اردشیر میرمنگره: بخش استانی جشنواره تجسمی فجر مورد استقبال هنرمندان و مخاطبان قرار گرفت

گروه تجسمی هنرآنلاین: اردشیر میرمنگره دبیر بخش «تجسم هنر» چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، درباره نحوه شکل‌گیری و برگزاری این بخش گفت: امسال در ۳۰ استان بخش تجسم هنر برگزار می‌شود که از این میان ۱۳ استان همزمان با افتتاحیه جشنواره در تهران نمایشگاه‌های خود را افتتاح کردند و استان‌های دیگر نیز با توجه به شرایط در روز‌های بعدی این کار را انجام دادند.

میرمنگره افزود: آنچه از ابتدا به عنوان مبنای برگزاری نمایشگاه در نظر داشتیم، دعوت از هنرمندان و نمایش آثار آن‌ها بود. اما بعضی از استان‌ها برنامه‌های جنبی نیز در نظر گرفتند و به عنوان مثال بعضی از آن‌ها این رویداد را در مقیاس کوچک در شهرستان‌های مختلف استان خود برگزار کردند. بزرگداشت اساتید و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از برنامه‌های متنوعی بود که در بخش تجسم هنر توسط برخی استان‌ها انجام شد.

او با بیان اینکه در هر استان از ده هنرمند برای شرکت در نمایشگاه دعوت به عمل آمده است گفت: در ستاد جشنواره با هماهنگی مدیرکل هر استان یک مدیر هنری انتخاب شده بود که به او اختیار داده شد ۱۰ هنرمند را به نمایشگاه دعوت کند و برای هر هنرمند نیز مبلغی را به عنوان هدیه در نظر گرفتیم. اما در بعضی از استان‌ها مدیران کل توانستند با اختصاص بودجه بیشتر از هنرمندان بیشتری دعوت کنند و یا حتی بعضی از هنرمندان به صورت مهمان در نمایشگاه حضور داشتند و به این ترتیب نمایشگاه‌ها با آثار تعداد بیشتری از هنرمندان برگزار شد.

او با اشاره به فواید برگزاری نمایشگاه در شهرستان‌های مختلف یک استان گفت: در این زمینه تکلیفی برای استان‌ها در نظر نگرفته بودیم و استان‌هایی که در شهرستان‌های مختلف نمایشگاه برگزار کردند به اختیار خودشان این کار را انجام دادند. حتی مواردی بوده که گالری‌های خصوصی برای مشارکت در جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند. این اقدام می‌تواند در آینده تقویت شود تا این برنامه به شهر‌های دیگر سرایت کند و جشنواره فجر را به صورت گسترده در سطح کشور جریان دهد.

میرمنگره افزود: انتخاب هنرمندان و آثار آن‌ها را به مدیران هنری هر استان واگذار کردیم تا با توجه به شرایط استان این کار را انجام دهند. اما در یک مرحله از آن‌ها خواستیم که آثار را به ستاد جشنواره بفرستند و بعد کار‌ها را مرور کردیم و پیشنهاداتی به مدیران هنری ارائه دادیم. در مراسم اختتامیه جشنواره نیز مدیرکل برگزیده استان در بخش تجسم هنر معرفی می‌شود. برای این کار یک جدول شاخص‌های کیفیت سنجی در نظر گرفته‌ایم که نکات مختلف در آن مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن‌ها این انتخاب انجام می‌شود.

او با اشاره به اینکه ادارات کل و هنرمندان استان‌ها استقبال زیادی از این رویداد کردند گفت: تصاویری که از بازدید مخاطبان از نمایشگاه‌ها به دست ما رسید نشان می‌دهد که این رویداد مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است. این نمایشگاه‌ها نخستین تجربه ما در این زمینه بود و اگر برنامه‌ریزی خوبی انجام شود و اعتبار بیشتری به آن تخصیص پیدا کند، در دوره‌های بعدی می‌توان‌ایده انتشار جشنواره در سطح کشور را گسترش داد.

منبع: هنرآنلاین | http://honaronline.ir

می‌توانید این صفحه رویداد اطلاعیه خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

📅 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای عرصه هنر و فرهنگ ایران و جهان، همراه روزنامه هنر در گالری لیلیت باشید

روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر کتابهای صوتی
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر هنرآموز
تلگرام
برگزاری نمایشگاه «دریا و زندگی» آثار عکاسی خانم کتایون فرجی
برگزاری نمایشگاه «تصاویر پنهان» آثار نقاشی آقای یحیی صنعتی
برگزاری نمایشگاه «خاکم ایران» آثار نقاشی آقای احمدرضا زنگنه
برگزاری نمایشگاه «گیلان را باید زیست» آثار عکاسی خانم هاجر اسماعیل زاده پیربازاری
برگزاری نمایشگاه «ترنم» آثار نقاشی خانم معصومه استادی
برگزاری نمایشگاه «بیکران» آثار نقاشی خانم مریم منصوری
برگزاری نمایشگاه «سیمرغ» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «جغله» آثار نقاشی آقای احسان میرزایی فراهانی
آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی گروه هنری هفت به نمایش درآمد
برگزاری نمایشگاه «روان سرگردان» آثار نقاشی خانم فاطمه اصغری قره شیران
برگزاری نمایشگاه «روح دریا» آثار نقاشی خانم زهرا استادعباس
برگزاری نمایشگاه گروهی «بوف کور» در نگاه نقاشان معاصر
اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم