نگاهی به نشست‌های برگزار شده به مناسبت هفته جهانی گرافیک‌دیزاین

چند نشست تخصصی به مناسبت هفته گرافیک در موسسه فرهنگی و هنری ایده برگزار شد و این نشست‌ها تا پایان هفته جاری ادامه دارند.

نگاهی به نشست‌های برگزار شده به مناسبت هفته جهانی گرافیک‌دیزاینبه گزارش صبا، از سال ۱۹۹۵ میلادی، روز ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) به عنوان روز جهانی گرافیک و هفته موردنظر به عنوان هفته گرافیک نامگذاری شده است. علت نامگذاری روز جهانی گرافیک به روز تاسیس انجمن بین‌المللی دیزاین (International Council of Design) یا به اختصار ico-D بازمی‌گردد.

امسال و در آستانه هفته گرافیک، موسسه فرهنگی و هنری ایده برنامه‌هایی تدارک دیده که بخشی از آنها در هفته جاری برگزار خواهند شد.

از جمله نشست‌های برگزارشده می‌تاون به، نشستی آزاد با حضور مخاطبان و علاقه‌مندان با موضوع «طراحی بازی‌های رایانه‌ای» و با شرکت مهندس محمد دهنو در مدرسه‌ هنرهای ایده اشاره کرد که روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت برگزار شد. در این نشست محمد دهنو درباره طراحی بازی‌های رایانه‌ای اطلاعاتی در اختیار علاقه‌مندان قرار داد و نکاتی را در رابطه با ساخت بازی‌های رایانه‌ای، بهبود کیفیت تولید بازی‌های رایانه‌ای، عرضه بازی‌ها در بازار، مهارت‌های موردنیاز برای ساخت بازی و تحصیل در رشته ساخت‌بازی بیان کرد.

همچنین در همان روز نشست دیگری با موضوع «طراحی وب و رسانه‌های دیجیتال» با حضور مهدی‌ پناه‌دوست در مدرسه‌ ایده برگزار شد. این کارشناس حوزه طراحی وب، ضمن اشاره به مراحل و فرایند طراحی شامل ‏شناخت محصول، خلق آن، درگیر کردن کاربر و سپس بهینه سازی تجربه کاربری متذکر شد که فرآیند طراحی یک فرآیند تکراری است.

برنامه‌ها در روز پنجشنبه ۸ اردیبهشت با برگزاری نشست آزاد «طراحی محصول» با حضور محراب شیخانی، نشست «طراحی مد و لباس» با حضور کوشنا شاهرخی و نشست آزاد «طراحی جواهرات، زیورآلات و اکسسوری» با حضور سمیرا کاظمی ادامه یافت. نشست طراحی مد و لباس از جمله نشست‌هایی بود که با استقبال بسیار مخاطاین همراه شد. شاهرخی بعد از تعریفی جامع از مد و فشن به جایگاه این صنعت در جامعه ایران پرداخت و به کاستی‌ها و موانع پیش‌روی این صنعت اشاراتی کرد.

سمیرا کاظمی کارشناس ارشد معماری نیز در نشست «طراحی جواهرات، زیورآلات و اکسسوری» از تجربیات خود در زمینه‌ ساخت جواهر مطالبی ایراد کرد. او با اشاره به اینکه در ایران به این صنف کمتر توجه شده است، امکان رشد و ترقی در این صنف را مثبت ارزیابی کرد.

این کارشناس حوزه طراحی و ساخت زیورآلات، نیاز به پرورش افراد متخصص در زمینه طراحی طلا و جواهر را لازم دانست چرا که از نظر او در ایران با درنظر گرفتن متریال، فلزات و سنگ‌های گران‌بها در ساخت طلا و جواهر، میزان آزمون و خطا کم بوده و با استفاده از افراد متخصص می‌توان به کیفیت و کمیت بهتری در ساخت زیورآلات دست یافت.

محراب شیخانی کارشناس حوزه طراحی محصول، در نشستی که با همین موضوع برگزار شد، درباره کاربرد فعالیت‌های این حوزه، متریال موردنیاز برای ساخت و همچنین دلیل نامگذاری طراحی‌صنعتی توضیحاتی ایراد کرد. او همچنین در ابتدا درباره تحصیل در رشته‌ طراحی‌ صنعتی در دانشگاه‌های پذیرنده و موسسات فراگیر نکاتی را بیان کرد.

نشست‌ها و برنامه‌های موسسه فرهنگی و هنری ایده به مناسبت هفته جهانی گرافیک‌دیزاین، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم