واکنش خانه هنرمندان به اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، روابط عمومی خانه هنرمندان ایران اعلام کرد پیرو اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر درباره‌ لغو برنامه‌ سمینارهای نمایشنامه‌نویسی در خانه هنرمندان ذکر چند نکته ضروری است.

گرچه تمایلی نداشتیم مسائل داخلی را در فضای عمومی توضیح دهیم اما به دلیل انتشار عمومی اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان، به‌ناچار توضیح مربوطه را در پاسخ ایشان منتشر می‌کنیم:

۱- ساعت ۸ شبِ روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت نامه‌ای با تاریخ ۲۵ اردیبهشت با امضای آقای ایرج راد و سربرگ و مهر خانه تئاتر از طریق واتس‌اپ به دبیرخانه خانه‌ هنرمندان ایران رسید که حاوی درخواست مساعدت درباره‌ نامه‌ای بود که انجمن نمایشنامه‌نویسان به آقای راد نوشته بودند. در این نامه تقاضای برگزاری یک سمینار سه روزه (از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت) مطرح شده بود. در واقع درخواست، تنها کمتر از ۴۸ ساعت تا برگزاری برنامه داده شد.

۲- نامه انجمن که به ضمیمه‌ نامه‌ آقای راد برای خانه در واتس‌اپ ارسال شد، بدون تاریخ، شماره و سربرگ بود، با امضای آقای آرام محضری از طرف رئیس انجمن آقای حمیدرضا نعیمی.

۳- به رغم زمان نامناسب ارسال نامه و فاصله بسیار کم آن با زمان برگزاری (کمتر ۴۸ ساعت)، به احترام آقای راد و خانه تئاتر، همان شب محتوای نامه به اطلاع آقای نوربخش سرپرست خانه هنرمندان ایران رسید تا تصمیم لازم اتخاذ شود.

۴- سرپرست محترم خانه همان شب، توضیحات لازم را درباره ضیق وقت و طی نشدن مراحل لازم که منجر به انجام نشدن برنامه سمینارها خواهد شد به صورت تلفنی به آقای راد اطلاع دادند. اما متأسفانه دوستان انجمن در اقدامی عجیب، ظهر روز سه‌شنبه خبر برگزاری و پوستر برنامه‌ها را به طور عمومی منتشر کردند که اقدامی غیرحرفه‌ای و غیرعادی به شمار می‌آید.

۵- روال عادی برگزاری برنامه‌ها در خانه هنرمندان، درخواست برگزارکننده در فاصله زمانی حداقل یک‌هفته پیش از برگزاری، دستور موافق مدیر عامل، توافقات مقدماتی در صورت خالی بودن محل اجرا، عقد قرارداد و سپس انجام مقدمات و مراحل مختلف هماهنگی و اجراست.

به دلیل طی نشدن روال معمول و نبود قرارداد فی‌مابین، آماده نبودن شرایط لازم برای برگزاری یک رویداد سه روزه و نبود فرصت هماهنگی به دلیل اقدام دیرهنگام برگزارکنندگان، به رغم تمایل خانه هنرمندان امکان برگزاری این برنامه در این تاریخ وجود نداشت. از این رو گزاره‌هایی چون «انصراف خانه هنرمندان از میزبانی» و «در آخرین لحظات بنابر صلاحدید سرپرست خانه هنرمندان» که در اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان ذکر شده، از اساس صحت ندارد. ضمن آنکه به شهادتِ پوستر منتشرشده، اصولاً بزرگداشت جناب استاد بیضایی از ابتدا نیز قرار بود در سالن جوانمرد خانه تئاتر برگزار شود نه در خانه‌ی هنرمندان ایران.

۶- بی‌شک خانه‌ هنرمندان ایران همچون همیشه با آغوش باز آماده همراهی با تمامی انجمن‌ها و خانه‌های هنری و هنرمندان عزیز خواهد بود و کماکان از رفتارهای حرفه‌ای، شفاف و صادقانه استقبال می‌کند.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم