وزیر ارشاد: همدان ظرفیت‌هایی بالا برای رویدادهای مهم فرهنگی دارد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محمدمهدی اسماعیلی در نشست با فعالان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان که در این وزارتخانه برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت علی(ع)، گفت: می‌توان برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری هرچه بهتر رویدادهای فرهنگی تدارک دید. استان همدان ظرفیت‌های بالایی برای انجام رویدادهای مهم فرهنگی دارد و تلاش ما بر این است که زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های این استان را افزایش دهیم.

 وی با اشاره به پروژه تالار مرکزی استان همدان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم در سفرهای استانی رئیس محترم جمهور و دولت مردمی این تالار را هم در قالب پروژه‌های استانی قرار دهیم و بودجه مناسب برای این استان و تالار مرکزی جذب کنیم.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: استان همدان می‌تواند به یک قطب فرهنگی تبدیل شود، استان همدان هم از منظر گردشگری و هم از بعد فرهنگی شرایط خوبی دارد،  زیرا هم مفاخر و آثار فرهنگی قابل توجه و هم مردمان فرهنگ‌دوستی دارد.

 اسماعیلی تاکید کرد: در این استان شعرا، موسیقی‌دانان، نویسندگان و شخصیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری داریم و از این منظر میراثی کهن در همدان وجود دارد و معتقدم این استان ظرفیت برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی را هم دارد.

 وی همچنین درباره برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره تدارک دیده شده و در جهت ارتقا و رشد آن تلاش بیشتری کرد. امیدوارم بتوانیم کارهای بزرگتری در این استان انجام دهیم.

 در ادامه این نشست علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اظهار کرد: این ‌جشنواره می‌تواند فضای خوبی را در استان ایجاد کند، به خصوص که در دو سال گذشته به دلیل فراگیری بیماری کرونا وقفه ای در فعالیت‌های هنری اتفاق افتاد و این جشنواره می‌تواند یک تغییر ذائقه برای کودکان و نوجوانانی باشد که در این ایام بیشتر در خانه بودند.

 در بخش دیگری از این نشست حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های استان همدان گفت: تا به امروز به اندازه توان این استان، از ظرفیت‌هایش استفاده نشده است، آمادگی خوبی در این استان برای برگزاری رویدادهای فرهنگی وجود دارد و باید کمک کرد تا آنچه در تاریخ درباره فرهنگ و شخصیت‌های فرهنگی این استان وجود دارد، استفاده شود.

 محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: نباید این جشنواره در تراکم اخبار پایان سال و کرونا محو بشود و به نظر می رسد برگزاری این‌ جشنواره بعد از ماه مبارک رمضان و اردیبهشت‌ماه سال آینده مناسب باشد.

در بخش بعدی نشست، احمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گزارشی از روند برگزاری جشنواره، تشکیل ستاد  اجرایی و کمیته های مختلف ارائه کرد و گفت: همدان با همه ظرفیت آماده برگزاری این رویداد هنری به بهترین شکل ممکن است.

در ادامه این نشست شهرام کرمی عضو شورای سیاست‌گذاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: تئاتر اساساً یک ماهیت زنده دارد و با فضای مجازی نمی‌تواند عجین شود و تاثیر آن به زنده برگزار شدن است و در این دو سالی که با کرونا مواجه شدیم شاهد تاثیر مخرب این بیماری بر روی حوزه‌های آموزشی و هنری بودیم، از این رو برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان یک ضرورت است و نه صرفا به عنوان یک جشنواره هنر برای هنر بلکه برای ایجاد شرایط شاد برای کودکان و نوجوانان باید به آن نگریست.

 

وی افزود: این جشنواره بین‌المللی و تاثیر آن در بین خانواده‌های هنری بسیار زیاد و یک جشنواره کاملا مردمی است، حضور جمعیت انبوه در این جشنواره بسیار خوب است و در استان همدان مسئولین واقعا پای کار فعالیت‌های هنری هستند. همچنین این رویداد یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ها در بین استان‌ها است و امید داریم این جشنواره آغازی برای پرورش کودکان و نوجوانان در عرصه تئاتر برای آینده این هنر باشد.

در بخشی از این نشست امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اشاره به اضافه شدن سه بخش‌ تئاتر فراگیر، آئینی و سنتی  و تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال، گفت: این بخش‌ها که از دوره بیست و هفتم اضافه شده از نیازهای امروز تئاتر کودک و نوجوانان است که امیدوارم شورای سیاستگذاری با مصوب کردن این بخش‌ها شاهد ادامه‌دار بودن آنها در سال‌های آتی نیز باشیم، 

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش در اردیبهشت ۱۴۰۱ با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان همدان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر همدان برگزار می‌شود.

مشروح اخبار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانی https://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر مجله هنر
تلگرام
برگزاری نمایشگاه گروهی «دفتری دیگر از ستاوند» آثار فائزه ولوجردی و نیلوفر وجدی
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم