وقتی لباس اجتماع برای دختران نوجوان موضوع یک رویداد می‌شود | دلایل اهمیت یک سوژه در حوزه مد و لباس

گروه مد و لباس هنرآنلاین: پیامدهای فرهنگی و اجتماعی رشد و توسعه فناوری جدید ارتباطات مانند اینترنت، کودکان و نوجوانان را در معرض تجاربی قرار می‌دهد که بعضاً محصول فرهنگ خودی نبوده و برامده از دیگر ساختارهای اجتماعی هستند در نتیجه با همسو شدن نیازهای این گروه‌ سنی به انواع پوشش و واردات فرهنگی از مسیر شبکه‌های اجتماعی، این فرصت فراهم می‌شود که فارغ از آنچه عرف حاکم می‌پسندد، دست به هرگونه انتخابی بزنند و چه بسا با والدین خود نیز که از نسلی دیگر با تفکر و اعتقادی متفاوت هستند، وارد چالش‌های جدی شوند.

استقبال گسترده نوجوانان از الگوهای پوششی دیگر کشورها که چه بسا به لحاظ رنگ و طرح همسو با ذائقه نوجوان امروزی هستند، اهمیت و ضرورت توجه به طراحی و دوخت پوشش متناسب با فرهنگ داخلی برای این گروه سنی را دوچندان می‌کند حال آنکه به دلیل اقتضائات جسمی و روحی این قشر، کار برای فعالان حوزه مد و لباس نیز تا اندازه‌ای سخت‌تر خواهد شد.

حال کافی است که بازار داخلی، پاسخگوی نیاز نوجوان و والدین او نباشد؛ برندهایی که در قالب تیم‌های پژوهشی همواره درصدد نیازسنجی بازار هستند، اقدام به عرضه تولیدات خود در بازارهای جهانی می‌کنند و از این دریچه، بخش اعظمی از خط فکری و فرهنگی خود را نیز با نوجوان ایرانی راه می‌برند.

از اینرو، پرداختن به موضوعات مرتبط با لباس نوجوانان در قالب رویدادهای متنوع خود می‌تواند گام مؤثری در مسیر تأمین لباس استاندارد و همسو با نیازهای فرهنگی، روحی و جسمی نوجوان کشورمان باشد.

طی روزهای اخیر، رویداد طراحی لباس فرم اجتماعی دختران نوجوان با ارسال ۱۰۳ طرح و ایده در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز برگزار شده است.

جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه‌ این رویداد، با تقدیر از تمامی حاضران و شرکت کنندگان  اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این استارتآپ‌ها، ایده‌های جالب و خوب در زمینه مد و لباس به همه دانشجویان تازه وارد و خلاق برای ورود به بازار بدهد.

او دقت به پارامترهایی چون قیمت مناسب و تناسب البسه با الگوهای جامعه امروز را تاثیرگذار در موفقیت دانشجویان مد ‌و لباس دانست.

رباب نوروزی رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز نیز گفت: هدف از برگزاری چنین رویدادی ابداع طرح‌های نوآورانه و خلاقانه با تلفیق طرح‌های سنتی ایرانی اسلامی، ایجاد فرهنگ و الگوهای جدید ایرانی ملی و به خصوص برای جوانان به دور از هرگونه سبک واردانی بی هویت، ایجاد برندینگ در طراحی لباس دخترانه و توسعه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی در حیطه لباس دخترانه، بازاریابی و فروش، ایجاد بازارهای نوظهور در این زمینه و برانگیختن، شناسایی و احصای جوانان و دانشجویان خلاق و نوآور در حوزه مد است.

نوروزی افزود: ۱۰۳ طرح و ایده در زمینه لباس دخترانه توسط مسئولان اتحادیه‌های تولیدکنندگان لباس و فروشندگان لباس تبریز و اساتید دانشگاهی داوری شده و از این میان، ۲۰ طرح برای داوری نهایی انتخاب شدند.

او با اشاره به تقدیر از نفرات برگزیده با حضور رییس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی و روسای اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک و فروشندگان لباس، اظهار کرد: طرح‌های برگزیده برای تولید انبوه به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ارائه می‌شود و این فعالیت و رویداد شتاب لباس با امید به ایجاد الگوهای جدید ایرانی اسلامی توسط مرکز و دفتر نوآوری مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز ادامه خواهد داشت.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم