خوزستان میزبان دو نمایشگاهِ مهدیه ابوالحسن شد

دو نمایشگاه انفرادی مهدیه ابوالحسن با نام‌های «لامکان، لازمان» و «گذار» به ترتیب از 21 و 23 اردیبشهت تا دوم خرداد در استان خوزستان برپا شد.

خوزستان میزبان دو نمایشگاهِ مهدیه ابوالحسن شدبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، «گذار» عنوان نمایشگاه انفرادی مهدیه ابوالحسن است که از ۲۳ اردیبهشت تا دوم خرداد ماه در گالری شوادون در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مهدیه ابوالحسن درباره نمایشگاه «گذار» توضیح داد: مدتی است که تصمیم گرفته‌ام، برپایی نمایشگاه در فضایی خارج از گالری را تجربه کنم و از این رو پس از بررسی‌های متعدد تصمیم گرفتم که نمایشگاه یک روزه «مکان، لامکان» را در فضای نیروگاه زرگان اهواز برپا کنم که پس از پیگیری‌های لازم این رویداد هنری به نمایشگاه گردانی صادق خلیفه روز ۲۱ اردیبهشت ماه در تعمیرگاه نیروگاه زرگان اهواز برگزار شد. دراین نمایشگاه مجموعه ۲۰ اثر که شامل چیدمان، مجسمه و طراحی و کاغذسازی بود به نمایش درآمد.

او درباره عنوان و وجه اشتراک آثارش با فضای نیروگاه گفت: تا زمانیکه یک اثر هنری در ذهن زیست می‌کند، در لامکان است و چنانچه خلق شود، مکانی را به وجود می‌آورد. ادامه حیات در دنیای ماده، وابسته به قرارگیری در مکانی است که با ماهیت خود هم‌ارتعاش باشد. کارخانه‌ها، زخم‌هایی هستند که ما لاجرم بر تن زمین می‌زنیم تا به حیات خود ادامه دهیم. همنشینی زخم‌ها و زیست اثر و فضا در یک نقطه، به من این امکان را داد که بیشترین همزادپنداری را با این مکان ببینم. در این نمایشگاه، من مکان و لامکان ذهن و اثر را در ارتعاشی همسو جمع کرده‌ام.

ابوالحسن همچنین درباره نمایشگاه «گذار» عنوان کرد: نمایشگاه «گذار» پنجمین نمایشگاه انفرادی من است و با این نمایشگاه همانگونه که از عنوانش برمی آید از یک مرحله کاری عبور کرده‌ام و در این نمایشگاه من مجموعه‌ای از آثار اخیرم که شامل طراحی، مجسمه، کاغذسازی است را به نمایش گذاشته‌ام. نمایشگاه «لامکان، لازمان» و نمایشگاه «گذار» هر دو از رویدادهایی هستند که برگزاری آن توسط گالری سرادی‌پور رقم خورده است.

او در بخشی از استیمنت این نمایشگاه آورده است: «آن بخش‌هایی که تراشیده، سوزانده، کنده و دور ریخته شده‌اند همان چیزیست که در آثار من از دیده نهان اما در درون ما نهفته است. این بخش‌ها به‌سان زخم‌هایی‌اند که با گذر زمان التیام یافته‌اند و من فقط آن‌ها را رو به آینه گشوده‌ام. زیرا زمان بر آینه اثر نمی‌گذارد. آینه همانا «دگرجا»یی است خارج از مفهوم زمان. دگرجایی که تو در آن «هستی» و در‌عین‌حال «نیستی». چنین ‌زخم‌هایی تنها با یادآوریشان فراموش می‌شوند.

آنچه در آثار من نمایان می‌شود حجمی است که از زخمه‌های ویرانی‌ها بقاء یافته‌ است. هر اثر نشانی از انسانی‌ است که از بقایای زخم‌ها نیرو می‌گیرد و تنها خاکستر آن به یادمان می‌آورد که چیزی زمانی وجود داشته بی‌‌آنکه باقی‌مانده‌ای از خود بر جای بگذارد. با گذر هر لحظه چیزی در ما می‌میرد و زخم‌ها و تکرار آن‌ها در لایه‌ها و آینه‌ها در آثار من گواهی بر تجربه خاکسترها هستند.

تجربه خاکسترها نه‌ فقط تجربه‌ایست از فراموشی، بلکه تجربه‌ایست از فراموش‌کردن خودِ فراموشی، تجربه‌ایست از فراموش‌کردن آن‌ چیزی که هیچ باقی‌مانده‌ای ندارد. لایه‌های زمان همچون آینه وفادار است چنانکه فقط به شما حقیقت را آشکار می‌کند. تصویری که در آینه آثار من می‌بینید بقایای زخم‌های ماست؛ زخم‌هایی که حتی گذر زمان آن‌ها را از میان نمی‌برد و همواره می‌تواند درمقام آغازی دوباره باشد.»

مهدیه ابوالحسن طراح، مجسمه‌ساز متولد ۱۳۵۹ تهران است. او تاکنون در ولتا آرت بازل سوئیس و آرت فر آنکارا ۲۰۱۹ آثارش به نمایش درآمده است. او تاکنون پنج نمایشگاه انفرادی در گالری شوادون، نیروگاه اهواز، گالری سرادی‌پور و طراحان آزاد داشته و در بیش از ۲۰ رویداد گروهی حضور داشته است.

گالری شوادون در خوزستان شوشتر، خیابان عبدالله بانو واقع شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم