر گام دوم و حرکت به سوی هنر متعالی؛ راهبرد مدیر عامل جدید

گروه تئاتر هنرآنلاین: مراسم تکریم مهدی افضلی و معرفی مدیر عامل جدید بنیاد رودکی با حضور اعضای هیات مدیره، محمود شالویی دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل حوزه وزارتی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع، محمود سالاری معاون امور هنری و محمدحسین نیرومند مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه‌آبادی معاون سابق سیما، هنرمندان، مدیران و کارکنان بنیاد رودکی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار رودکی برگزار شد.

در این مراسم شالویی در سخنانی با اشاره به آشنایی دیرینه خود با افضلی گفت: با مدیریت خوب و تدبیر آقای افضلی، همه سختی‌ها و تنگناهایی که ممکن بود طی 10 سال در حوزه‌های فرهنگی و هنری ایجاد شود با برخورد خوش‌ و همدلی ایشان برطرف شد. حوزه فرهنگ و هنر با همراهی و همدلی هنرمندان پیش‌ می‌رود و آقای افضلی در این راستا بسیار موفق عمل کردند.

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به کارنامه افضلی در دوره مدیریت در بنیاد رودکی اشاره و از تلاش‌های وی قدردانی کرد. وی با اشاره به توانمندی‌های بنیاد رودکی به عنوان مجموعه‌ای مستقل به فعال‌تر شدن تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و مجموعه آزادی به عنوان اجزای بنیاد رودکی در دوره اخیر اشاره کرد و گفت: فرهنگسرای نیاوران، می‌تواند جنبه بین‌المللی‌تری به فعالیت‌های فرهنگی هنری بنیاد رودکی بدهد.

شالویی به نقش بنیاد رودکی در برخی رویدادهای بین‌المللی مانند اکسپوی دبی اشاره کرد و افزود: بنیاد رودکی به عنوان نماینده وزارتخانه، نقش فعال و تعیین‌کننده‌ای در این رویداد داشت و امیدوارم در همه رویدادهای بین‌المللی حضور بنیاد فرهنگی هنری همچنان موثر و کارساز باشد و جریان فرهنگی هنری کشور را در سطح جهانی نمایندگی کند.

او در ادامه اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که پس از آقای افضلی، آقای زین‌العابدین که از متن حوزه فرهنگ و هنر است، جایگزین ایشان شد. او سابقه درخشانی در حوزه فرهنگ و رسانه ملی داشته و هر فردی نام و آوازه او را شنیده بود، از این انتصاب ابراز خرسندی کرد. به یقین خدمات آقای زین‌العابدین مورد اقبال جامعه فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت. امیدوارم او نیز همچون آقای افضلی با همدلی با هنرمندان در همه عرصه‌های فرهنگی هنری بخصوص حضورهای بین‌المللی، فعال و جریان‌ساز باشد.

سپس افضلی گزارشی از خدمات ارائه شده طی 32 ماه حضور در بنیاد رودکی برای حاضران قرائت کرد و گفت: خوشبختم که هنرمندان مرا به عنوان سرباز فرهنگی قبول کردند و از این پس در کنار آقای زین‌العابدین هستم و برای اعتلای فرهنگ و هنر این کشور خاضغانه خواهم کوشید.

وی عرضه هنر فاخر را ماموریت ویژه بنیاد رودکی خواند و افزود: بنیاد رودکی را باید از دو زاویه روح و کالبد نگریست که در بطن این کالبد میراثی، باید روح هنر فاخر ایرانی-اسلامی دمیده شود.

افضلی بازآفرینی و ظرفیت سازی برای بنیاد رودکی، ایجاد یکپارچگی کالبدی ساختاری و کارکردی در مجموعه بنیاد رودکی، بازگشت به اساسنامه و  ایجاد ظرفیت‌های کارکردی و فعالیتی جدید، سازماندهی فرآیندهای  مبتنی بر خرد جمعی، مشارکت صاحب‌نظران در تولید و برنامه‌ریزی آثار هنری، احیای نقش جهانی و کارکردهای بین المللی بنیاد رودکی، توسعه اقتصاد  هنر و اولویت دادن به حوزه پژوهش و میراث سازی برای آیندگان را رویکرد اجرایی و عملی خود در طی دوران خدمت خواند.

زین‌العابدین، مدیر عامل بنیاد رودکی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: این دوره خدمتگزاری در بنیاد رودکی را دوره افتخارآمیزی می‌دانم. آقای افضلی از راه پیموده‌شده گفتند؛ اکنون راهبرد ما بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر تعالی بنیاد برای خدمت به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی است و به چشم‌انداز تمدن نوین اسلامی می‌نگریم.

او تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و انقلابی واجد مشی خردمندانه و خردورزانه، استحکام و شجاعت در تصمیم‌‌ها، همدلی با هنرمندان و رفتارانقلابی در مسیر تعالی است.

مدیر عامل بنیاد رودکی درباره افق پیش رو تصریح کرد: مسیر ما حرکت به سوی هنر متعالی ا‌ست؛ به تعبیر شهید آوینی، هنر موحدانه که هنر تعالی‌بخش است و رو به زوال نمی‌رود. در هنر متعالی نفس‌پرستی دیده نمی‌شود و هنرمندان را از این حیث دارای اندیشه عمیق می‌بینیم.

وی تاکید کرد: اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند و بنیاد رودکی در این دوره مساعی خود را برای ارتقای این سرمایه عظیم به کار خواهد گرفت.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم